Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor egy 13-14-15 éves...

Mikor egy 13-14-15 éves kioktat az életből, úgy hogy te jóval idősebb vagy, hogyan viseled? Mit reagálsz rá?

Figyelt kérdés
Most arról jutott eszembe hogy itt is vannak ilyen tinik akik olyan kérdések alá írnak amihez közük sem volt még, sem a helyzethez sem ahhoz amiről szó van. Legutóbb láttam egy 13 évest aki a felnőtt párkapcsolatok kategóriába osztotta az észt egy 27 éves nőnek.
2016. nov. 22. 19:52
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

19. Nagyon szép ez a kisregény, csak annyi az apró bajom vele és azért nem érzem, hogy lenne bármi haszna a részletes reagálásomnak , mert te alaptalan feltételezéseket vonsz le rólam, csak hogy bizonyítsd az igazad, és te írsz arról, hogy én rosszul értelmeztem az előző válaszodat és nem vettem észre a lényeget miközben te nem vetted észre, hogy mire akartam rávilágítani pl, hogy érvként hoztad fel a pedagógus diplomát, utána gyorsan meg is cáfoltad, hogy igazából nem is attól függ, hogy hogy bánik a gyerekekkel, vagyis az embertársainkkal való bánásmód semmiféle módon nem függ össze a felsőoktatással ergó a korral se.

A másik indok amiért nem tartom fontosnak azt, hogy válaszoljak normálisan erre a jó pár sorra hogy habár illedelemmel leplezed a soraid érezni a lenézést, olvasd át még egyszer és te sem fogod tagadni.

Nem szándékoztam személyeskedni de ezt meg kellett említenem, és ezzel be is fejezném ezt az értelmetlen vitát, te gondold úgy ahogy akarod, tiszteletben tartom, csak egy kedvesebb stílusban közöld ezt, hogy ne tűnj ilyen ellenszenvesnek.

2016. nov. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Az ellenszenves stílust te kezdted. Én ehhez képest eléggé korrekten reagáltam.


Ezen kívül meg tény, h félreértelmezted soraimat, csak tudok, mit beszélek. :D


Idézlek:


"hogy érvként hoztad fel a pedagógus diplomát"


K... -vára mindegy , h diploma, vagy nem diploma.


Logikailag nem értelmezted azon hozzászólásom azon részét. Ugyanis VAGYLAGOSAN fogalmaztam.


Tehát, másképp levezetem most:

a 15, vagy 20 éves személy vajon:


- átment gyereknevelési tapasztalatokon? Nem valószínű, de ha igen, még gyerek hozzá... (most is ismételtem magam, de más formában levezettem, hátha így megérted végre) ;


VAGY PEDIG:

- szerzett legalább egy nyamvadt pedagógus diplomát? Ugyanis ártani nem árt, sőt, okul belőle, bár ÖNMAGÁBAN ez is kevés (most is ismételtem magam, de más formában levezettem, hátha így megérted végre ) ;


VAGY PEDIG:

....és lehetne sorolni, sőt, nem csak gy.nevelési tapasztalatokat, hanem száz más tényezőt, amit kizárólag csak életkorral lehet megélni; (ettől még léteznek ezen FELÜL NEM életkor-specifikusan , bármikor megszerezhető tudások is) ; de nem akarom ismételni magam, keresd vissza az ide vágó korábbi hozzászólásom.


_


A rosszindulat abban van, aki eleve beleköt egy hozzászólásba.


Én pusztán elmondtam meglátásomat, és logikát is hoztam fel: amit még nem tapasztalt meg valakim, arról nem tudhat. Pl egy 15 éves nem tudhatja, min megy át a 20-22 éves ember azon tapasztalatai KÖZÜL, melyek életkor-specifikusak; de a 20-22 éves nem tudja, min mennek át a (bármilyen intellektusú, okos/buta stb) 30 évesek azon tapasztaltok KÖZÜL, melyeket csak 30 év körül lehet megélni.


Ellenben kényelmesebb rávetítened másra a saját lekezelő hozzáállásodat. Valamint olyan is van, amikor valaki belátja, h tévedett, megpróbálja irreálisan besározni a másikat, akinek az igazát titokban belátta (pl "höh, milyen lekezelő vagy te" stb)


_


Nos, vettem fáradtságot más szemszögből is elmagyarázni a meglátásomat. Aki ezek után se értelmezi, avval sincs gond - de az már sportszerűtlen, ha reagál is ARRA!


Vagy pedig: oké, reagáljon rá, de akkor alaposan olvassa is el, értelmezze is minél logikusabban, valamint jó szánékkal reagáljon - ahogy én is tettem.


Köszönöm a figyelmet és a gondolkodást. :)


Már aki hajlandó gondolkodni és szöveget értelmezni önállóan is. Ha meg nem, annak ott van a kuruzsló akadémikusság, meg a papság, azok a szájába rágják a mérgező, de ízletes falatot - nos, ez viszont már kicsit keserű megszólalásom, de ez is jogos. A mondanivalómat mint egyfajta lehetséges megoldási verziót ezennel megvédtem. Lökdöss saját magadat - jóindulatra. Ne engem, megkérlek. ;) Ha megsértődtél, az a te tévképzeted. Az is, ha a soraimra sértődést hiszel. Én objektíve elmagyaráztam, mi volt a hozzáállásom - ennyi, nem kell túlmisztifikálni.

2016. nov. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!