Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok lelkileg ennyire...

Miért vagyok lelkileg ennyire gyenge? Mit lehet ez ellen csinálni?

Figyelt kérdés

Előre is bocs az önsajnáltatásért és tudom,hogy vannak mások akik sokkal rosszabb dolgok miatt szoronganak,depisek stb stb. De épp ezért tettem fel a kérdést,mert kis dolgoktól is szorongok.


Szóval,2 nap van még ugye a kezdésig és már most szorongok. Nincs kedvem semmit csinálni csak feküdni, böngészgetni meg zenét hallgatni. De mindig ez volt,most meg pláne,mert 11.osztály jön és ez már jóval komolyabb lesz,mint eddig,ezért is vagyok ideges. A tavalyi év is borzalom volt,félévkor 7-ből buktam meg aztán nem tudom,hogy hogy sikerült,de valahogy meglettek a kettesek.. 10. előtt még nem voltam ennyire rossz állapotban,tavaly kezdődött el igazán.Tudom,hogy furcsa és nyálas,de egy új lány oszt.társ jött és elképesztően tetszik,mondhatnám,hogy álmaim lánya.De esélyem sincs beszélni se vele annyira népszerű a menők körében.

Minden délután mikor hazajöttem csak lefeküdtem és zenét nyomattam mert nem volt kedvem semmit csinálni. De nem csak ez van nyilván,visszahúzódó vagyok és nem bírom a mai embereket,már a gondolattól is szorongok,ha arra gondolok,hogy megint a sok idióta közé kell menjek. Nem vagyok senkivel rosszban,de egyszerűen idegesít ahogy ordibálnak,baromkodnak stb. Aztán amikor hozzám szólnak miközben rájuk van jőve az ötperc akkor azt se tudom,hogy egyáltalán mit reagáljak nem hogy mit mondjak.. Csak a 2 szem barátom van akivel jól kijövök az osztályból.

Már régóta akarok egy határozott komoly személyiséget kialakítani de egyszerűen nem megy. Max egy rövid ideig aztán újra ilyen vagyok. Júliusban is azt gondoltam,hogy na ez az év más lesz,jobban odateszem magam a tanulásban,nem gondolok a csajra és határozottabb leszek. Erre tessék,oda az önbizalom.

Megint csak arra gondolok,hogy jön az új év és nem elég,hogy most már ez komolyabb lesz,még mindig ott lesz az a lány és csak azt fogom látni ahogy másokkal lóg én meg csak egy tehetetlen nyomi vagyok.Nem tudom,hogy van-e fiúja de amennyivel lóg egy biztos van..


Tehát 2 nap múlva kezdődnek a szokásos ceremóniák: hazajövök gyomorideggel,ugyanúgy fekvés,zene.

Vannak egyébként kivételek,amikor jó kedvem van,valamiért,de hamar visszatudok rázódni.Nem olyan borzasztó a helyzet,hogy eret vágjak meg ilyenek,csak kérdezem,hogy mit csináljak,hogy az iskola,az osztálytársak és a csaj miatt ne legyek olyan mint egy mosott rongy,gyomorideggel.

Ja és a tanárokat ki is felejtettem,különösen egyet,a matekot. Jól kipécézett magának tavaly,még az utolsó héten is nyúzott,miközben megvolt a 2-es átlag,ha rajta múlik meg is buktatott volna. Jól rám szállt. Ugye nyilván nem elég,hogy abból vagyok a legrosszabb és azt nem bírom a legjobban,még a tanár is rátesz egy lapáttal.


2016. aug. 30. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, de mindig arra gondoltam, hogy túl kell lenni a sulin és utána örökre vége, környékére se kell mennem. Most még a kezdetén nehezebb, de majd belerázódsz a tanévbe. Nézzél közben más lányokat is, ne csak azt az egyet, hátha akad hozzád való.
2016. aug. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Uhh..most látom mennyit írtam,nem gondoltam,hogy ennyi lesz.Bocsi ezért is
2016. aug. 30. 14:22
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy infos osztály,kemény 4 lány van és csak ő szép. Meg még szerintem hozzám is való,mindig olyat képzeltem magam mellé mint ő. Látom rajta néha,hogy akarna velem beszélni csak fél valamiért..
2016. aug. 30. 14:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Biztos várja, hogy te lépj. Hátha hozza úgy a sors, hogy kettesben legyetek és akkor beszélgess vele.
2016. aug. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyban hasonlóak vagyunk cimbora. Én is infós osztályban vagyok, bár a tanulással nincs gondom, sok problémában osztozunk. Tehát sok tanáccsal én sem tudnak ellátni, max egy kis együttérzést, megnyugtatást kaphatsz tőlem.

Én már 12.-be megyek, így ez lesz a legnehezebb évem, szalagavató, próbaérettségi, érettségi stb. Most már szerintem a tanárok is sokkal jobban fognak követelőzni, meg nem lesznek elnézőbbek, szigorúbbak lesznek. Az iskola engem sem kímél a barmokból, kötekedőkből, ráadásul az iskola nagy rész román. Mostanra már a barátom is elveszítettem, így már tényleg tök egyedül leszek, csak haverjaim vannak. Mondjuk nekem van még másfél hetem. Igazából mostanában nem parázok nagyon előtte. Inkább mikor már nagyon közel kerülök hozzá, akkor jön rám a gyomorideg. Megint úgy lesz, hogy vasárnap éjjel-hétfőn reggelén jön rám a rosszkedv stb. Azt tudom tanácsolni, hogy próbáld minél jobban leszarni a többieket és minden rosszat. Várjad, hogy érj haza és foglalkozz azzal ami boldoggá tesz, ami örömet hoz. A lánnyal kapcsolatban, ha nem mersz vele élőben beszélni, akkor rá is írhatnál akár. Bár osztálytársak vagytok, így nem kéne olyan nehéznek lenni, hogy szóba elegyedjetek. Kitartást és sok sikert!

2016. aug. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi az együttérzést.Gondoltam arra is,hogy jönnek majd negatív kommentek,hogy milyen nyomi vagyok meg ilyenek,de szerencsére nem.

Amúgy meg "jobb" lett a helyzet. Most este néztem,hogy kapcsolatban van egy gyerekkel..aug.3 óta van az fb-n. Ez kellett így kezdőlöketnek. Elvesztettem azt a lányt akinél tökéletesebbet el se tudnék képzelni

2016. aug. 31. 00:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!