Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok arról, aki nem...

Mit gondoltok arról, aki nem ad egyetemen jegyzetet, mert az ő munkája van benne, járjon be más is? És aki másoktól kér?

Figyelt kérdés
2016. dec. 9. 19:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Én mindig adok mindenkinek, szerintem semmi értelme ezt csinálni. Ha tudok segítek szívesen :)
2016. dec. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én nem foglalok most (eleinte legalábbis) állást, csak kérdezem: és nem idegesít, ha mások a te munkádból "élnek"?
2016. dec. 9. 19:10
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Én is oda szoktam adni, sőt van hogy én ajánlom fel, ha tudom róla, hogy most valamilyen oknál fogva hiányzott -főleg ha fontos tantárgyról van szó-.


Az viszont tényleg nonszensz amikor valaki lustaságból nem jár be előadásokra, majd mások idejét pocsékolva folyton elkéri a jegyzeteit. Ilyenkor nem is adnám oda, egyrészt mert jegyzetekből nem lehet annyit tanulni, mintha ott ülnél előadáson és te magad jegyzetelnél. Másrészt az teljesen más, ha valaki nem tud eljönni, mintha csak szimplán lusta és nincs kedve inkább alszik tovább.


Szóval mindkettő mentalitásnak meg van a saját igazsága, míg annak helyessége felől a körülmények döntenek.

2016. dec. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem természetes és normális dolog.

Aki ad, annak plusz munkája nincs azzal hogy engedi lemásolni azt, amit magának úgyis megcsinált. Miért ne segítsen valaki, pláne ha az neki semmibe sem kerül?!

Aki meg kér, az csak ennyiből úgysem fog végig megélni - de mindenkivel előfordulhat hogy valamiért nem tud bemenni. Lehet, hogy aki ma nem ad, egy hét múlva szeretne kapni.


Azért egy egyetem ne legyen már kisdedovó!

2016. dec. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Főiskolán én mindig mindenkinek adtam, sokat küzdöttem azért hogy minél többet tudjak segíteni.

Volt amikor azért nem kaptam, mert olyanvalakinek is odaadtam, aki pár ember szerint nem érdemelte meg, mert nrm járt be. Ez az illető albérletben lakott és nem számíthatott senki másra, mindenképp dolgoznia kellett hogy eltartsa magát, 48, 72 órás ügyeleteket vállalt.

Olyan tulajdonsága volt, hogy a számára nem szimpatikus emberekkel nem foglalkozott, nem bratyizott velük, nem jópofizott, ignorálta őket. Nem bántotta őket, vagy nem terjesztett róluk semmit, csak nem foglalkozott velük.

Sokszor volt olyan, amikor nekem kelett volna jegyzet nagyon sürgősen és senkitől nem kaptam, előtte meg hiába segítettem évekig (engem mindig fel lehetett hívni kétségbeesetten ilyen ügyben)...

Persze csak segítséggel kapcsolatban hívtak, más miatt nem.

2016. dec. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

jól is teszi. munka mellett be tudok járni, akkor más is képes erre.


Amúgy is? Miért is adjam oda vadidegennek, ingyen? havernak odaadom, másnak nem.

2016. dec. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Velem nem beszél senki, így nem is szokták kérni. Bár csak egy jó barátnak adnám oda, ám olyanom nem volt még, s gyanítom, nem is lesz.


24f

2016. dec. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Első válaszoló vagyok, engem nem zavar ha "az én munkámból él" sőt, volt olyan is hogy csak az én jegyzetemből készült fel szóbeli vizsgára valaki, jó jegyet kapott, és jól esett amikor mondta, hogy nagyon jó jegyzet
2016. dec. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Engem csak az idegesít, hogy én szívesen adom a jegyzetemet, de ha nekem nem lenne meg valami, akkor nemigazán számíthatok senkire (jó 1 emberre igen de vele nincs sok közös órám)


Van egy ismerősöm aki úgy ahogy van lesz@rja a dolgokat, aztán mindig tőlem kéregette el a jegyzeteimet. Inkább már letagadtam hogy vannak vagy az órai gyorsan lefirkantott alig olvasható ocsmányságokat adtam oda. Szánalmasnak gondolom, de végülis elég ösztönző, hogy mindig képben legyek és megcsináljak mindent amire szükségem van

2016. dec. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pontosítanám a kérdést: nem jár be alatt azt értem, hogy saját döntésből nem jár be, vagy bejár, de nem jegyzetel. Nem azt, hogy dolgozik, vagy ütközik másik órájával.
2016. dec. 9. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!