Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A fiatalon bántalmazott...

A fiatalon bántalmazott (testileg/lelkileg) emberek később másokon segítenek?

Figyelt kérdés

Sok ilyenről hallottam már, én is ilyen vagyok.

Miért és hogyan alakulhat ki a sokat bántott emberekben ez az önzetlen segélynyújtás? Mert tudhatják, mit jelent szenvedni?



2016. dec. 11. 12:34
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

10-es: minden tiszteletem a tiéd!:D

ezzel szerintem nem vagy egyedül... mintha a számból vetted volna ki a szót.

Tetszik az őszinte kiállásod,le a kalappal előtted :P

2016. dec. 15. 22:09
 12/17 anonim ***** válasza:
Engem nagyon sokat csúfoltak általános iskolában, nap, mint nap megaláztak, de talpraálltam és nem lettem lelki nyomorék. Eddig nagyon sok embernek tudtam segíteni, volt, hogy egy nénit kaptam el hanyattestében a buszon, aztán egy idegennel nem hagytunk továbmenni egy vérző lábú nénit, akinek becsípte a busz a lábát, kihívtuk neki a mentőt, nehogy elvérezzen, tavalyfutás közben este 11 körül találtam egy öntudatlan állapotban falat támasztó emberkét, akinek csak egy vékony dzseki volt, tovább futottam és szóltam egy rendőrautóban lévő 2 zsernyáknak, hogy gyűjtsék be nehogy megfaggyon. Jó érzés segíteni másoknak, remélem, hogy sok embernek tudok még segíteni.
2017. jan. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Az utolsó esetnél -11 fok volt.
2017. jan. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem is sokszor bántottak meg még most is.. De egyszer azt mondja azt eszem, hogy bántsak én is másokat, máskor meg hogy jó legyek.. Mivel jó vagyok eredetileg, így ez győz
2017. jan. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Szerintem jobb is, ha nem ütsz vissza...sajnos az erőszak semmire nem megoldás:(
2017. jan. 4. 21:23
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem eszembe nem jutna segíteni senkin az egyszer biztos mert az emberek többsége nem érdemli meg.
2017. máj. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A bántalmazottak:

- vagy öntudatlanul másolják a mintát es maguk is bántalmazok lesznek tudtuk nelkul is (parkapcsolatban lelki terrort zsarolast alkalmaz, gyerekkel szembeni duhét nem tudja fékezni stb)

- vagy elutasitják tudatosan és elnyomhato, mártirszerepűek lesznek és vonzzák a pofonokat magukra


Közep ut csak akkor letezhet ha a bantalmazas pl egyszer ketszer tortent csak idegentol es kikezelik a sokkbol, vagy eleve normalis emberek kozott nőtt fel

2017. júl. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!