Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem néha hogy mindenki...

Miért érzem néha hogy mindenki teljesen másképp értelmezi a szavakat, mint én?

Figyelt kérdés

Már rohadtul elegem van belőle, hogy hiába van orgazmust keltően nagy szókincsem és hiába tudok 2000 féleképpen összerakni egy egyszerű mondatot, még mindig nem tudok értelmesen beszélgetni az emberekkel.


Rendszerint nagyon nagy probléma, hogy halkan beszélek. Sokszor van, hogy egyszerűen meg sem hallja a hangomat az ember, akinek mondani szeretnék valamit. Ez már csak akkor lesz még rosszabb, amikor én erre rájövök beszélgetés közben és erőltetetten próbálom a hangerőt növelni, emiatt teljesen random szavakat néha hangosabban, és az idegességtől (ami abból fakad, hogy képtelen vagyok megtalálni a megfelelő hangerőt) valamiért indulatosabban mondok ki ilyenkor szavakat, így néha hülyén néznek rám, hogy mi a rákért lettem hirtelen ideges/miért hangsúlyozok ki random szavakat!?


A másik hatalmas probléma, hogy gyakran egy teljesen egyszerű mondatot is nehezen tudok összerakni, úgy, hogy a beszélgetőtárs megértse azt. Rendszerint ha kérdezek valamit 50%-ban félreértik az emberek és totál másként értelmezik, de fogalmam sincsen, hogy miért.. Számomra tök egyértelmű, hogy ezt-azt így kell megkérdezni, de mások mindig másra gondolnak és néha emiatt teljesen random témaváltásokat csinálok úgy, hogy nem is az volt a cél.. Már borzasztó, hogy ha megkérdezek valakitől valamit akkor imádkozom, hogy jól értelmezze a mondatot, mert nem akarom mégegyszer megkérdezni.


A harmadik óriási probléma, hogy gyakran nem tudom értelmezni mások kérdéseit. Számukra teljesen egyértelmű kérdéseket tesznek fel, de nekem legalább fél perc kell, hogy egyáltalán megértsem a kérdést.. Van olyan, hogy kérdést tesznek fel, de nem tudom eldönteni, hogy ez most kérdés, vagy kijelentő mondat, ezért csak mosolygok, reménykedve az utóbbiban, és igen gáz szitukat éltem már így meg...


Mit csináljak?

17/F

Leginkább élő beszélgetéseknél vannak jelen ezek a problémák, de már ezen az oldalon is volt, hogy feltettem egy tök egyszerű kérdést és mindenki félreértette, de fogalmam sem volt, hogy miért!?


2016. nov. 16. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Fárasztó vagy. Próbáld meg nem cifrázni, messze nem vagy olyan különleges, mint amilyennek hiszed magad. Jó a helyesírásod, ez minden előnyöd.
2016. nov. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A leírásodból nekem az jön le, hogy amit te változatosnak, és pontosnak ítélsz, az puszta mellébeszélés. Nem kell cifrázni egy egyszerű, hétköznapi beszélgetést. Azt fogják rólad gondolni, hogy csak különlegesnek és intelligensnek akarsz tűnni, ami idegesítő.


Összességében, az itt leírt kis történeted fele is rizsa.

2016. nov. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt a leírást is össze lehetett volna foglalni egy negyed ilyen hosszú szövegben.

Ne akarj görcsösen különlegesnek látszani, az már rég nem menő.

2016. nov. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!