Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet, hogy tényleg nem...

Lehet, hogy tényleg nem vagyok normális?

Figyelt kérdés
Kétségek gyötörnek a személyiségemmel kapcsolatban. Otthon kötekedek mindenkivel, kioktatom a szüleimet, mert szerintem sok mindent rosszul csinálnak és csináltak az életben. Szeretek mindent megmagyarázni mindenkinek és ezzel unalmat és ellenszenvet generálok a körülöttem lévőkben. Sosem voltak igazi barátaim, egy 10 éves barátságot dobtam el, mert jogosnak éreztem, hogy elegem legyen valakiből, mert úgy gondoltam, hogy ostoba és amikor ezt elmagyaráztam neki, egy életre megharagudott és megállapodtunk, hogy kerüljük egymást, hogy esély se legyen arra, hogy megbántsuk még egyszer egymást. Ennek már fél éve. Nehezen illeszkedtem be gimibe, kevés barátom volt, de azokra nem úgy tekintettem ahogyan más a barátaira. Sokkal többet akartam, olyan barátságot mint a filmekben, a könyvekben, a költők verseiben, de ugye ez nem így működött, nekik nem jártak a fejükben eposzi méretű világra szóló balladákba illő szövetségek én pedig magányosnak éreztem magam, féltékeny voltam és elégedetlen, de minden apró jelének örültem ha azt éreztették velem, hogy az életük része vagyok és őrült bánatot éreztem ha azt láttam, hogy nem. Utolsó évre nagyjából harmonizálódott a helyzet, lemondtam a világraszóló dolgokról és próbáltam élvezni, hogy velük lehetek. Elmentem egyetemre és vártam, hogy ott majd hasonló emberek vesznek körül és találok olyanokat akikkel együtt gondolkodhatok, olyanok mint én, de ez még most sem történt meg, még idegenebb minden és mivel messze van az egyetem, ritkán találkozok a régiekkel, meg ők sem érnek úgy rá. Keresnek, keresem őket, de nem mindig jön össze. Szóval na, eddig ott tartunk kb. ugye hogy rosszul illeszkedek be, nagyképű vagyok és a világtól elrugaszkodott elképzelésim vannak. A nyáron töltöm a 21-et. 21.én születtem, ezért ezt a születésnapomat szeretném különlegesen megünnepelni. A lényeg olyasmi, hogy kedvencem a Trónok harca és szeretnék egy középkori lakodalmat összehozni. Magamnakvalóságom egyik és tán egyetlen pozitívuma, hogy ráérek szöszmötölni így van pár cuccom, ruhák, díszletek stb. Szeretném meghívni azokat akikkel jóban vagyok, akikkel összevesztem, akikkel már nem beszélek. Nem sok embert. Felöltöztetném őket, tejben vajban füröszteném, hogy valamilyen módon kiengeszteljem őket és teljesen kitárulkozhassak, megmutassak mindent amit szeretek, amit gondolok, őszinteséget zúdítani a nyakukba. Mert ha eddig félreismertek akkor talán ezután lépünk egyet előre. Ha viszont jól ismernek, csak én nem fogadtam el a világ véleményét hogy tényleg fura vagyok és kattant, akkor megkérem őket hogy húzzanak ki valahogy a sárból. Vagy hátralépek, egy nagyot. Nagyon összeszedetlen most ez amit leírtam, köszi ha elolvasod, ha válaszolsz, ezer hála. Mondd el mit gondolsz. Segítsen valaki.
2016. nov. 20. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem túl sok trónok harcát nézel.. Ne bonyolítsd túl a dolgokat. Az élet ennél sokkal prózaibb és egyszerűbb.
2016. nov. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nos, elolvastam.

Nincs neked semmi bajod, csak teged egy olyad dolog kot le, ami keves embert.

Ezen kivul vivodo tini vagy, akit nem az uj ruhak meg a szex erdekel.

Szerintem ezt igy ne zuditsd ra azokra akikre meg valamennyire szoba allnak veled.

Keress az interneten ez irant erdeklodo csoportokat.

Esetleg szinjatszas.

Olvass mast, hatha az is megtetszik.

Es a legfontosabb. Ne akard a te erzes vilagod es stilusod masokra eroltetni.

Ne akard a barataiddal megszerettetni azt ami neked tetszik. Ne akard megvaltoztatni oket.

Keresd fel akit meltonak talasz a baratodnak, kerj tole elnezest a nagykepusegedert. Ha egyik sem all szoba veled, nem bennuk van a hiba.

A tronok harca egy mese. Ne a mese vilagaban elj. Nőlj fel vegre!

2016. nov. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40%

Csak első három mondatot olvastam el, de'egszeretnélek ismerni.

Írj rám kérlek s segíteni is tudok.. akármiben.

Normális vagy.

2016. nov. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális vagy,csak egyszerűen túl komolyan fogod fel a dolgokat,ami természetesen nem probléma. Pusztán az a gond,hogy manapság igencsak kevés olyan embert találsz,aki hasonló látásmóddal rendelkezik,mivel mostanság a gondolkodás még az egyetemeken sem divat. Tudják az elveket,s azokat nem vitatják meg.Kérdéseket sem alkotnak,mert az bonyodalmakkal járna,sokkal egyszerűbb elfogdani mindent,amit a világ ránk akar tuszkolni. Azt akarom ezzel mondani,hogy neked is könnyebb lenne,ha nem élnéd meg így ezeket a baráti kapcsolatokat és hasonlókat. A szülinapod megünneplése ebben a verzióban szerintem nem a legjobb ötlet,mivel valószínű,hogy akiket ott szeretnél tudni ezen a "lakodalmon", ahogy te fogalmaztál... nos,nem hinném,hogy túlnyomórészük lelkesedne ezért. A Trónok harca iránti rajongásod egy színjátszó szakkörön próbáld kimutatni,hidd el,ott jobban örülnek ennek. Szóval lényegében annyi,hogy személyes véleményem szerint nincs veled semmi baj,csak gondolkozol és van egy felfogásod bizonyos dolgokkal szemben,amit én pozitívumnak találok. :)
2016. nov. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!