Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Öregedés elfogadása (testileg...

Öregedés elfogadása (testileg és lelkileg)? Nektek, hogy ment?

Figyelt kérdés

Nem akarok egyéni történeteket példaként hozni, mindenki szembesül olyan öregedési folyamattal ami ellen NEM tud tenni.(Pl: genetikailag elhízni, ráncok-arc öregedése, feszesség elvesztése, férfiaknál a kopaszodás stb)


Én az a típus vagyok aki nem érti, miért kell öregednünk és depressziós vagyok ettől. Nem tudom feldolgozni azt, hogy öregszünk (a mellettem lévő embereket és én) úgy érzem az idő gyorsabb, mint ahogy ezt kezelni tudnom, azt kívánom bárcsak lenne mód arra (hogy ne öregedjünk- de mivel ez nem lehetséges), hogy eltudjam ezt fogadni. Kérem segítségeteket, köszönöm.



2016. nov. 17. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
De mi a baj az öregedéssel? A tested aszalódása, vagy a tudat, hogy egyre közelebb kerülsz a halálhoz?
2016. nov. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Attól függ. 46 vagyok, de jóval többnek látszom, mégsem rinyálok, mint te, hanem elfogadom a tényt, hogy ez az élet rendje. Egyébkênt nem magamon látom az időt, hanem a már felnőtt fiamon. 46/f
2016. nov. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

a testem értéktelenné válása. A haláltól nem tartottam.

Lenne valaki aki ezt hosszabban kifejtené? Szeretnék kilépni a depresszióból amibwn vagyok emiatt, de abban reménykedek csak, hogy valaki ugyanezt átélte és meglépte.

2016. nov. 17. 20:27
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

A tested értéke nézőpont kérdése. A mulandó kinézet csak az egót táplálja, az igazi értéket az egészség hordozza.

Ha lemondasz az egóról, elmúlik a hiúságod is és rájössz, hogy a szaporodó ráncok legfeljebb a gyarapodó tudást jelentik és emlékeztetnek rá, hogy ebben az életben mindenki ideje véges.

2016. nov. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Az öregedés elfogadható ha az embernek egészséges szociális és szexuális élete volt 16 és 25 (vagy max 30) között. Az az idő gyakorlatilag erre van, minden másra ott a maradék három/négy tizes.


Ha ez alatt az idő alatt szociálisan elszigetelt valaki, akkor viszont sehogy sem lehet elfogadni. Egyszerűen LEHETETLEN. Aki tud angolul, és érdekli a téma, annak erősen ajánlom, hogy olvassa ezt el, az egyik legjobb, legszókimondóbb és leghúsbavágóbban őszinte írás erről a témáról: [link]

2016. nov. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Most mit csináljak ellene? Ez van, mint írtad ellene tenni nem lehet.
2016. nov. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, régen életek az emberek kb. 30 évet.
2016. nov. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez vhogy belülről jön meg az agyból.

Én 44N vagyok de lélekben 20 körül maradtam talán emiatt általában 4-6 évvel fiatalabbnak néznek. Ráncaim nincsenek. Nagyon laza vagyok, persze ez nem felelőtlenséget jelent, hiszen van két kamaszom ( akik imádnak h ilyen vagyok :-D). En sosem agonizaltam hogy oregszem sot konkretan most fiatalabbnak erzem magam mint 6 -8 eve...

2016. nov. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hány éves vagy kérdező?
2016. nov. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát nem is tudom..

74 éveseb rendes munkaidőben dolgozom, olykor persze orvoshoz kell menni ilyen olyan szűrésre, hogy ami kezelhető, az ne hatalmasodjon el, kinézetemmel azzal az értelemben nem foglakozom, hogy ránc, vagy ilyesmi.

Ezt picit ellensúlyozza a növekvő testsúly, és napi aktivitásomnak köszönhetően (én így gondolom) lelkem is rendben van.

És olykor még mindig előfordul, hogy igazoljam, hogy ingyenesen utazhatom (egy évben max. 6*, mielőtt felhördülnétek).

Mint látod, nem foglalkozom a korom előrehaladtával, még hosszú távra is (5-10év) vannak terveim, várom a dédunokát.

Én így érzek, igaz, mintha rövidülnének az évek, megy egyik a másik után, de ez legyen a naptáram baja...

Ja! hogy egyszer keresztbehúzza valami? Akkor

2019. márc. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!