Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám motiválni magam...

Hogyan tudnám motiválni magam a tanulásra?

Figyelt kérdés
Olyanokat, hogy "Gondolj a jövődre" ne írjatok, mert nem válik be. Valamilyen rövid távú cél kellene.

2016. dec. 2. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
tölts pár éjszakát odakint az utcán kaja, telefon, kényelmes ágy, csapvíz és pénz nélkül. Egyből megjön a kedved a tanulásra!
2016. dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés,engem is érdekelne.
2016. dec. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta egyszer valaki, hogy pl hogy tartozom ennyivel magamnak. Meg mondtam, hogy a fogalmazásírogatás, ilyen jellegű háziírás nem szolgálja a fejlődésemet, de mondta, hogy de hát van ennek a Világnak egy rendszere, amihez igazodni kell valamilyen szinten. És hát majd amikor te lehetsz a boss, akkor jó lesz:) Nemtom, talán jobb iskolába juthatsz be, vagy nemtom, megveregetheted a saját vállad, ha a legjobbak közé fogsz tartozni. Vagy majd lehet, hogy a gyümölcsét is meghozza. Amúgy a tartozom ennyivel már magamnak az egyetemi álomszakommal kapcsolatos már. Korábbi iskolákra nem tudok jó motivációt. Talán lehet, hogy ez azoknak, vagy valami egyéb jónak az előszobája, tehát így, hogyha jól teljesítesz biztosabb eséllyel juthatsz be, vagy lehet meg majd mindened a későbbiekben. Meg hát nemtom,nekem előtte mindig az volt, hogy legyek elégedett magammal, hogy tegyek bele mindent, ami tőlem telek, adjak bele, és akkor elégedett leszek magammal, ha én megtettem mindent, attól függetlenül, hogy a tanár hanyasra értékeli a munkámat. Meg nemtom pl mik kellenek az álommelódhoz, sajnos ez egy ilyen világ, hogy dolgozni kell, és akkor csak abból lehet építkezni bármit. Hát vagy hogy minél jobb legyen az átlagod, minél kisebb esély legyen évismétlésre. Esetleg veheted úgy, hogy ez egy számítógépes játék, ahol szintek vannak, és nem hagyhatod, hogy legyőzzön a tananyag és vki/ vmi hátráltasson, mert menned kell tovább előre. Előre-előre -előre, hogy minél hamarabb kiszabadulhass az iskolából. És csinálhass olyan dolgokat, amiket te szeretnél, aminek számodra is van haszna, értelme. Minél hamarabb.
2016. dec. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

Ne tanulj és kis csicska leszel.

Tanulj és te mondod meg mit csináljanak a csicskák.

(Természetesen tisztelve őket, s nem éreztetve Velük, hogy csicskák. Szükség van rájuk! El sem hinnéd mennyire!

2016. dec. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyeneket szoktam kitalálni magamnak, hogy ha sikerül ez vagy az a nehéz vizsga, megveszem magamnak a kinézett cipőt/ruhát/akármit. Vagy ha rövidebb távú cél kell, akkor letöltök egy jó filmet és beígérem magamnak, hogy ha sikerül aznap megtanulnom az x akárhány oldalt, akkor megnézhetem este. Még rövidebb távú cél: veszek egy rakás csokit és ha benyaltam egy tételt, megehetek egyet, stb.
2017. jún. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Pl. tök jó érzés amikor végre kapsz egy jó hegyet és el dicsekedhetsz vele otthon meg akkor esetleg kérhetsz is érte valamit: nyalóka kockulás stb
2017. jún. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!