Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan szerezzek önbizalmat...

Dootyaaaaaaaaaa kérdése:

Hogyan szerezzek önbizalmat ha utálom magam?

Figyelt kérdés

Szóval utálom magam. Tudom miért. Azért mert az apukám akit az egész világnál jobban szerettem elhagyott. Mert 54 kg vagyok 167cmel ami sok. Az osztályomban, edzésen a fiúk undorodnak tőlem, és még ha azt is mondják hogy a teltebb lányok is szépek akkor is ledagadtoznak. Mert az összes "barátnőm" egy hazug p*csa aki csak kelléknek használja az embert. Mert egyfolytában azt hallom hogy nem elég jó, javítanod kell, ezt rosszul csináltad, és persze az üvöltözéseket. Mert egyfolytában azt hallom hogy nincs pénz és ezt rám fogják. Mert az öcsém is utál. Nincs olyan ember akivel megtudom beszélni a minden napjaimat és ezt nem bírom tovább. Szóval kérlek szépen segítsetek nekem, mert már kedvem sincs élni ez elviselhetetlen! Kérlek segítsetek...


Amúgy 13 éves vagyok 😏😩



2016. ápr. 14. 17:06
 1/5 Swagaster válasza:

Szia :)

Figyelj ez nem jo hozzaalas... tulsagosan pessimista vagy.. torekedj egy kicsit az optimizmusra. Az elso dolog amit tehetsz az az hogy veszel egy nagy levegot s megprobalsz lenyugodni. :)

At irtad hogy 13 eves vagy, ha ez igaz akkkor ez meg se kellene forduljon a fejedben, pontositok: soha se kell megforduljon a fejedben az, hogy nincs kedved elni! ez egy hulyeseg. Mar bocs, minden tiszteletemmel allitom ezt :D. De tanyleg az, egy butasag, nem ehetsz annyira naiv hogy eldobd az eleted...

Az eleted egy AJANDEK Istentol!! ne dobd el par meggondolatlan otletert, azert hogy csalodtal, vagy hogy problemid vannak. Gondjai mindenkinek vannak. Es most nem tulzok. Mar csak a gondolat, hogy elhagyott edesapad, elrettento es hatborzongato. Biztosan nehez nelkule. De nem tehetsz ellene semmit, ez nem a te, hanem a szuleid dontese... ne hibaztasd magad, bar szomoru lehetsz, viditson az hogy edesanyad MEG OTT VAN mellettetek. Es o nem fog elhagyni soha!! Az anyukak legnagyobb oromuk a gyermekeik boldogasgaban nyilvanul meg. Semmikeppen a penzben, vagy mas vilagi dolgokban, viszont ugyanugy ahogyan te is, ok is orulnek barmilyen kis uj dolognak, legyen az barmi... Komunikalj edesanyaddal, vagy oleld at, ertekelni fogja nagyon :) Szerintem a komunikacio egy nagyon fontos alapja minden kapcsolatnak. (lehet ez : parkapcsolat, testveri, vagy anya es lanya kapcsolat is!) Ha ez a komunikacio hianyzik, akkor mar hianyzik a megertes is. Ha nem kozlitek problemaitokat, jelen esetben hogy neked az faj, es nem esik jol hogy teged okolnak azerthogy nincs penz, akkor a problemara nem is fogtok megoldast talalni, szoval amit itt tanacsolnak, hogy hozd ezt szoba anyud elott es kozold vele tappintatosan hogy zavar.

Most jol figyelj, olyan hogy tokeletes NINCS! Nem volt, es nem is lesz soha a foldi eletben. Hidd el aterzem azt amin te most atmesz.. az hogy az osztalytarsaid lebecsulnek , hogy elitelnek kinezeted alapjan , csufolnak, kibeszelnek, es mas szornyu tevekenysegeket vegeznek.. Most 2-3 eve (7. es 8. osztalyban) engem is allandoan szivattak, lebecsultek kinevettek egy nap tobbszor is, pedig olyan is volt koztuk akivel mar ovoda ota baratok voltunk, es meg is, ugyanugy megtette mint a tobbbi " baratom". maganyosnak ereztem magam es megprobaltam tenni az erdekeben mindent hogy , a tobbieknek megfeleljek. Ez volt a legnagyobb butasag amit csinaltam.

Sose feledd el: TE NEM KELL MEGFELELJ SENKINEK! SENKINEK! Mert egyedi vagy, mert ertekes vagy, mert okos vagy, mert egy ajandek vagy! Te egy jo ember vagy, jo lelekkel es kegyes szivvel. Nem vagy gyenge! Eross vagy! Kepes vagy arra hogy ellenalj minden negativ dolognak ami veled szembeszall. Higyj magadban! tobbre vagy kepes! barmit amit elhatarozol magadban, meg tudod csinalni! Barmilyen dontest hozol, veghez tudod vinni! MERT TE GYOZTES VAGY! nem szamit barmit mondanak, neked ezt tudnod kell magadrol. Ne aggodj, 9.osztalytol mar az emberek tobbsegenek fejlodik annyira az esze, hogy rajon hogy nem csak a kulso tulajdonsagok szamitanak. az en uj osztalyomban, bar ujra egy osztalyba kerultem par regi osztalytarsammal, megsem mondtak egyetlen egy rossz kifejezest sem a alakomra, vagy a kinezetemre. Ezt biztatoul mondtam el:D

Mindannyian tudjuk hogy a kulso nem minden, es hogy az igazi ened szamit a legigazan... Ez igy igaz. Lelekben is odaado kell legyel, magabiztos, de ugyanakkor alazatos.

"Mert csak az URES fejet hordjak magasan, a TELI meghajol!!" <-- azt szeretnem ha ezt eszben tartanad :)

Figyelj oda arra ha teged megbantanak, akkor te ne tedd ugyanezt veluk. Nem helyes az a gondolat: ok megbantottak engem, na akkor en is megbantom oket, hadd erezzek azt amit en erzek!... ez em igaz, mivel lehet az a szemely magara se veszi azt amit te mondtal... Csak legyel te, legyel onmagad, tedd azt ami teged boldogga tesz! Es torekedj a pozitivumokra :D Ha teged is zavar a kinezeted, akkor egy picit tehetsz erte hogy valtoztass rajta, mert amint mondtam kepes vagy ra! Nem kell mas csak otthol vagy egy fitnessteremen par gyakorlatot elvegzel, maximum valtoztatsz az etrendeden, utanna nezhetsz az interneten, 10 perc az egesz... Viszont velemenyem szerint erre semmi szukseg! 13 eves vagy, a tested meg fejlodesben van. Meg raer ezzel foglalkoznod.

Szamodra a leghasznosabb egy baratno lenne, akivel megbeszelheted a gondjaid,nem lennel egyedul es lenne ki vigasztaljon teged nap mint nap. Ne csuggedj el! Az igaz baratok megtalaljak egymast! turlemmel varj, es te is ratalalsz egy igazan jo baratra aki melleted lesz mindn ertekes pillanatban. Mert megerdemled :D

Az onbizalmad novelheted sok fele keppe, ott van temerdek video a youtubeon, de leginkabb te vagy az aki elhatarozza mikent is akarsz elni, mert az elet rovid, minden pillanata kincs, ne pazarold el! Elj ugy mintha a mai napod lenne az utolso :D


Kuldok ket linket, nezd meg, remelem meghozza a kedved:

1) https://www.youtube.com/watch?v=0yows15RLpk

2) https://www.youtube.com/watch?v=bwvevylcTYA

2016. ápr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia:) az előzőnek teljes mértékben igaza van szerintem.

elsősorban sajnálom ami történ az apukáddal.

másodszorra pedig én is veled egy korba vagyok ezért pontosan jól tudom milyen érzés ez.

szerintem ezeket a habi barátokat hagyd a francba és biztos van az iskoládba egy olyan lány vagy akár fiú akivel nagyon jó baratságot köthetnél..

fogadd el önmagad mert hidd el benned is van valami ami mást megfog...ez lehet nem az,hogy minden fiú beléd szeret de a mai 13-16 korosztály (tiszt.kiv) a külsőre megy.

de lehet a belsőd jobban ragyog mint bárki másnak,de csak akkor ha a kisugárzásod engedi..más különben nem fog menni..

képzeld el ha meglátsz egy lány (aki te vagy) életunt,szomorú,negatív arcotvágó fejjel

és magadat mosolyogva,alapból jókedvvel stb.

ugye a másodikkal szívesebben társalognál?

na ugye :)

szerintem ez felfogás kérdése semmi más.

amúgy a súllyoddal szerintem semmi baj,persze látnom kéne de akkor is ez így kb pont jó.

nekem az ellenkezőjő engem azzal bántanak..

ez a pénz stb dolog meg ne vedd magadra..úgymond.

gyerek vagy ezért nyilván rád is kell költeni a pénzt mint mindenre.

az öcséd is utál.

a kistesók ilyenek..valamit nem érez igazságosnak akkor már utál..hidd el nagyon szeret és csak a düh mondja belőle..

ne aggódj,minden helyre fog jönni :)

amúgy ha van kedved nyugodtan írhatsz is és fel a fejjel :)))

2016. ápr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szóval az önbizalmad hiánya az önutálat? Akkor egyszerű, szeresd meg magad!

Hagyd a megfelelést, és magadra koncentrálj. Vannak szükségleteid, és ehhez társulnak az érzéseid. Ha ezeket megismered magadban, akkor könnyen tudsz helyesen dönteni a céljaid érdekében :)

pl most amikor mindenki negatívan nyilvánul meg feléd, akkor elnyomást érzel, szorongást, elkeseredettséget, mert szükséged van megbecsülésre, társas kapcsolatokra, barátságra

ezek hiánya bánthat most téged kb.. tippelgetek

de a lényeg, hogy ez a te egyéni munkád, Magadért :) Önismeret és érzelmi intelligencia

2016. ápr. 15. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hunbula ***** válasza:

Szia!

Ajánlanám neked Susan Forward Mérgező szülők c. könyvét (ha nem tudod megvenni, letölteni, küldj egy privit az emailcímeddel, és átküldöm neked).

Ha szeretnél beszélgetni róla, szintén nyugodtan írj privit.

2016. ápr. 15. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia.

Fogd fel úgy a dolgot, hogy ha a problémáidat meg tudod oldani, és túl tudsz rajta jutni, akkor erősebb leszel. Sőt... Lehet, hogy pszichológus leszel és ezekkel a "megoldásokkal" tudsz majd másokon segíteni.

Találj magadnak valamit (tanulj valamit) amiből később profitálhatsz. Lefyen egy elérhető célod, valósítsd meg, és máris lesz értelme az életnek.

Addig is relaxálj: [link]

2016. ápr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!