Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mondjam meg neki, hogy...

Hogyan mondjam meg neki, hogy nem érdekel a munka anélkül, hogy megbántanám?

Figyelt kérdés

Egy félévem van még a diplomáig, e félévben szakmai gyakorlatot kell csinálni (közgazdász-kontrolling szakirány). Jelenleg is dolgozom egy éve egy cég pénzügy osztályán, itt adminisztratív feladatokat kapok, segítem a többiek munkáját, itt is leigazolnák a gyakorlatomat, viszont szeretnék picivel feljebb lépni erről a szintről és nagyobb tapasztalatot szerezni, mégha nem is kontrolling gyakornok, de legalább szívesen könyvelnék, de érdekel még a beszerzés is.

Az unokatestvérem férje egy nagy cégnél dolgozik, nemrég egy családi összejövetelen felajánlotta, hogy mehetnék hozzájuk is gyakornoknak (ő IT-s a cégnél). Be is adtam a céghez 3 helyre az önéletrajzomat, egy helyről vissza is szóltak, hogy azon a területen min. 1 évre vesznek fel gyakornokokat, mert fél év alatt nem térülne meg nekik a betanítás költsége. Én a diploma után még szeretnék majd Msc-re menni, de már csak levelezőn, mert mindenképp dolgozni szeretnék, annak is örülnék ha ott maradhatnék majd teljes állásban, ahol gyakornokoskodom, ezért is keresnék komolyabb gyakornoki pozíciót.

Ezt elmondtam az unokatesóm férjének, aki rögtön mondta, hogy akkor a nem hivatalos út: szétküldi mindenkinek az önéletrajzomat, hátha valahova keresnek gyakornokot. Mondtam neki, hogy mi érdekel, még aznap hívott egy nő tőlük, de csak annyit mondott, hogy érdekel-e a gyakornoki munka amire jelentkeztem és felajánlott egy időpontot. Azt feltételeztem, hogy azon 2 gyakornoki pozíció valamelyike miatt keres, amikre jelentkeztem még (Riporting és elemzési gyakornok vagy gazdasági gyakornok), de másnap az unokatesóm férje mesélte, hogy neki köszönhetően hívtak a működéstámogatás területről, mert ide keresnek főleg adminisztratív munkára gyakornokot.

Mikor rákérdeztem, hogy ez hogy kapcsolódik a pénzügyhöz vagy a számvitelhez, valószínűleg el se fogadnák a gyakorlatot, azt mondta, hogy majd a papírra azt írják, hogy a pénzügyön dolgoztam vagy amit akarok. Mire én mondtam, hogy ez még ok lenne, de hogy írjak belőle szakdolgozatot, mikor köze nincs a kontrollinghoz? Erre azt a választ kaptam, hogy a kontrolling ott van tőlük 4 ajtóra, ha gondolom átmehetek majd és kérdezgethetek, de lehet a szakdolgozatom témája pl. az is, hogy hogyan tudja az adatmenedzsment és a big data támogatni a kontrollingot". Én közel sem erről szeretnék írni, ezek után az interjúra sincs kedvem elmenni, de nem tudom hogyan mondjam meg neki, hisz elég lelkes és jó, hogy segített, de ennyire nem szorulok rá a gyakornoki helyre, hogy bárhova elmenjek, mikor a jelenlegi munkahelyen is adminisztratív munkát végzek a pénzügyön és itt nem 4 ajtóra ül a kontrolling hanem a mellettem lévő asztalon, a pénzügyi vezető pedig vele szemben, így az ő segítségükkel jobb dolgozatot tudnék összeállítani. Mit mondjak neki, hogy lássa, hogy hálás vagyok, de nem érdekel és nem megyek el az interjúra?


2016. ápr. 16. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj el az interjúra, aztán finoman és lelkesen felvázolod ezt. Talán beraknak a kontrolling mellé, ha nem akkor meg maradsz a helyeden, de unokatesód is boldoggá teszed.
2016. ápr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt már egy másik cégnél eljátszottam, ott is jelentkeztem gyakornoknak, ami úgy volt meghirdetve, hogy "gyakornoki lehetőség gazdasági területeken : pénzügy, kontrolling" végül behívtak, mondták, hogy most a HR területre kellene nagyon egy ember, aki figyeli és adminisztrálja a munkások jelenlétét, illetve egyéb adminisztráció, majd itt is lelkesen felvázoltam, hogy kontrollingot tanulok (ezért is jelentkeztem a meghirdetett munkára, kérdeztem, hogy azzal mi lett), így ez vagy hasonló terület érdekelne, esetleg HR kontrolling, de ők ragaszkodtak ahhoz, hogy a HR-re kell most valaki, nagyon jól el is beszélgettünk, még a szakirányos 2 tanáromat is ismerte a hölgy. Végül abban maradtunk a HR-essel, hogy majd 2 nap múlva felhív és leülünk a pénzügyi vezetővel beszélni hármasban, hogy tud-e ajánlani valamit, azóta is (1 hónapja) hív... bár már akkor sejtettem, hogy nem fog hívni, hisz nagyon erőltette a HR-es munkát én pedig elutasítottam.

Az unokatesóm férjének a cégénél pedig már meg is van konkrétan, hogy mi lenne a munkám, le is írta, így itt sem valószínű, hogy engednének belőle, hogy átmehessek másik területre. Egyébként Budapesten lenne a munka és azért sem akarok elmenni, mert feleslegesen nem sok kedvem lenne 1,5-1,5 órát utazni, hogy lényegében elmondhassam, hogy nem érdekel a munka.

2016. ápr. 16. 13:30
 3/5 anonim ***** válasza:

nem kötekedésből, de ez mégis milyen iskola? közgáz alapszakon, aminek köze van a kontrollinghoz, ott csak pénzügy és számvitel szakirány van, sehol sincs kontrolling szakirány


egyébként meg úgy, ahogy az utolsó pár szót leírtad

2016. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sehol? Ez egy bátor kijelentés :) Győr, Széchenyi István Egyetem.
2016. ápr. 16. 21:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Jé, egy napon belül a második kérdező, akit nem hívott vissza a HR! Sose hívnak vissza senkit...


Menj el az interjúra, és ott vázold fel az elképzeléseidet, lelkesen és határozottan. Tégy úgy, mintha félreértés volna, hogy nem a riportingra vagy gazdaságira akarnak fölvenni, hiszen arra jelentkeztél. Hozzám is jöttek már interjúra úgy, hogy kiderült, nem voltak azonosak az elképzelések teljesen a munkakörről. Ráadásul azt az illetőt is úgy ajánlották. Nem volt belőle probléma.

2016. ápr. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!