Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy szerezzek önbizalmat?

Hogy szerezzek önbizalmat?

Figyelt kérdés
Lehet egy kicsit kusza lesz, de megpróbálom összeszedni a gondolataimat. A 'gondom' az lenne, hogy sokáig gúnyolódtak azzal, hogy nem vagyok szép és rendesen lehúzta ez az önbecsülésem. Senki nem mondta még az ellenkezőjét, persze van önkritikám, tudom, hogy nem bánt a szépség, de lányként néha jól esne egy-két bók. Nem azt szeretném, hogy körülrajongjanak, de úgy érzem, hogy nem vagyok nő. Ezzel nem sajnáltatni szeretném magam és nem is kérek olyan kommentet, hanem tanácsokat szeretnék kérni, hogy hogyan fogadjam el magam.

2016. dec. 14. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az önbizalom nem általános érvényű dolog, hanem mindig adott dologhoz, szituációhoz kötődik. Azzal kapcsolatban van önbizalmad, amivel kapcsolatosan "alibid" is van.


Például tevékenységek esetén a rutin adja. Ha sokat főzöl, és van sok tapasztalatod és sikerélményed, akkor önbizalmad is van. Ez viszont nem jelenti azt, hogy például az autószereléssel kapcsolatosan is duzzadsz az önbizalomtól.


Tulajdonságok esetén ez úgy működik, hogy erőfeszítést teszel. Kinézet esetén gondot fordítasz a tisztálkodásra, öltözködésre stb. Nemcsak ténylegesen jobbá teszi a külsődet, hanem ezen keresztül ad önbizalmat is.

2016. dec. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Gyönyörű vagy.
2016. dec. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem mondták soha sem otthon, hogy szép vagyok, mégis szép vagyok. Az önbizalom se ezen múlik. Hány éves vagy? Azt írod nem tekinted nőnek magad. Miért nem, és mennyi vagy? Megsúgom: nem kell minden egyes embernek szépnek lenni. Az önbizalom se ezen múlik.
2016. dec. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
81%
Csúnya vagy.
2016. dec. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Itass le minden férfit a környékeden.

Amúgy viccen kívül, nem hiszem, hogy olyan csúnya lennél :D

2016. dec. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tőlem vehetsz 10000 forintért (az ár áfát nem tartalmaz).
2016. dec. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kérdésem az lenne, hogy milyen helyzetekben várod el, hogy bókoljanak?

Pl. Egyes emberekkel ritkábban esik meg az olyan, hogy az utcán "utána fütyüljenek", és egy veled szembejövő közölje veled, hogy szép vagy, vagy az is elég ritkán fordul elő, hogy egy társaságban valaki megszakítson egy beszélgetést azért, hogy közölje veled/bárkivel hogy szép vagy. Az emberek személyes kapcsolatokban kapják az igazi bókokat.


Én azt tapasztalom, hogy a bók magával hozza a "kapcsolatok esélyét" is, szóval valamilyen részről hiúság lenne azt mondanom, hogy bókokat várok valakitől, akitől nem akarok semmit. Ha így viszonyulnék az emberekhez, az nem lenne célszerű, mert természetes, hogy valaki akkor bókol, amikor valamilyen mögöttes szándék áll ebben. Másképp ha nem akarna semmit, akkor nem bókolna (még akkor is ha szépnek tart), nehogy félreértsd.

2017. jan. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Próbálj ki új dolgokat és valami biztos meg fog tetszeni és ügyes leszel benne, ráadásul új barátokat is szerezhetsz eközben. :)
2017. máj. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!