Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy találjak magamra, ha...

Hogy találjak magamra, ha semmi motivációm semmihez? Egyre frusztráltabb vagyok, tudom, hogy ez gáz.

Figyelt kérdés

27 évesen ott tartok, mint mások 15 évesen. (Mondjuk van, aki már akkor is tudja mi érdekli, na mindegy). Szóval konkrétan semmi nem érdekel. Nincs hobbim, utálom a munkám, nem akarok jogsit csinálni, mert nem érdekel, képes vagyok 2 napig hideget enni, csak ne kelljen főzni és még sorolhatnám. Életunt, érdektelen ember vagyok. Tizenévesen sem izgatott semmi, gondoltam majd ahogy esik, úgy puffan az életem, nem terveztem soha semmit. Mivel ez felnőtt koromra sem változott és biza jönnének lassan a "kötelezettségek" is,egyre kétségbeesettebb vagyok, hogy ki vagyok én és mégis mit akarok az élettől? Van egy vőlegényem aki totál az ellentétem, ha jól belegondolok, azt sem tudom mit szeret bennem. De abban biztos vagyok, ha nem változok meg, nem kell sokat várjak arra, hogy elhagyjon, vagy megcsaljon, vagy mindkettő egyszerre. Rengeteg csinos, szép, motivált, jókedvű nő rohangál az utcán és szerintem a párom van olyan egyéniség és vonzó, hogy kis túlzással bárkit megkapjon, akit akar....... meg aki örömmel szülne gyereket, ugyanis én erre sem érzek túl nagy késztetést, ő viszont kiugrana a bőréből, ha terhes lennék.

Szóval kérlek ne szapuljatok, hogy mekkora egy csődtömeg vagyok, tudom magamtól is. Azt viszont rohadtul nem tudom miben találjam meg az örömöt. Nagyon zavar, hogy ilyen lehúzó vagyok. Egyedül full magamba is zuhannék. Szóval meséljétek el, hogy az emberek honnét tudják, hogy mi érdekli őket? Nincs kedvem csak úgy úszni az árral és csak és kizárólag a párom köré építeni az életemet, meg csak úgy szülni, mert "ez a dolgom" , közbe meg lehet, hogy nagyon szar anya lennék, pont amilyen az én anyám volt velem. Próbáltam már kézimunkázni, sportokat kipróbálni, semmibe nem tudok beleszeretni és minden csak nyűg lesz elég hamar. Úgy érzem, ha így folytatom az életemet, akkor tudatosan szúrom el az egészet, miközbe minden nap bennem van a frusztráció, a szorongás, a pánik, hogy sokkal több is lehetnék. Csak nem tudom hogyan. Hogy változtassak magamon?Tudom, hogy ezt "csak én tudhatom " meg "valami biztos érdekel ". De nem, nem tudom, nem tudok semmit.. Orvosi eset vagyok?


2016. dec. 20. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Próbálj ki 1-2 "anyagot" és meg fogsz lepődni, hogy "ilyen is lehetsz".
2016. dec. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ne aggódj ezzel nem vagy egyedül, én is sokszor érzem ezt.De tényleg magadtól kell megkapnod az erőt, már túl sokat pazaroltál a fiatal életedből, szüless ujjá és éld végre azt, amit neked adott a sors, de próbálj meg boldog lenni. Van egy vőlegényed, és szeret! Becsüld meg. Nem kell még szülnöd, majd ha eljön az ideje és te is úgy érzed, ha már sikerült rendbe tenned magad, mindent másképp fogsz látni, csak egy kicsit akarnod kell. Általában azokból lesznek a legjobb szülők, akiknek rosszabb szülei voltak, mert többet szeretne adni a gyerekének.

Ha nem megy külön és megerőltető neked, akkor próbálj több dolgot csinálni egyszerre, pl menj el kora reggel kocogni, attól felfrissülsz, kicsit kimozdulsz a lakásból. Olvasgathatnál recepteket, fejleszthetnéd a főzési tudományod, főzhetnél a párodra,

és mindig kikérhetnéd a véleményét, esetleg cukrászkodás (önbizalmat ad) ,éneklés (oldja a stresszt),írhatsz az életedről is akár, blogot (Felszabadulsz, ha kiadod magadból a napi érzéseidet,amiket nem mersz megosztani másokkal), táncolás (szintén önbizalom és felszabadulás) Filmezés (Sok boldog film nézése jó kedvet adhat, illetve talán célt is találhatsz bennük) Fotózás,Jóga, Meditáció, Tanulás,különböző kultúrák. Ezotéria, Jóslás. Ingázás.Olvasás


Sokban hasonlítok rád, abban a különbséggel, hogy eltudom magam foglalni,Általában az emberben kialakul milyen dolgokat szeretnek, én pl szeretek rajzolni, de nem mindig, valamikor kifejezetten unalmas, ezért csinálok helyette mást, ezért nem unom meg. Én is blogolok, videókat szerkeztek youtubera, imádom a kozmetikumokat és tesztelgetek, régóta szeretnék írni könyveket a saját fantáziavilágomból. szeretek fotózni is.Szeretek főzni is, az új dolgokat megismerni,utazni,olvasni,elmélkedni. Igazából sok mindenhez értek, de célom nincs. De nem is baj, nem kell. Majd jön ha kell. Az hajt előre, hogy majd egyszer vége lesz mindennek, de addig is jónak kell lennem, jobbnak mindenben , amit csinálok. Mert bennem van a versenyszellem és ez hajt előre.

2016. dec. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Psycho ***** válasza:

:(

Pontosan tudom, min mész keresztül. Énvelem ugyanez volt, kb. 22 éves koromig fogalmam nem volt mit akarok. Leírom ami velem történt. Talán nem megoldás, talán az. Remélem azért segít!


Jól rajzoltam, szerettem a matekot meg a fizikát, mindenki az (építész) mérnöki pályát mondogatta, ehhez képest élből halasztással indítottam gimi után alibiből, majd amikor benéztem az egyetemre, léptem is le első félévben mert nem érdekelt a matekon és rajzon kívül semmi szakmai tárgy. Aztán jöttek a semmirekellő melók, portás, útépítő, alkalmi, alibi OKJ-s képzés amiben el sem helyezkedtem, sőt, egyszer még az ELTE-re is felvettek szociológiára, de azt sem tudtam mi az (anyu erőltette), de inkább nem mentem el beiratkozni... közben meg a szülők nyakán éltem. Hiába ostoroztak, hogy menjek egyetemre, nem találtam semmit, hiába lapoztam át többször a teljes felvételi tájékoztatót. Életcél nulla.



Egy nagy hobbim volt (van), a foci, de arról meg már annyi idősen lekéstem, hogy abból éljek.


Viszont a gimi után ez a tengéslengés arra mindenképp jó volt, hogy "világot láttam". Találkoztam rengeteg élethelyzettel, csillióféle emberrel szó szerint a hajléktalantól a cégigazgatóig, sorsokkal, stílusokkal, ez pedig értékes élettapasztalat, és szerintem Neked is van hasonló! Persze ebből még nem lehet megélni, de teljesen negatívan sem szabad hozzáállni! :)


Végül szép lassan kialakult bennem, hogy ami leginkább érdekel, az maga az ember. Mit miért csinál, miért épp azt, mi van a fejében / érzelmi világában, ami, stb. Így landoltam a pszichológia karon; idén végeztem.

Valójában azt volt nehéz felismerni, hogy mi volt az, ami érdekelt mindig is.


Néha a válasz az ember orra előtt van.

Sajnos kész válaszok nincsenek. Nem tudom, voltál-e már pályaválasztási tanácsadáson, ha nem, érdemes lehet kipróbálni, kiderülhet ez meg az.

Minden esetre sok sikert! :)

2016. dec. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Amúgy sok olyan embert ismerek, akiknek nincs kulonosebb nagy dolog az eleteben.... A sogornom pl 36 eves, van egy 8 eves kislanya, egy atlagos hazassaga, gyarban dolgozik, es ennyi. Csak sablon dolgok. Ez csak egy, de tobb ilyen embert ismerek, akik csak léteznek, dolgoznak, nincs hobbijuk, esetleg van egy parjuk... és látszólag nem zavarja őket. Engem viszont nagyon zavar ez a semmilyen élet.
2016. dec. 20. 18:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Mitől lenne nem semmilyen? Valamilyen.
2016. dec. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na a pszichologia engem is nagyon erdekel!!!!!!! Hogy mukodnek az emberek lelkileg, pontosan ugyanezt erzem amit leirtal! :) rengeteget olvasok errol a neten, es nehany konyvet is olvastam. Megfordult a fejeme, hogy lehetnek akar pszichologus, de egyreszt csak egy szakmam van, erettsegim sincs, nemhogy pszichologiat tanulhassak. De mivel túlérzékeny vagyok, túl empatikus, valószínűleg hamar kimerítene más emberek problémája, mert mindennel tudok majdnem azonosulni, akaratlanul is.
2016. dec. 20. 18:17
 7/10 A kérdező kommentje:
Ugy ertem a semmilyent, hogy szürke... legalabbis szamomra az... unalmas, tartalmatlan
2016. dec. 20. 18:19
 8/10 Psycho ***** válasza:

#3 folytatja:


Na :) Pacsi :D

A kimerülés (burnout szindróma) valós veszély, az emberrel foglalkozóknál sokszorosan gyakoribb. De ez is kezelhető, ha tudatosan vigyáz rá az ember. Régen én is mindenki gondját meg akartam oldani, később rájöttem, hogy ez valójában rólam szól (ÉN akarom megoldani a problémáikat).

Ilyen tekintetben áttértem arra, hogy legfeljebb akkor segítek valakinek, ha kifejezetten kéri, és próbálom kerülni azt, hogy kiváltsam belőlük, hogy megkérjenek rá :D Illetve a munkát is igyekszem "nem hazavinni", a pszichológus "üzemmódra" pedig csak akkor kapcsolok, amikor szükséges.



Minden esetre igazából szerintem a lehetőség adott. Érettségit bármikor tehet az ember (oké, nyilván nem bármikor, holnap éjjel 2-kor pl nem, de a feltételek megvannak). Nem is kell mindennek sikerülnie, csak a két (választott) felvételi tárgynak, a többi meg görbüljön. Két tárgyra pedig fel lehet készülni, még akkor is, ha fogat kell csikorgatni, de nem ez a lényeg. Kis lépések. Ha az ember túlzottan előre tekint ("úristen, mi minden kéne ahhoz, hogy odáig eljussak, hogy pszichomókus, vagy épp akármi legyek"), akkor könnyen a kedvét veszíti.

Jó ötletnek tartom lebontani az álmokat alcélokra, amik könnyebben teljesíthetők, és ad egy lórúgást a motivációnak, ha ezek sikerülnek.

Mi is az első lépés amit tennem kell? Pl. utánanézni, mit kell tenni, ha érettségizni akarok.

Kövi lépés lehet egy felkészítő tanfolyam stb.

Vannak egyébként hasonló pályák is. HR, vagy a szociológia is valahol igazából hasonlít (tudom, most lőttem egy öngólt :D), esetleg szociális munkás, vagy ilyesmi.

2016. dec. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen a legtobb ember a szurke kis eger eletet eli, sokaknak tokeletesen megfelel nekik, elvannak, nem akarnak kitorni ,valami nagy dolgot csinalni. En sose akartam ebbe az eletbe tartozni, hogy ferjhez mesz,szulsz aztan meg elvagytok es vege. Persze valamelyik reszem nagyon orulne, ha igy lenne, de egy masik meg erzi, hogy sok minden van bennem, es ezt kikell adnom magambol.
2016. dec. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem sablon életre vágysz, ez világosan látszik. Akkor viszont a legrosszabb, amit tehetsz, magaddal, ha ölbe tett kézzel ülsz, mert ez konzerválja ezt a "nemszeretem" állapotot.


Keresgélj tovább, fáradhatatlanul. Nézz legalább filmeket, az elgondolkodtató fajtákból; mindennap érdeklődj valami olyan dolog iránt, amivel addig nem foglalkoztál! Legyen ez a sorsjegyed. Az interneten szinte bármiről lehet információt szerezni manapság. Úgy indulj ennek neki, hogy minden egyes nap megnézel valamit, vagy utánanézel valaminek, amit nem ismersz. Előbb-utóbb megszólít valami. Az ember általában nem tudatosan találja meg azt, ami érdekli. Vagy gyerekkorától kezdve benne van ez, vagy később, hirtelen találkozik valamivel, és úgy érzi, megtalálta a hobbiját/hivatását/érdeklődésének tárgyát. Ha viszont nem keresed, ennek az esélye csekély.

2016. dec. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!