Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol a határ aközött, hogy...

Hol a határ aközött, hogy valaki nyers, vagy normálisan beszél?

Figyelt kérdés

Elég szerencsétlen vagyok kommunikációban, gyakran nem tudom mit gondoljak, kiürül a fejem, van amikor összezavarodok és összekeverem a szavakat aztán végleg belefulladok a mondandómba. A konfrontációt egyáltalán nem bírom, ha veszekedős érvelős helyzetbe találom magam leblokkolok. Nehezen alkotok saját véleményt, általában fekete-fehérben látom a dolgokat (ez tetszik, ez nem tetszik mert csak), és néha büszke is vagyok magamra ha valamiről eszembe jut saját vélemény.


Pl van egy lakásom ahol egy barátnőm bérli az üres szobát, és a tudtom nélkül minden hétvégén (jó két hete volt ez) és gyakran napközben is (bár az annyira nem zavart) nálunk volt a barátja. Amikor kihívtam beszélni azzal kezdtem, hogy "nem zavar ha itt van a barátod de az igen ha én nem tudok róla" Nagyon be voltam sz@rva mert mint írtam nem bírom a konfrontációt. Örültem hogy kinyögtem azt a pár mondatot is. Ezeket is egy hete gyakoroltam magamban. A barátom erre azt mondta, hogy én nagyon nyers vagyok, és tuti túl kemény voltam a barátnőmmel.


A másik eset anyával történt, mindketten túlsúlyosak vagyunk (csak ez engem addig nem zavart amíg folyamatosan minden otthon töltött nap nem ezzel jött) Elkezdett egy új életmódot, amit már akkor ajánlottam neki, amikor még a logikátlan 90 napos diétában hitt. Hiába mondtam neki, hogy én ezt tudom, és tudom mit kell tenni hogy fogyjak, de nem akarom, én jó vagyok így. Tegnap már annyira felhúztam magam, hogy kimondtam amit végig hajtottam magamban. "Teljesen megvoltam elégedve magammal és nem láttam magam kövérnek amíg el nem kezdtél ezzel cs*szegetni. Tudom hogy kell fogyni, de szeretek finomakat enni, úgyhogy hagyd abba. Nem fogok haza jönni ha állandóan ezt kell hallgatnom" Utána mondtam hogy persze hogy haza jövök nem gondoltam komolyan. Tudom, hogy ez nagyon gonosz volt, bár azóta nem hozta fel, majd holnap ha visszamegyek egyetemre megköszönöm neki és bocsánatot kérek megint.


Ezért kezdtem el gondolkodni hogy talán tényleg nyers vagyok. De milyennek kéne lennem? Egyébként nagyon ritkán alkotok véleményt az elején leírtak miatt, ha meg valami nagyon régóta stresszel azt muszáj kimondanom. Mint hogy nem tudom mikor ki van a lakásomon és hogy állandóan...tényleg ahányszor anya meglátott elkezdte sorolni hogy miket egyek és miket nem. Mikor tudom, mert pár éve 2 hónap alatt 6 kilót fogytam de egyszerűen utálom azokat az ételeket (de ez egy másik történet)


2016. nov. 26. 21:15
 1/1 anonim ***** válasza:

én is hasonló problémával küzdöttem (egyáltalán nem tudtam kommunikálni, főleg nem stresszes helyzetekben, ezért mindenkit leugattam aki nekem beszólt, mert az érvek nem jutottak eszembe), csak engem nem érdekelt, hogy ezért valaki utál..


aztán elkezdtem szimplán csak odafigyelni a kommunikációra, hogyan lehet valamit finomabban közölni.. elcsíptem soft skilleket különböző managerektől, nézetm youtube videókat a támában, beleálltam kisebb vitákba idegenekkel és egy idő után azt éreztem h sokkal jobban kommunikálok, mint előtte


majd azt vettem észre, hogy bár mások szemében is tényleg sokkal komfortosabban kommunikálok, de ettől még ugyanúgy erőltetik a saját hülyeségeiket, a színtiszta logika és érvelés ellen úgy nem tudtak érvelni, hogy inkább már személyemet kezdték el kikezdeni helyette... bár általánosságban javult a kommunikációm, de amikor a másik fél volt stresszes helyzetben, mégcsak meg sem fontolták azokat amiket érvként felhoztam..


na ekkor jöttem rá, hogy az ember nem egy túl értelmes és tudatos élőlény... a primitívebbeket kizárólag csak saját érzelmeik érdeklik, az akadémiai szintű emberek fognak csak elgondolkodni egyes dolgok racionalitásán, ezért őszintén szólva baromira nem izgat ki sértődik be, ki nem (akár családon belül sem), mivel ezek az emberek személyiségtípus szerint valójában igénylik a konfliktust (mégha nem is tudnak róla), én meg egyszerűen csak megadom nekik


hogy mit kéne tenni?

kezd el figyelni saját és mások kommunikációját.. akár még könyveket is olvashatsz a témában..

de h nem akarsz politikus lenni, akkor igazából teljesen jól vagy így is, mert hidd el, más is bőven hülye...

2016. nov. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!