Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet, hogy Asperger-szindrómá...

Lehet, hogy Asperger-szindrómás vagyok?

Figyelt kérdés

Igazából már több éve tudom, hogy van valami bajom... Egy rakat személyiségzavarról olvasgattam, mindegyikben találtam olyan dolgokat, amik igazak rám, de végül soha nem tudtam konkrétan megmondani, hogy mi is a problémám.

Aztán nemrég az autizmusról/Asperger-szindrómáról olvasgattam és szinte egy az egyben magamra ismertem a leírások alapján.


Ezzel csak az a baj, hogy amíg azt gondoltam magamról, hogy pl disszociatív személyiségzavarom van, menőnek éreztem magam, viszont most ezzel az autizmussal inkább szánalmasnak tűnik a létem. Megfordult a fejemben, hogy mi van, ha mások a környezetemben már megállapították, hogy ilyen bajom van és emiatt úgymond kevesebbre tartottak vagy emiatt próbáltak gyengédebbek lenni velem. Tudom, hogy ez nem hangzik olyan hű de nagy dolognak, de gyűlölöm, mikor rólam akarnak gondoskodni, és, ha belegondolok, hogy ha valaki megtudja ezt (mármint a szindrómát), akkor biztos másként fog rám tekinteni..


Mit tehetnék?

16/F


2016. dec. 29. 10:49
 1/2 anonim ***** válasza:
94%

1. Az Asperger-autizmus nem feltétlen hátrány, a magánéletben is, a tanulásban meg szakmai téren meg igen sok helyen kimondottan elönyös.


2. Ez csak MO-on szokás, hogy negatívan értékelik, a fejlettebb országokban nem tekintik nagyobb problémának, mint a balkezességet.


3. Ettöl függetlenüm öndiagnózist nem lehet megbízhatóan felállítani, föleg nem az internet alapján.


4. Ha komolyan ilyen gyanud van, akkor keresd meg az ezzel foglalkozó intézetet, ott több napos, esetleg egy hetes teszt- és egyéb vizsgálatsorozatokkal meg tudnják állapítani, hogy tényleg van-e ilyen problémád.

2016. dec. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Inkább a betegségtudat miatt tűnhetsz szánalmasnak. Amit leírsz, ha egyáltalán jó az öndiagnózis, nem egy hatalmas katasztrófa. Ha úgy viselkedsz, hogy te beteg vagy és téged sajnálni kell, akkor szánni fognak.
2016. dec. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!