Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem hiába maradnak egyedül?

Nem hiába maradnak egyedül?

Figyelt kérdés

Sok kérdèsben olvasom hogy egyedül él a szülő, legtöbbször mert elvált, nem akarnak dolgozni menni, mindenki mást hibáztatnak a rossz sorsukért. Anyukám is ilyen. Testvérem is egyedül él, mert mindenki más szemét, senki nem akarja eltartani stb... közben elvárják hogy sajnáljuk őket mert egyedül vannak. De erre senki se kényszerítette őket. Vannak olyan ismerőseim akik büszkeség miatt maradtak egyedül, vagy azért mert irreálisan nagy elvárásaik vannak a másikkal szemben. Anyukám pl. A rokonaival se beszél már mert kitalálta mind utálja őt. Mindenkiben a rosszat látja. Tesóm is ilyen. Itt is sok olyat olvasok hogy jobb egyedül, de közben szenvednek.

Van párom. Szoktunk veszekedni, de szeretjük egymást és ragaszkodunk egymáshoz. Sose tudtam volna elképzelni az életem egyedül. Szeretek magányos estéket eltölteni. De nem egy életen át. Valóban vannak emberek akik az egyedüllétet maguknak köszönhetik? Miért nem dobják félre rossz szokasaikat és a fene nagy büszkeségüket?


2017. jan. 3. 11:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

"Van párom. Szoktunk veszekedni, de szeretjük egymást és ragaszkodunk egymáshoz."


2-3 évnyi randizgatásra még ne legyél ennyire rátarti. Majd a tizedik házassági évfordulódon meghallgatunk az együttélés általad vélt aranyszabályairól.

2017. jan. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Együtt éltek a barátoddal?
2017. jan. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Együtt élek a párommal. Nem értem ez hogy jön ide. És igen tapasztaltam hogy nem könnyü. De sokan nagyon könnyen feladják.
2017. jan. 3. 12:03
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Pedig sok esetben nem véletlen, ha valaki a kiállhatatlan természete miatt marad egyedül, és a saját gyereke is inkább elkerüli, ha csak teheti.

Ahogy az se csoda, ha párkapcsolatot se tudnak kialakítani.


15 éve vagyok házas, első, akkor nekem már szabad hozzászólni? ;)

2017. jan. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek való a párkapcsolat.
2017. jan. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Amúgy hozzá tennèm nekem is rettentően rossz a termeszetem. Vannak napok mikor nehéz elviselni engem. Párom mégis velem van. Ezért hihetetlenül tisztelem is őt, becsülöm. Rajtam kívűl nagyon sok ilyen ember van mégsem élnek egyedül.
2017. jan. 3. 12:08
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Én a 7 éves lányomat nevelem egyedül születése óta.Két és fél évig nem volt senkim.Azóta összesen két kapcsolatom volt. Az első másfél évig tartott.Azt hittem, komoly lesz, de kiderült, hogy a "párom" fűvel-fával flörtöl a facebook-on, meg társkeresőzik.Pedig nem volt egy adonisz, sőt! Ahogy kiderült, dobtam.Aztán összejöttem egy másik pasival, aki ugyanúgy tette a szépet, de nem akart komolyat, csak dugópajtit keresett.Ez 1-2 hónapig tartott.

Ezen a ponton felhagytam a párkereséssel.

3 éve elhatároztam, hogy ezen túl csak a lányom lesz a fontos, senki más. Ritka az olyan pasi, aki tényleg komolyan akar egy gyerekes nőt.Szerelemről már nem is ábrándozom.Lemondtam róla.

Mellesleg teljesen jó így.Ami időm csak van munka mellett, a lányommal töltöm. Együtt játszunk, mozizunk, stb... Senki nem szól be, ha lustulunk a kanapén egész nap filmeket nézve. :)

Majd ha a lányom tini lesz,még bőven ráérek pasizgatni, úgy 38-40 évesen.

2017. jan. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Neked nem mindegy, hogy ki mit csinál, vagy kinek hogy jó?
2017. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van aki magának köszönheti, hogy egyedül maradt. Van aki nem is tud ezen továbblépni, és a párkapcsolati kudarcot úgy éli meg, hogy szép lassan elmar maga mellől mindenkit. Majd ezután kitalálja, hogy őt mindenki utálja, mindenki szemét, és nem ismeri fel, hogy valójában nagyrészt ő a felelős azért, mert teljesen egyedül van. Nem csak szerelem, de mindenféle emberi kapcsolat nélkül. Ezeken az embereken a családnak, közvetlen környezetnek segíteni kellene -ha hagyják- , nem pedig pálcát törni felettük, vagy ítélkezni, hogy ilyen, vagy olyan.

Aztán vannak olyanok is, akiknek nem való az együttélés bárkivel is. Mert tényleg jól elvannak egyedül, mással pedig nem tudnák kihozni az életükből a legjobbat. Hogy miért? Ki tudja! Nekik jó így, és kész.

És akkor vannak azok, akik bár nagyon szeretnének jó kapcsolatot, házasságot, de egyszerűen valami miatt nem jön össze (olyan természetűek, rosszul választottak stb). És vagy ezért élnek egyedül, vagy mert nem akarnak egyedül maradni, élnek rossz kapcsolatban, házasságban, de nem változtatnak. Viszont panaszkodni ők is tudnak. Ettől szerintem sokkal jobb az egyedüllét, de nem ítélkezem, mindenkinek joga, hogy úgy élje az életét, ahogy akarja.

2017. jan. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Ahogyan viselkednek szülö többsége, meg is érdemli hogy egyedül marad öreg korában.
2017. jan. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!