Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nőket általában pozitívabban...

A nőket általában pozitívabban ítélik meg az emberek még akkor is, ha a lány személyisége egyáltalán nem pozitív, de a külseje szép?

Figyelt kérdés
31 éves, elég férfias férfi vagyok, aki általában kedves az emberekkel. Mégis sokszor azt veszem észre, hogy hiába vagyok kedves és mosolygós, de a hangom mély, szakállas vagyok és ahogy írtam is, elég férfias jelenség, ezért sokszor a nők azt hiszik, hogy ki akarok velük kezdeni. Viszont észrevételeim szerint a lányokkal alapból mindenki kedvesebb, függetlenül attól, hogy ő maga kedves-e vagy sem, ha szép. Szerintetek ez miért van?

2016. dec. 16. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Semmiért, mert nem így van.
2016. dec. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd?
2016. dec. 16. 09:22
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Az ember megítélése az első pillanatban szimpátia alapján történik. A személyiségét nyilván ennyi idő alatt senki sem tudja megítélni. A férfiak, nőkhöz való viszonya mindig is "árnyaltabb" volt. Ez amolyan tudattalan "befektetés".

A nők "ellenségesebb" hozzánk állása egyszerűen bizalmatlanság. Ők nem közvetlen emberi-, hanem párkapcsolati tényezőt látnak a férfiban már az első pillanatban. Úgy vannak kódolva, hogy ha az illető a számára elvárt jegyeket magán viseli, akkor válik csak szimpatikussá.

Továbbá, míg nő a nőben nem tudatosan vetélytársat lát, addig a férfi a férfiban szövetségest.

2016. dec. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom,hogy ezt a megállapítást a munkahelyedről vagy az ismeretségi körödból szűrted le,de szerintem sincs így.Szerintem nemtől függetlenül hiába a szép,vonzó külső ha a személyisége nincs vele összhangban akkor az emberek az illetőt nem tartják szimpatikusnak,nem fogják pozítivan megítélni.

"sokszor a nők azt hiszik,hogy ki akarok velül kezdeni" dolgot meg azért nem értem ,mert nőként irom,hogy azért mert velem egy férfi kedvesen elbeszélget én nem hiszem ebből azt azonnal,hogy akkor biztos akar tőlem valamit,én max.arra gondolnék ,hogy milyen kedves az illettő alapból és ennyi,nem látnék bele többet.

Ha téged ez zavar akkor változtass a viselkedéseden.

2016. dec. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológiai tesztek kimutatták hogy alapvetően előnyben részesítjük a szépet nemtől függetlenül.

De! Ne felejtsük el, hogy a szépség relatív és megítélése szubjektív.

Valamint a szépségen túl a személyiség is kinyírhatja a szimpátiát, és máris bukott az elmélet.


Én személy szerint azzal vagyok kedvesebb aki szimpatikus és velem is kedves.

Ha szép akkor lehet irigy is leszek és ezért nem tudok kedvesebb lenni mint amúgy. Szóval ezer dolog befolyásolhatja ezt.

2016. dec. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Utolsónak igaza van. Hogy miért van így, ki tudja, de pszichológiai vizsgálatok alapján a szép emberekhez (legyenek akár férfiak, akár nők), alapvetően jobb tulajdonságokat társítunk.
2016. dec. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat!
2016. dec. 18. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!