Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen érzékeny téma a...

Miért ilyen érzékeny téma a pénz és a kereset?

Figyelt kérdés

Mindig hallom, hogy "más pénztárcájában turkálni", ha valaki akár itt, vagy máshol rákérdez egy másik ember keresetére. Miért ennyire érzékeny téma ez, illetve miért kell ennyire idiótán kezelni ezt az egész dolgot? Speciel nem rólam van szó, de pár kérdésnél láttam már ezt a reakciót, amikor válaszban rákérdeztek erre-arra.

Én vagyok a hibás, hogy ismerőseimnél néha rákérdezek a keresetre, mert szimplán érdekel? Nem azért teszem, hogy irigykedjek, vagy kinevessem őket, esetleg utána mondjam, hogy nekem mennyi, és verjem a mellem, egész egyszerűen kíváncsi vagyok rá, mégis sok ember ezt úgy kezelné, mintha azt kérdezném meg, hogy borotválkozik-e alul, vagy dzsungel van.


2017. jan. 1. 15:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam titkolni, ha megkérdezik.
2017. jan. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
pont ezért, mert az emberek 98%a nem tudja kezelni a dolgot.
2017. jan. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
Mert aki keveset keres, az sokszor szégyelli, hogy lúzer, aki meg sokat, az fél, hogy betörnek hozzá, vagy felnyomják a NAV-nál, rendőrségnél.
2017. jan. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én se titkolom, bár nem szívesen mondom el, mert utána megy az irigykedés (nettó 800-at kapok).
2017. jan. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A nyugati államokban és régen Magyarországon is illetlenség volt bárkinek a jövedelmére rákérdezni. Ez magánügye, amihez csak neki és a főnökének van köze. Még az azonos munkakörben levő kollégák sem tudják egymás fizetését. Így nem is tudnak irigykedni egymásra.
2017. jan. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%

"#4 Te ro.hadék! Van pofád kiírni, miközben mások 80-ért robotolnak?"


Lehet érdemes lett volna tanulni, akkor lehetne értelmes munkád is.

2017. jan. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
#7 Ki mondta, hogy rólam van szó, okoska?
2017. jan. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Másképp nem kaptad volna így fel a vizet. ;)
2017. jan. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#4 aha, persze. Gyakorikérdések oldalon mindenki 800at keres.. csak senki nem tud egy átutalási bizonylatot mutatni, pedig évek óta kérek mindenkitől
2017. jan. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Asszem, ennél egyértelműbb válaszokat nem is kaphattam volna a kérdésre...... :D
2017. jan. 1. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!