Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan írjak ötös matek...

Hogyan írjak ötös matek érettségit?

Figyelt kérdés
Fel lehet készülni 5 hónap alatt, hogy ötösre sikerüljön? Mi a titka a matek megértésének? Gyakorlás, érzék? Mindkettő szükséges? Voltam már 5-ös matekból, de buktam is. Tehát nem tudom hol állok a ranglétrán. Lusta diák voltam világ életemben. Szeretném átlépni a korlátaimat. 5 hónap mire elég?

2016. dec. 10. 19:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Lesel valakiről, aki ötöst ír.
2016. dec. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél!
2016. dec. 10. 19:34
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Nekem kb ennyi idő a 4-es érettségire volt elég, de csak mert minden félévben buktam matekból, és állítólag arra nem adhatnak 5-öst ('98-ba volt). Anyám főkönyvelője matektanár volt, és két nyáron át nyüstölt, heti 40 órába. Gyököt meg logaritmust izzadtam, de álmomból felkeltve is tudtam, pedig érzékem az nincs hozzá, és ugyanúgy lusta vagyok.

Szóval a véleményem, hogy gyakorlás kell hozzá. De az rengeteg.

2016. dec. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Külön tanár, akihez jársz rendesen és készülsz is az óráira plusz a régi matek érettségik megoldása újból és fölösleges szabadidőben tanulás meghozza a gyümölcsét. Szerintem 5 hónap alatt egy 3-asról, simán fle lehet hozni 5-ösre. Nem mindegy egyébként hogy mikor voltál ötös meg mikor buktál. Mert ha mondjuk 11-ben buktál és általános 5.ben voltál ötös, akkor azért ne reménykedj.
2016. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%

Nem tudom, nálam a recept valahogy úgy volt, hogy:

-szarjunk 4 évig az egészre (igaz én így 0 tanulással is 4-es voltam matekból végig)

-szarjunk rá még egy kicsit közvetlenül érettségi előtt is

.

.

.

-profitáljunk, 5-ös matek érettségi.

Egyébként minden tantárgyból pont ugyan így működött ez a megoldás, kitűnő lett az érettségim.

2016. dec. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Érdekeljen, akard és akard megérteni. Ezek után egy kis készség és egy jó tanár kell.
2016. dec. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szorgalom. Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Én mikor érettségiztem 49% lett. Tavaly írtam újra, hogy felvegyenek egyetemre. 4 év alatt szinte mindent elfelejtettem, amit a matekról tudni lehet. Net segítségével készültem fel, napi ~1-2 óra tanulással (munka mellett), 1-2 hónap alatt, így lett 81%. Tanárhoz nem jártam.
2016. dec. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 dq ***** válasza:

" Mi a titka a matek megértésének? Gyakorlás, érzék? "


Mint minden másnak: hatekony gyakorlás.

2016. dec. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Szerintem fel lehet rá készülni, csak keresni kell valakit, aki segít. A gyakorlás a fontos, és hogy megértsd az anyagot.
2016. dec. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Próbaként megcsinált az a 2010-es első feléből 3 oldalt, 16-ból 7 pont, azt hiszem ez édes kevés... ami csak sima kilogikázást igényelt az ment, amihez számolgatni kellet az nem. Tehát mondhatjuk hogy 0-áról indulok.
2016. dec. 11. 03:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!