Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem hiúság amikor...

Csak nekem hiúság amikor általában valaki arra panaszkodik azért szingli, mert rondának tartja magát és nem lehet "szép" párja?

Figyelt kérdés
Nem úgy írom, mintha nem érezném alapból, hogy a szépség mindenkinek szubjektív, csak úgy hogy ezt épp azok nem érzik, akik ilyesmire panaszkodnak, hogy ők nem túl esztétikusak egy kapcsolathoz. Nem mintha számítana mások magánügye, épp onnan jött a kérdés, hogy azt tapasztalom, hogyha valaki arra panaszkodik, hogy teljesen kétségbeesett, mert nem találhat elég "szép" párt magának, akkor rendszerint azzal biztatják, hogy "ronda embereknek is lehet gyönyörű párjuk", az szóba sem jön, hogy elfogadják a másik nem hibáit. A félreértés elkerülése végett megjegyzem, hogy nekem semmi bajom soha senki kinézetével, pusztán a kérdésben megfogalmazott hiúság tapasztalatával. Nem is mások párkapcsolata érdekel, csak az a szint, ami az ítélkezésről szól. Nem egy lényeges kérdés, csak vélemény érdekel ilyen témában.:)
2016. dec. 26. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb ilyen ember valójában nem tartja magát rondának, de a párkeresés során mégis ilyen visszajelzéseket kapnak, ez okozza bennük a feszültséget. Most átlagos srácokról beszélek. Évek óta barátnő nélkül vannak, akad, amelyiknek sosem volt senkije, pedig már a húszas éveiben jár. Valahogy sosem jön össze nekik, és amikor mesélik nekem a történeteiket, hogy miket mondanak nekik a nők, én csak nézek ki a fejemből. Pedig férfiszemmel nézve egyikben sincs különösebb hiba, teljesen átlagosak.

Nekem "szerencsém" van, mert amióta az eszemet tudom, tisztában vagyok vele, hogy igen messze állok a férfiideáltól, így eleve úgy indultam neki a társkeresésnek, hogy valószínűleg sosem lesz senkim, de ha próbálkoztam is, csak a csúnyább lányoknál próbálkoztam, így sosem ért nagyobb csalódás :)

2016. dec. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem nem azon van a lényeg, hogy rondábbnak tartja-e magát, mint ami, mert pl. ha valaki "átlagos" de ahhoz képest "idealizált" nőkkel kezdenek, akkor jogosan annak érezheti magát annak, másrészt a párkapcsolatához való hozzáállás.. Ha ő sajnálja magát attól, hogy "átlagos vagy ronda" lányokkal legyen, akkor miért nem sajnálja azokat a nőket, akikre hajt?:D

Valahogy az nekem a paradoxon ebben, hogy jó kinézetű jóvágású embereknél érthetőbbnek tartom azt a csúúnya felszínességet, de ha valaki ronda kinézettel felszínes, az számomra felfoghatatlan.

Máskülönben sosem beszélek rondaságról, mert ha van valami egy emberben ami megfog, külsőt-belsőt illetően, akkor kezdésből szépnek látom őt.

2016. dec. 26. 19:31
 3/8 A kérdező kommentje:
Sokan önsajnáltató fogalomként tekintenek az önbizalomhiányra, miközben eléggé észre lehet venni benne a hiúságot, tehát hogy valaki pusztán *elégedetlen* siránkozó. Meg konkrétan voltak ilyen ismerőseim, akiket pátyolgattam is, az önbizalom hiányuk mögött ilyen tulajdonságok voltak.
2016. dec. 26. 19:43
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

"sajnálja magát attól, hogy "átlagos vagy ronda" lányokkal legyen, akkor miért nem sajnálja azokat a nőket, akikre hajt?:D"


Naa, szerinted ki gondolkodik így? Senki sem.


" ha valaki ronda kinézettel felszínes, az számomra felfoghatatlan."


Mert? A ronda férfiak pont ugyan olyanok, mint a jópasik, ugyanugy vágynak a dugásra, meg van aki a párkapcsolatra.

2016. dec. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Naa, szerinted ki gondolkodik így? Senki sem. "


A ronda emberek?:)) tény, hogy vannak a szerencsésebb esetek, akinek szép párjjuk van, akit valószínűleg nem a külsejükkel hódítottak meg, de azok az esetek, akik csak siránkozni tudnak, és másokra irigykednek, azok simán gondolkodhatnak azon, hogy elfogadják mások hibáit


"Mert? A ronda férfiak pont ugyan olyanok, mint a jópasik, ugyanugy vágynak a dugásra, meg van aki a párkapcsolatra."


Egyáltalán nem értem ezt... sehol sem írtam azt, hogy ne vágyjanak dugásra vagy párkapcsolatra, hanem pont azt, hogy nincsenek párkapcsolatban, hanem siránkoznak azon, hogy a "fullos jónők" nem akarnak tőlük semmit


Lényegében én senkinek sem "mondanám meg", hogy kivel legyen és kivel nem, csak azt fogalmaztam meg a kérdésben, hogy ez hiúság.

Hiúság az, ha csak átlagos emberek akarnak veled lenni, akkor te úgy veszed szó szerint, hogy "senki sem akar veled lenni"

2016. dec. 27. 19:38
 6/8 A kérdező kommentje:
# 5 és főleg ha ronda is lennél mindeközben, akkor hiúság:))
2016. dec. 27. 19:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudod, ha egy srácnak azt mondod, hogy próbálkozz a csúnyább lányoknál, azt szokták rá mondani, "de azokra nem áll fel!".
2016. dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Engem miért kéne érdekeljen, hogy nekik kikre áll fel:)) Hogy viseli magát akkor, amikor olyanokra áll fel neki, aki nem akarna tőle semmit még a legrosszabb rémálmában sem.


Direkt leírtam, hogy senkinek sem akarom megmondani, hogy kivel kezzen. Egyszerűen az ilyen ember kézenközön elgondolkodik azon, hogy a hozzáállása puszta hiúság, és ilyenért sajnáltatnia magát elég ciki és "krokodil könnyezés".

Na meg nem fekete-fehérben gondolkodunk, de az biztos ciki lehet, ha valakinek csak a tévében látott Miss Universalra áll fel

2016. dec. 28. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!