Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy autóban hangos zene...

Ha egy autóban hangos zene szól miért gondolja rögtön mindenki hogy "tapló, paraszt, feltűnési mániás" stb. a benne űlő ember?

Figyelt kérdés

Szoktam én is hangosan hallagatni az autómban a zenét, van hogy teljes hangerőn,mivel hogy zeneb@uzi vagyok és imádom a basszust( nameg profi hangtechnikát szereltettem bele de ez mellékes) de gyakran megkapom a beszólásokat ismerősöktől stb..

Nem értem miért tekintenek rá így az emberek.. Az én autóm, az én hangtechnikám tehát úgy hallgatok benne valamit ahogy csak Én akarom.

És mielőtt valaki jönne a "majd az ilyenekbe megy bele a mentő" és stb sablon dumával szoknak üzenem hogy van az autókon tükör amibe bele lehet nézni és ajánlott is, és azért sz ember egyből kiszúr egy villogó fényt..



2016. dec. 27. 18:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Mert tufaság és a környezetedre se tudsz normálisan figyelni.
2016. dec. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Először a mentőt nem csak látni, hanem hallani is kéne.... -_- Nyilván nem figyeled minden másodpercben a tükröket, hogy jön-e mögötted a mentő. Másodszor nem csak a mentőt kellene hallanod, hanem a forgalmat is, ha bárki más rád dudál vagy rád kiabál valaki figyelmeztetőleg, annak baromira nem lesz villogó fénye, de neked őket is meg kellene hallanod! Harmadszor pedig senki más nem kíváncsi arra, hogy te milyen zenét hallgatsz, tehát ha olyan hangerőn szól, ami tisztán kihallatszik az autóból, akkor igenis tapló vagy. Másokra tisztelettel kéne lenni! Nem hallgatunk üvöltő zenét sem autóban, sem az utcán, de még otthon sem, hogyha közvetlen szomszédaink vannak, akinek az agyára mehetünk ezzel! Alakítsd ki egy hangszigetelt szobát az otthonodban és ott hallgasd a zenédet, ott nem fog taplónak tartani senki!
2016. dec. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

"Az én autóm, az én hangtechnikám tehát úgy hallgatok benne valamit ahogy csak Én akarom."


Az utca viszont mindenkié, és lehet hogy az útvonaladon veled kapcsolatba lépő 1000 másik ember annyira nem ért veled egyet és jogosan tart tapló parasztnak ha a nyugalmukat zavarod.

2016. dec. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%
van hogy feldobod a nép hangulatát valami jó zenével. viszont a hangos zene rontja a látást.
2016. dec. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%
Nem mindegy, hogy az autópályán bömböl a zene, vagy a szomszéd ablaka alatt.
2016. dec. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%
Jó, add meg a címedet, beköltözök a szomszédodba és majd az én lakásomban az én hangtechknikámmal üvöltetem a kedvenc számaimat, aztán meglátjuk, hogy ilyen nagy pofád lesz-e még, te tapló, paraszt, feltűnési mániás.
2016. dec. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem akik hangosan bömböltetik a zenét úgy hogy másokat zavar azok mindenhol bunkók.

Régen a szomszédtól tarthattál ilyen esetben csak. Nekünk is volt tinikorban "nagy punkrock együttesünk". De pont azért mentünk mindig próbatermekbe mert 2-3 alkalom után rájöttünk hogy g*ci zavaró lehet a környezetnek a próbálásunk.

Most viszont jönnek az emberek ezekkel a Bluetooth hangszórókkal. Ami nagyon jó találmány, de sajnos csak a bunkók használják. Ugyanis aki nem kisebbségi-komplexusos vagy ignorens bunkó az publikus zenehallgatásra egy fej vagy fülhallgatót sokkal célravezetőbbnek talál. De nem, egyszerűbb bömböltetni hogy mindenki hallja hogy mennyire "alfa" az illető.

A kocsiban való zene bömböltetést pedig egyszerűen veszélyesnek tartom. Igaz hogy a fő érzékszer a kocsiban is a látás, de ne azon múljon a baleset hogy esetleg nem hallom a mellettem véletlen gyorsító autó hangját. Illetve hogy vált az illető ha nem hallja a motort? Nézegeti a műszerfalon a fordulatot? Az is egy megoldás, de az ember a két szemét még mindig csak egy irányba tudja irányítani, és szerintem ha megspórolunk egy dolgot ami elvonná a figyelmet akkor már megéri normális hangerőre kapcsolni a zenét. Az autós zenével ez a bajom. Amúgy nem zavar, mert úgyis max fél percig kell áthallanom a pirosnál, vagy míg elsüvít mellettem. Ugye autóban pedig nem jó a fejhallgató. Annál még ez a megoldás is jobb.

2016. dec. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
11%
viszont a nyilvános zenehallgatással meg lehet ismertetni másokkal zenéket, amiket talán kedvelnek, de sehol nem hallották. buszon pl. parasztság, téren semmi baj. persze ha tényleg zenéről van szó, nem pedig valami sértő f*sságról.
2016. dec. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk szerintem alapból az ízléses zenehallgatás nem arról szól hogy ordíttatom a zenét mint állat, mert élvezhetetlenné válik.


Bár a kérdező maga leírása alapján is "zeneb..zi" aki csak bömböltetni képes a zenét. Azt meg le sem tagadhatja hogy feltűnési mániás, direkt kihangsúlyozza a "profi hangtechnikát" meg hogy Audija van... :D

2016. dec. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Azért, csillagom, mert a te szabadságod a másik ember szabadságáig terjed. Azaz addig hallgathatod az általad zenének titulált akármit, amíg azzal nem zavarsz másokat. Ilyen az élet.


Üdv: egy zenész

2016. dec. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!