Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám visszamondani,...

Hogyan tudnám visszamondani, anélkül, hogy megbántanám?

Figyelt kérdés

Vagy legalábbis a legkevesebb sértődés legyen. Az a helyzet, hogy decemberben ki kell költözni a jelenlegi albérletből, mert a tulaj eladja a lakást.Ezt már október elején tudtam, és kb három hete szólt egy ismerősöm, hogy lenne számomra egy szoba (most is szobát bérlek), méghozzá nagyon jó helyen, az első kerületben, és csak 60 lenne mindenestől, a másik szobában a nővére lakik. Én akkor kapva kaptam az alkalmon, most viszont egy hete a munkatársam mondta, hogy összeköltözik a párjával, így a szoba amit eddig bérelt, kiadóvá válik. Ez negyvenezer lenne mindenestől.Ez is jó helyen van, Budán, és mindössze 10 perc sétára a munkahelyemtől. Igaz, a másik helyről is csak kb 25 perc beérnem. A munkatársamnak mondtam, h meggondolom, és hétfőn döntök, azt mondta jó, addig nem hirdetik meg a szobát.Itt egy lakótársam lenne, meg egy kutyus is, de az nem gond, mert szeretem a kutyákat.

Megmondom őszintén az a plusz 20 ezer sokat számítana, sajnos nem keresek annyit, h mindegy legyen, bár az is igaz, hogy ki tudnám fizetni. Végülis csak azért nem adták ki eddig az ismerősömék, mert nekem van fenntartva.


2016. nov. 19. 23:11
 1/3 anonim válasza:

Szióka!

Szerintem megérti. Mert te kell ott lakjál a te pénzed. Biztos ő sem azért ajánlotta fel, hogy "Jajj mindenképp fogadd el ha nem akkor megharagszom s csúnyán nézek rád s megbántassz." Ez tök normális dolog,egyszerűen a másik hely jobban megfelelt. Hacsak nincs valami egèszen furi életfelfogása akkor meg fogja érteni.

Köszönd meg nagyon szépen a lehetöséget, meg azt hogy felajálotta. Pénzügyileg jobb neked az utóbbi és kész. Ezt mindenki megérti. :)

2016. nov. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi :) megmondom őszintén, az ismerősöm lakása jobban tetszik, ismerőssel laknék, és a szoba is jó nagy, míg itt a másiknál, ahonnan munkatársam költözik ki, csak egy fél szoba vár, igaz, nincs sok cuccom, szóval a célnak megfelel, és ismeretlennel laknék. De egy év alatt azért ez 240 ezres különbség...most amúgy 55 ezerért béreltem a szobám,rezsivel együtt.
2016. nov. 19. 23:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt miért kell túlbonyolítani? Megmondod, hogy bocsi, de már nem aktuális, és kész.
2016. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!