Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyiket válasszam?

Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Most vagyok 20 éves lány. Nagyon érdekel minden, szeretek magyarázni, tudást átadni. Leginkább földrajzból, biológiából, kémiából. Nagyon érdekel az összes tudományág, viszont kutatni is szeretnék, nem csak tudást adni gyerekeknek. Ugyanakkor érdekel az orvostudomány, és nagyon szeretnék tudni mindent az emberi testről, leginkább az ideggyógyászat! A történelmet szintén szeretem, az irodalmat, és a filozófiát is. De NEM LEHETEK MINDEGYIK EGYSZERRE. Nem tudom, mit tanuljak, mert félek, ha orvosira megyek, akkor hiányzni fog az egyetemi földrajz, biológia, kémia. Ha nem megyek orvosira, akkor hiányozni fog az anatómia, és minden. Tudom, hogy ilyen esetben az anyagiakat is figyelembe kell venni, de nem tudom, mit tegyek. Nem szerentém, ha bármi is hiányozna az életemből.
2016. dec. 30. 00:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez nalam is megvolt. Foleg akkor, amikor mar elkezdtem az egyetemet. Hetekig sirtam, hogy most ezt vegig kell csinalnom es nem " lehetek" mas.

Rosszul dontottem. 32 vagyok, azota is banom.

2016. dec. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És milyen szakra mentél? Én is ettől félek, hogy megbánom.
2016. dec. 30. 00:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Én Kémiára mentem annak idején..Kb el se tudtam vele helyezkedni,én pl megbántam.
2016. dec. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elso vagyok. Real helyett a humant valasztottam. A baratokat, egyetemi eletet nem banom.

Nyelveket tanulnek az tuti.

2016. dec. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Ilyenkor több mindent kell mérlegelni. Első tippem az elhelyezkedési esélyek megnézése, adott diplomával hol, mennyire könnyen kaphatsz munkát. Ezen kívül ajánlott a tananyagot is végignézni, milyen órák lesznek, ez minden egyetem oldalán publikus szakonként. Harmadik, hogy van-e biztosan elég pontod az adott szakra? Végül a legfontosabb, melyik iránt érzel szenvedélyt, melyik érdekel a legjobban? Fontos, hogy szeresd a munkád, mert rengeteg éven át fogod általánosságban napi 8 órán át végezni. Készíts magadnak egy listát, több szemszög alapján fusd át és úgy próbálj meg esetleg dönteni.

Sok sikert kívánok és ha úgy érzed megvan a döntés írj :)

2016. dec. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!