Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A közösségi oldalakon legtöbb...

A közösségi oldalakon legtöbb esetben mért az alpári, primitív megnyílvánulás jön be a fiatalok többségének?

Figyelt kérdés

Konkrét példa: volt egy kép amin minden embernek szomorú feje volt, kivéve egynek akinek vidám arca volt. Mindegyik szomorú a vidámat nézte miközben két rendőr ültette be az autóba.

Erre valaki kommentben megkérdezte a kép alatt, hogy mi lehet a kép mondanivalója.

Erre egy barom odaírja válasznak, hogy aki sokat vigyorog azt előbb utóbb szájba b*sszák.

Szó szerint idéztem.

Erre a primítiv válaszra percek alatt jött egy csomó lájk, aki meg normálisan válaszolt, kicsit használta a fejét azt meg le se szarták. Amúgy az utóbbi azt írta, hogy a mosolygós emberke a képen kilóg a sorból..


2016. nov. 16. 22:29
 1/6 A kérdező kommentje:
A hosszabb leírás csak egy példa volt. Lehet nektek nem is úgy jön át ahogy én észrevettem a dolgot. De a lényeg a kérdésem. Azért egy-két válasz érdekelne..
2016. nov. 16. 22:31
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos nagyon eldurvult a világ, nem ártana az agresszív, antiszociális kis köcsögöknek lenyomni pár sallert, hogy megtanulják hol is a helyük!

Röviden, tömören ennyi a véleményem róluk.

2016. nov. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lényegében nem, csak ezeknek akkora a pofája, már nem azért...

Én például nem vallanám magamat ilyennek, lehet kicsit túlképzelem magam, viszont sosem lájkolok semmit, nem kommentelek, és észre se vesznek :/

2016. nov. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Igen, sajnos nagyon eldurvult a világ, nem ártana az agresszív, antiszociális kis köcsögöknek lenyomni pár sallert, hogy megtanulják hol is a helyük!"


Ha antiszociális alatt az agresszív kötekedő, káromkodással menőző személyeket érted, akkor egyet értek veled.

2016. nov. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kövesdi Vilmos válasza:

Kérdésedet és nézőpontodat elnézve z-generációs vagy. Ezzel semmi baj sincs, csak ez a vélemény jellemzi a generációdat.

Az alpári leépülés vagy igénytelenség sajnos globális jelenség, ami az őskor óta jelen van. Megépült Stonehenge. A nép elhülyült, elfeledte, hogy hogyan csinálta. Nem volt igénye emlékezni rá.

Másik példa a Mükéni kultúra és Athéni kultúra kialakulása közti sötét kor. Válság időben az ember felejtett.

Vagy még ott a beton. A rómaiak feltalálták, középkorban elfelejtették, 20 sz.re újra felfedezték, bár nem az eredeti minőségüt.

Az alpárisságra azt tudom mondani, hogy ami Szechenyi idejében ami igazán betyárbeszédnek számított, mint a batyfik, arra ma már elfogadott.

Azt, hogy hogy indult, azt nem tudom. Az biztos, hogy Nagy Ferónál már jelen volt (8 óra munka). Ma már azt kell mondjam, művészet szerve része. Elején egy-egy szó volt, ami helyére nem tudtak mit írni a dal szövegének, hogy stimmeljen a dallammal (Spamalot). Ma már ezzel akar a színház és a kabaré görbe tükröt mutatni nekünk.

És amire a leírásnál konkrétan gondoltál, Big Bruther efektus. Volt egy nagyszerű ötlet, ami félre siklott. De nem állították le, mert a népnek kellet a cirkusz.

Az y-generáció helyén tudta kezelni, a x-generáció viszont félre értelmezte. Nem csak a valós életet, hanem a Villás létet.

A statisztika is mutatja, hogy egyre kevesebben nézik a VVt, ezért is megy az RTL2n. Részbe emmiatt, mert romlott a színvonal (kinek mi ugye).

Az internet azért nem játszik itt közre, mert a Showder klubb és Comedy central nézetsége számottevően nem csökkent, mint a VVnek.

(Megjegyzés: anno a Alekoszik miatt költözött Fábry vissza a közmédiára)

Ugyan akkor megnyugtatlak, lesz kutúráltabb, minőségibb a közélet. Ez az LGT efektus. Kádár korban is élni tudott a kimagasló művészet, kultúra, most is fog. Csak hát Mükéné és Athén virágzáa között is volt sötét korszak.

2016. nov. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző szerintem nem igazán érted mi is a probléma.

Egyébként te komolyan hiszel abban, hogy a zuhanórepüléses időszakban amilyen mélyre süllyedtek ezek az "emberek", majd lesz később fellendülés és jóindulat, empátia?


Kétlem. Tudod ez egyre rosszabb lesz. Nézzük csak meg, hogy akár pár évvel ezelőtt (nem nagy időkről beszélek, mert mindössze 5-7 év) már akkor is sokkal normálisabbak voltak mai viszonylatokhoz képest. Nem igaz az állításod. A selejt társadalom csak még selejtesebb lesz, és ez nevelés, avagy nem nevelés kérdése. Mivel ezek gyökerét a családokban kell keresni.

Röviden nem lettek megnevelve. Miért is nem? Mivel már a szülőknek se volt normális értékrendje.


Manapság rettentő sok a selejt. De a selejtből sohasem lesz rendes ember.

A selejt ahogy szaporodik csak még több lesz, és még selejtesebb lesz.

2016. nov. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!