Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet ez? Hogyan lehetne...

Mi lehet ez? Hogyan lehetne ennek véget vetni? Normális vagyok?

Figyelt kérdés
30 éves "srác" vagyok. kb 20-23 éves korom közt lelkileg mélyponton voltam nagyon és sok hülyeséget csináltam, de ez mára gyakorlatilag teljesen elmúlt, már csak egy távoli rossz emlék. De nemrég összehozott a egy 19 éves fiúval, aki valamiért nagyon emlékeztet az akkori korszakomra, és az akkori rossz emlékeim és érzéseim hirtelen annyira közelinek tűnnek, hogy még a legapróbb dolog is eszembejutott. Mint ha múlt héten lett volna. Emiatt teljesen padlón vagyok. Az illetőt pedig annyira megszerettem, hogy az valami "undorító". Igazából nem is tudok róla sok mindent. De valamiért úgy érzem, hogy segíteni akarok neki. Bármiben. Mindenben. Vagy csak megismerni. Szerintem ő nem kér belőle, mégis ez jár a fejemben egész nap. Sosem ismertem még ilyen végtelenül kedves valakit. Ha látom őt, akkor teljesen eltűnnek belőlem a régi rossz érzések. De csak akkor. Olyan ez, mint ha szerelmes lennék szexuális vonzódás nélkül. Létezik ilyen? És persze voltam annyira barom, hogy ezt elmondtam neki. Most attól rettegek, hogy eltűnik és itt maradok az újraéledt régi szarjaimmal. Olyan, mint ha visszamentem volna az időben 10 évet és a jól begyakorolt, egyébként egész jól működő életem egycsapásra eltűnt volna. Párom is komplett idiótának néz, hogy képes vagyok bármikor elsírni magam. Azt hittem, hogy már kinőttem ebből. Mi lehet ez a förtelem és hogy tudom eltűntetni?
2016. dec. 1. 11:37
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

*"...összehozott a sors egy..."

(Talán át kellett volna olvasnom mielőtt elküldöm.)

2016. dec. 1. 11:39
 2/15 VariGyapi válasza:
100%
Üdv. Szerintem keress meg egy pszihológust. Egyáltalán nem ciki, sőt. Ők ezért vannak, tanácsot szerintem csak tőlük fogadj el.
2016. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szóval nem normális dolog ez?
2016. dec. 1. 12:19
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy mi normális, mi nem az mindig a kor értékrendjétől függ.


Ókori népeknél gyakori volt az olyan férfiszerelem is, ami heteroszexuális férfiak közt volt szexuális érintkezés nélkül. Aminek az volt az oka, hogy szellemi téren a nők sokkal alacsonyabb szinten voltak, mivel sok társadalomban csak a férfiak kaptak gondos iskoláztatást.


Háborúban egymás oldalán harcoltak, ha egyikük megsebesült, akkor a másikuk hónapokig gondoskodott róla, ilyenfajta önfeláldozás határáig terjedő szeretetet nőktől el sem tudtak képzelni. De otthon feleségük, esetleg még ágyasuk is volt, hadjáratok alatt meg pénzzel, vagy erőszakkal szereztek nőket.

2016. dec. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 VariGyapi válasza:
Szerintem az ókor és a jelen közt óriási a külömbség minden szempontból. És valóban, a normális az relativ. Hitem szerint az az ember aki nem boldog, nem érzi kényelmesen magát a világban, a környezetében, akkor ott valami nincs rendjén. Inkább úgy fogalmazom, hogy az az egészséges, ha harmóniában tudsz élni. Amiket leirtál igen mélyen gyökerezhetnek benned, egymagad nem fogsz tudni túljutni rajta.
2016. dec. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy homoszexuális (vagy biszexuális) - és ezt biztosan tudod, nem csak áltatod magad - akkor én is a pszichológust javasolnám.

Ha az vagy, akkor nézz szembe a ténnyel és nem kell pszichológus.

A kérdés eldöntése ezzel kezdődik!

2016. dec. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz nem csak "nem normális" emberek mennek. Csak gondolj bele. Ha probléma van a hallásoddal, nyilván fülészetre mész. Ha a szemeddel, akkor szemészetre, és még sorolhatnám. Amennyiben olyan probléma adódik az életedben, amivel magadtól nem tudsz mit kezdeni, logikus, hogy olyasvalakit keresel, aki ezen segíthet - és ezt nem kell egyből azzal azonosítani, hogy irgalmatlan mentális problémáid vannak.
2016. dec. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#6: De az vagyok. Ezt ezer éve tudom, de ez teljesen más, furább érzés, mint az eddigi. Van párom és nem is kéne más, mert szeretem őt nagyon de máshogy, mint az illetőt, akiről beszéltem. Olyan, mint ha rokon lenne vagy valami barát, akivel a max kontaktus egy ölelés. Ami már előfordult és nagyon jól esett. De többre nem is gondoltam soha. Még csak nem is fantáziálgattam. Egyszerűen csak látni rajta, hogy nem érzi magát jól a bőrében és ez engem nagyon zavar. Amúgyis nagyon együtt tudok érezni másokkal, de ez, hogy szinte magam látom benne (vagyis a 10-12 évvel korábbi énem) tutira rátett néhány lapáttal.
2016. dec. 1. 13:13
 9/15 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.


"De az vagyok. Ezt ezer éve tudom,..."


Ezt most mire értetted?

Homoszexuális, biszexuális, vagy hetero vagy? ... mi az, amit ezer éve tudsz.

2016. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hogy meleg vagyok...
2016. dec. 1. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!