Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt semmirekellő emberek,...

Volt semmirekellő emberek, sikerült valahogy kikecmeregnetek a gödörből amiben voltatok, ha igen, hogy?

Figyelt kérdés
Sajnos egy rohadt nagy semmirekellő vagyok. Lusta is vagyok és totál leszarok kb mindent. De valahogy szeretnék változtatni, de úgy érzem nincs semmi kitartásom hozzá és okom sem. Tudom, hogy egyszer muszáj lesz valamivel pénzt keresnem, mert vagy az, vagy az öngyilkosság (utcán nem fogok aludni), de igazából totál úgy érzem, hogy minden korombeli éli az életét én meg még mindig kb egy középiskolás szintjén vagyok (legalábbis így vagyok kezelve akármennyire is próbálok nem okot adni rá) és ez nagyon lehúz. Már fél éve itthon vagyok, egyetemet kellene befejeznem valahogy de nem érzem úgy, hogy képes leszek rá. Ez alatt az idő alatt konkrétan semmit nem csináltam, csak minden egyes napot végigszenvedtem. Nincs semmi az égegyadtavilágon ami tudna motiválni, semmi. Semmiben nem vagyok jó, gyengült a szellemi képességem is az utóbbi időben (gondolom az egyedüllét illetve az ingerszegény életmódom miatt (lassan 5 éve nincs baráti köröm se, én hagytam el őket)), plusz nem érzem úgy, hogy valaha is tudom valamire vinni az életem. Pedig nagy reményekkel és tervekkel teli személy voltam 5-6 évvel ezelőtt...de már úgy érzem késő
2016. dec. 1. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Na az ide kapcsolódó válaszok engem is érdekelnének, mert kb ugyanebben a helyzetben vagyok.
2016. dec. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Akiket én ismerek semmirekellő embereket, most hajléktalanként élnek utcán.
2016. dec. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Oda nem fogok eljutni, mert ha tényleg az lenne a sorsom (egyre jobban hiszek benne, hogy nekem a szenvedés az) akkor véget vetnék a dolognak. Ha máshova nem is, szalag mellé csak felvesznek, csak akkor tudnám mi a fenének mentem a felsőoktatásba tanulni, mi a fenének tanultam végig az egyetemi éveimet míg mások szórakoztak vagy akik nem tanultak tovább, dolgoztak...


Az a baj, hogy annyira nincs önbecsülésem, hogy én még azt se tudnám elképzelni, hogy pénzt fizessenek azért amit csinálok. Annyira úgy érzem, hogy nem érdemlek semmit, hogy amikor pl a kirakatba látok egy szép zakót meg cipőt, még ha lenne is rá pénzem, akkor se venném meg, mert úgy érzem én nem érdemlek ilyet, mert egy senki vagyok

2016. dec. 1. 14:18
 4/14 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nincs semmi cél előtted, ami éltetne, amit szeretnél elérni, s küzdeni.
2016. dec. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A célom volt egy autó. 5 éve van jogsim, ezalatt az 5 év alatt kevesebbet vezettem mint azalatt az idő alatt amíg a jogsit megszereztem. Az a kevés alkalom alatt totálisan megutáltam a vezetést és mostanra már nem is igazán megy, nem érzem az egészet. Mi értelme lenne egy autót kitűzni célnak, hogy ha egyszerűen nem megy a vezetés? Mást meg nem igazán tudok elképzelni ami elérendő lenne, bennem nincs küzdeni akarás. Nem tudom, hogy ez nevelés kérdése vagy az emberrel született tulajdonság, de még ha az utóbbi is, belőlem ez kiveszett az évek során.
2016. dec. 1. 14:40
 6/14 anonim ***** válasza:
Olyan vagy, mint aki kiégett. Gondolkozz el magadban, hogy hogy szeretnéd élni az elkövetkezendő évtizedeidet, mert így nem lehet. Erőltesd meg magad. Az élet ajándék, örülj, hogy élhetsz a földön. És nem is hosszú. Próbáld élvezni. Szerintem társaság kellene melléd. Vagy társ.
2016. dec. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hiába is dolgoztam nyaranta, nem tudtam egy autóra valót összegyüjteni mert másra kellett a pénz. Amikor meg felvetettem, hogy szeretnék egyet (nem kapni, összegyüjteni rá a pénzt) akkor le lettem oltva, hogy nekem az még nem való mert csak a biztosítás is 100 ezer lenne egy évre (ezt egy biztosítással foglalkozó szakember mondta ...) stb.
2016. dec. 1. 14:45
 8/14 A kérdező kommentje:

Tudatosan kerültem azt, hogy párkapcsolatot alakítsak ki mert annyira szégyelltem/szégyellem az apámat, hogy úgy voltam/vagyok vele, hogy amíg ő az életem része addig nekem nem lesz senkim. Igaz nem is lenne egyszerű párt találni mert nem igazán testesítem meg azt, amire egy mai korombeli lánynak/nőnek szüksége van. Plusz a korom is kezd már elég erősen gátló tényező lenni az egészben, szóval az egész egy ördögi kör.


Életem során eddig egy lány esetében éreztem úgy, hogy ha kicsit megerőltetném magamat akkor lehetne a dologból valami, de eszembe jutottak a dolgaim és inkább hagytam.

2016. dec. 1. 14:49
 9/14 anonim ***** válasza:

önfejlesztés, főleg érzelmi-lelki oldalon.

önismereti, életviteli, motivációs és kommunikációs témában érdemes könyveket keresgélni...

2016. dec. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 elwera ***** válasza:

Valami motivációt, valamit kell találni. Célt kitűzni, például az autó is, hogyha újra fel tudnád lángoltatni ezt a célt, közben meg kell tanulni leszarni másokat.

Nem egyszerű, de nem vagy egyedül, szerintem fél Magyarország így van azzal amit leírsz, bár nem hiszem hogy ez vigaszt jelent. Itt hiába dolgozik az ember, itt semmit nem ér el, csak fenntartja a saját létét, és örülhet annak hogyha fenn tudja tartani, már az is luxus lassan. Bár nem csak ez a baj. Hogyha minden adott lenne nem lenne ennyi depressziós ember, meg ennyi kiégett, de akkor is lennének. Szerintem meg van az oka annak, hogy mért van ennyi depressziós Magyarországon. Talán a gének tehetnek róla, depresszióra hajlam, a rossz környezet, a rossz nevelés, írtad hogy az apádat szégyenled, stb, az emberek hozzáállása, az embernek elveszik a kedvét mindentől. Nem elég hogy valaki alapból hajlamos a depresszióra, ez a türelmetlen fos környezet, még rá is dob. Szerintem ez az oka az egésznek, illetve sok oka van, ez is ok. Ahány ember annyi indok, de itt összeadódnak a dolgok, nem egy oka van, hanem ez egy folyamat, a környezet, a nevelés, a hajlam, a kilátástalanság, a pénztelenség, egyes függőségek, minden rájátszik :(

2016. dec. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!