Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Targyakhoz ragaszkodas ellen...

Targyakhoz ragaszkodas ellen mit tudnek tenni? Mi okozza?

Figyelt kérdés
Mindent felrerakok, hogy jo lesz meg valamire, de kozben tudom hogy kotodes miatt rakom el oket. Itt lehet szo regi butorokrol, de akar egy zoknirol is. mindig valami tamogatasra / biztatasra van szuksegem a valtozashoz. Sokszor kapkodva dontok el dolgokat mert ha agyalni kezdek akkor tudom hogy viszalozni fogok az ujtol. (30f)

2016. nov. 21. 04:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Kár ezt túlspilázni. Szerintem a gondoskodó típusú ember, aki tiszteletben tartja a tárgyakat (és a bennük rejlő emberi munka teljesítményt), aki meg is tudja javítani az elromlottakat, az gyakran ilyen. Én már 70 éve ilyen vagyok és bármit ki akarnék dobni, többnyire mindig találok valami indokot a megtartása mellett. Igaz, nem is igen kell a dolgokat mással megjavíttatni, mert asztalos- és lakatos munkát, javító-szerelő és villanyszerelő, háztartási gép szerelő tevékenységet, szőnyeg- és festményrestaurátori munkát, kertészeti karbantartást egyaránt végzek.
2016. nov. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hiányérzet. Főleg akkor leszel kóros gyűjtögető, ha nem kaptál elég szeretetet/figyelmet gyerekkorodban.
2016. nov. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincsen ezzel baj, csak találd meg az egyensúlyt. Ha megvan az élhető környezet és nem lóg be folyton valami a képbe, akkor minden rendben. De ne hagyd elhatalmasodni, gondolok itt arra hogy forintokért kapható felesleges kacatokat ne rakj el azért mert talán még jó lesz. Tudom, akkor van az hogy kell valami amit a múlt héten dobtál ki, igen, ez is benne van.
2016. nov. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is a mindent elrakók közé tartozom, jóformán semmit nem dobok ki.

Még akkor sem, ha már van új, jobb és szebb, és pontosan tudom, hogy soha nem lesz szükségem arra a dologra.

Mikor már magam is megsokallom a dolgot, egyszerűen rászabadítom a lányomat a házra, én meg elmegyek otthonról.

Sose nézem meg, hogy miket dobált ki, ő sokkal racionálisabb nálam.

Egy-két évente ilyen "lomtalanítás", és megint rendben van minden.

2016. nov. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szivesen küldök néhány képet hogy fog kinézni a lakásod/ házad x év mulva ha mindent megőrzöl... Az exem ugyanis kóros gyüjtögető, semmit se dob ki, a koszos mosogatószivacstól kezdve az összes tejfölöspoháron át rozsdaette 50 éves motorvázat is megtart... MINDENT.

Nem szabad, rá fog menni párkapcsolatod is ( ha van).

2016. nov. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!