Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen személy az aki azt...

Milyen személy az aki azt mondja, nincsenek egyáltalán érzelmei?

Figyelt kérdés

Megismertem egy embert a neten, és szeretek vele beszélgetni, érdekesnek találom... :) Azt mesélte nekem egyszer, hogy ővele az a baj, hogy nincsenek érzelmei, pl. ő nem érti, hogy egy embernek miért kell sírni, vagy miért jó átölelni valakit...


Valamiért úgy érzem, ez nincs rendben. Ő kimagaslóan intelligens, jóképű, nagyon ad a megjelenésére...


Mi ez az érzelmmentesség?


Én továbbra is hiszek benne, mármint, hogy vannak érzelmei. Lehet, hogy ez egy pajzs nála? Vagy komolyabbak a gondok?


2016. dec. 16. 01:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm aki intelligens, de elég gyenge szociális képességei vannak pl. szarkazmust általában nem veszi észre és nem érti mások viselkedését. Sokszor érzelem mentesnek tűnik és a gondolkodása is elég érdekes, éppen ezért is lepődnek meg sokan, hogy van barátnője és szeret viccelődni.

Miután apám meghalt egy ideig minden szürkének tűnt, nem voltak érzéseim, minden és mindenki olyan fura volt, ahogy minden ember éli a normális életét. Üres voltam, nem voltam boldog, nem voltam szomorú, nem tudtam mérges lenni. A kérdés az, hogy sosem voltak érzelmei vagy mikortól és miért lett ez így.

2016. dec. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
egy hülye, aki csak szeretné, ha így lenne
2016. dec. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

#11.

Köszönöm, hogy leírtad mindezt. Részvétem. Nekem is meghalt az apukám, teljsen együtt tudok veled érezni.


Szerintem olvasva a szöveget azt a legkönnyebb feltételezni róla, hogy pszichopata... Az intellektuálisabb típusok elnyomják az érzelmeiket... Mert vagy az agy, vagy a szív parancsol. Szerintem neki ez annyira sikerült, hogy már úgy érzi, nincsenek is neki érzelmei.

2016. dec. 17. 12:10
 14/16 anonim ***** válasza:
A magasabb intelligenciával rendelkező ismerőseimre jellemző az érzelem mentesség. Tudok viszont olyat is aki kevésbé intelligens, de logikai játékokban, feladványokban még is mindig legyőzte a többieket, bár az észjárása észrevehetően lassabb. Ez az ember hivatalos iq teszten csak 125-öt ért el, de hihetetlenül jó emberismerő és empatikus, de ő is képes elnyomni az érzelmeit(ő viszont saját akarata szerint képes erre). Ráadásul az életben a többiek jóval elveszettebbek, míg ő elég talpra esett.
2016. dec. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Kedves #14, szerintem már a í25 is elég magas eredmény. :D
2016. dec. 17. 19:40
 16/16 anonim ***** válasza:

Átlagon felüli valamihez elég valamihez nem, vannak egyéb tulajdonságok is ami nélkül viszont az iq/eq sem ér szinte semmit. Egyébként van két aranyszabály amit én nemrégen elfelejtettem és meg is jártam vele. 1. az öt közeli ember személyiségének átlaga vagy, ki kell deríteni kik a barátai, kikkel van sokat együtt és az adhat kritikus információt a személyről 2. első benyomás, lehet szörnyű dolog ítélkezni, de érdemes megjegyezni, hogy mi volt az első benyomásod. Itt ha nem vagy elég jó emberismerő akkor könnyedén tévedhetsz + az emberek is változhatnak. Megismertem valakit munkahelyemen az első benyomásom az volt, hogy jobb ha békén hagyom + valami nem teljesen stimmel vele. Elkezdett érdeklődni irántam, csak az én szemembe nézve köszönt el mindig a társaságunkból, gyakran reggelizett ugyan akkor amikor mi(pedig előtte és utána is mindig korábban mentek) és ekkor gyakran észre vettem, hogy nézett. Kiderült, hogy nagyon hasonlítottunk és mindkettőnk ugyan abban a komolyabb betegségben szenved. Megpróbáltam beszélgetni vele és kerestem őt, de mindig lerázott. Rövidre fogva barátja volt és kicsit őrült volt a csaj, szerencsére idejében kiderültek a dolgok, de sajnos nem figyeltem a jelekre pedig ott voltak.

Teljesen igaz a mondás: madarat tolláról, embert barátjáról. Itt inkább arra kell vigyázni, hogy az akit barátjának mond valaki, tényleg az-e, de mindig vannak apró jelek.

2016. dec. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!