Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy mondjam el neki, hogy...

Hogy mondjam el neki, hogy rettenetes szaga van szegénynek?

Figyelt kérdés

Osztálytársa vagyok, és körülöttem ül. Izzadtság-szag terjed róla, pedig jól öltözött csajról van szó. Kedves és aranyos is egyébként, bár nem vagyunk annyira nagyon jóban. A "barátnői" kibeszélik a háta mögött, hogy büdös. Én ezt az áskálódást meg képmutatást nem birom. El akarom neki mondani, hogy rajta röhögnek, hogy ne csináljon totál hülyét magából. De fogalmam sincs, hogy álljak elé és mondjam meg neki...


Szerintetek? Ötletek?



2017. jan. 2. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Névtelen levél, kabátzseb.
2017. jan. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%

Mikor sorkatona voltam, akkor finom célzások helyett szappanos, drótkefés mosdatást kapott az ilyen szobatárs. (Drótkefe helyett mi szobánk humánusan csak műanyag sárkefével büntettünk).


Ha nagyon tapintatos akarsz lenni:

Bocsi fürödjél kicsit gyakrabban, ruháidat is mosd gyakrabban, mert eléggé "büdi" vagy.

2017. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén és empatikusan. Mikor ketten vagytok, mondd neki, hogy szeretnél valami kellemetlent megbeszélni vele. És barátságos hangon mondd el, a pozitívummal kezdve, hogy tudod, hogy ő rendesen mosakszik, meg cseréli a ruháját, de talán túl izzadékony, és érződik mellette az izzadság. Adjál tanácsot, hogy válasszon izzadásgátló dezodort és ne hordjon műszálas ruhákat, illetve lehet neki mondani, hogy patikában kapható izzadásgátló készítmény, vagy bőrgyógyászhoz is érdemes elmenni. Illetve érdemes minden szünetben nedves törlőkendővel áttörölnie a hónalját. Valószínűleg a kamaszkori hormonok miatt van, és idővel kinövi. Mosolyogjál, vedd természetesre a figurát, mert nyilván zavarban lesz.
2017. jan. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Bárhogy mondod el, utálni fog téged a megaláztatás miatt, illetve csak letöröd az önbizalmát. Főleg ha azt is elmondod, hogy a barátnői kiröhögik. Tényleg jobb lenne az első válaszoló tippje, névtelenül add tudtára és nem kell megrendíteni őt mindenben, koncentrálj csak a szagra.
2017. jan. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Oké. Köszi a válaszokat!

A legtöbben azt modnták, hogy engem fog megutálni, epdig csak jót akarok neki. TERMÉSEZTESEN MEGVÁLOGATNÁM A SZAVAIMAT, nem azonnal durr bele "büdösvaaagy!". Valószínűleg a névtelen levél lesz a nyerő, de a kézírásunkat ismerik, szóval e-mail lesz belpőle. Köszi a válaszokat

2017. jan. 2. 15:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol szerintem sehogy, ha tenyleg tiszta meg rendezett. En is egy nap 3x furdok, hasznalok dezodort (nem is olcsot, sot... 7 ezer forintosat), borotvalkozok, es bizony igy is rettento budos vagyok mire reggel beerek suliba... es nem tudok vele mi csinalni. Alkoholos fertotlenitovel kenem a honaljam, de az meg ugy mar mint a fene.

2 honapja szedek fogamzasgatlot, ez segitett, de a 7 napos szunetben igy is izzadok, mint a lo. De en mar 18 eves vagyok, ha fiatalabb, akkor nala ez sem johet szoba. Lehet a szorongastol is egyebkent.

2017. jan. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%
A sima izzadás, a tiszta izzadtság NEM büdös. Büdössé akkor válik, ha a baktériumok már megtelepednek rajta, mivel azok azt dolgozzák fel. Szépen szólva a bűz forrása a baciszar.
2017. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromtól napjainkig van egy barátnőm, akit nagyon szeretek, rendes, kedves, melegszívű ember, ... de iszonyú szaga volt.

Anyámmal rengeteget beszélgettünk erről, hogy hogy is lehetne ezt valahogy a tudtára adni, de semmi olyan nem jutott eszünkbe, amivel nem bántottuk volna meg.

Egy alkalommal buliba mentünk és mondtam neki, hogy hozza át a ruháját és nálunk készülünk el.

Átjött, beültettem a kádba, habfürdő, tusfürdő, hajmosás, utána dezodor, parfüm.

Az áthozott ruháját megszagoltam, öblítőszaga volt, a melltartóját kimostam és a konvektoron megszárítottam.

Nagyon boldog voltam, hogy végre egy este, amikor nem kell miatta szégyenkeznem.

El is mentünk a buliba és nem fogjátok elhinni, de félóra múlva ugyanolyan büdös volt szerencsétlen, mintha nem történt volna semmi.

Nem konkrétan csak izzadságszaga volt (az is), hanem még valami kellemetlen áporodott, fura testszag.

Mindez 16-17-18 évesen.

Ettől fogva leszálltam a témáról, elfogadtam olyannak, amilyen.

Utána kicsit elsodort minket az élet, mindketten férjhez mentünk, gyerekünk született, (neki kettő) elváltam, elvált, ismét találkoztunk és semmi kellemetlen szagát nem éreztem és azóta sem érzek.

Valaki írta, hogy talán a hormonok?

Lehet! Nem értek hozzá.

Ez sajnos nagyon kényes téma, ha az a szegény lány is - ápoltsága ellenére - szaglik, akkor lehet, hogy nem is lehet rajta segíteni, majd elmúlik (talán) ha felnőtt életet él.

2017. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
37%
Énekeld el neki Cuki Vaki örökzöld slágerét: "Érzem a szagod, aludni se hagy, mert ooolyan büüüüdös vagy! Én szeretlek, pedig büdi vagy, olyan büdi, büdi, büdi vagy..."
2017. dec. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!