Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy jobban...

Mit tegyek, hogy jobban kizárjam az érzelmeimet, illetve helyrehozzam a mentális betegségeimet?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Hosszú évek óta küszködök depresszióval és pánikrohamokkal, de ez csak később tudatosult bennem. Mindig azt hittem, hogy az a sok-sok jelzés csak a személyemre utal, és csak "ilyen vagyok".

Nagyon nehezemre esik már bármit is csinálni, nincs meg a motivációm az élethez, igazán sosem volt. Az érdeklődési köreim is csak halványak, semmi iránt nem érdeklődöm/érdeklődtem soha. Rossz tanuló voltam,a családi életünk katasztrófa volt, nem nagyon szerettem hazajárni. Tehetséges embernek tartott mindenki, közben az összes idióta (ez tény) ismerősöm egyetemre ment, én meg egyre jobban zuhantam le a mélybe. Nem hibáztatni akarom a többieket, és a betegségeket sem (mert ezek azok), de egyre rosszabb és rosszabb minden. A motiváció és az életerő hiánya miatt egyre rosszabb minden egyes nap. Gyakorlatilag minden nehézséget okoz. Megcsinálom őket,de képes vagyok egy sima boltba lemenés előtt készülődni, rágódni, nincs kedvem hozzá. Ha elhívnak valahova,akkor a lustaság, és a több órás rágódás/gondolkodás után inkább lemondok mindent. Előre elgondolom, hogy mi lesz ott, biztos mindenki utálni fog, stb, pedig egy nagyon vicces, kedvelhető ember vagyok mindenki szerint (szerintem is). Hogy tudnám kizárni az érzelmeket? Az érzelmek, és a betegség irányítja az életem, és azt akarom,hogy ez fordítva legyen. Aludni sem tudok rendesen, forgolódok minden nap több órát, gondolkozom, őrlöm magam néha a legkisebb dolgokon is, gyomoridegem van mindentől, hasmenésem, pánikrohamaim.

Sokat segítene,ha látna egy orvos? Nem nagyon szeretnék tablettákon élni, ha lehetséges. De így teljesen értelmetlen az élet.



2017. jan. 3. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Ugyan ezek a problémáim kb, én voltam orvosnál is és csak rosszabb lett.
2017. jan. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban.

Sajnos sokan el fogják könyvelni sebnyalogatásnak, pedig nem az.

"de képes vagyok egy sima boltba lemenés előtt készülődni, rágódni, nincs kedvem hozzá" Uh, de átérzem.

Meg a kerülőutak, hogy minél kevesebb emberrel találkozz.

A kialvatlanság meg eleve rásegít, sokan azt sem veszik komolyan. :/


Szerintem érdemes ezzel foglalkozó fórumokon stb kérdezősködnöd vagy utánanézni, hogy esetleg valami terápia vagy pszichológus/pszichiáter elérhető-e a városodban, vagy közel hozzád. mindenképpen olyat válassz, akiről már van sok jó vélemény.


Kitartás.

2017. jan. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bár ezekhez pénz kell.

Nekem ajánlották a sportot is, az sem használt (ettől függetlenül a fizikumnak jót tesz).

2017. jan. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A legtöbben a konditermet ajánlják. 1x voltam teremben, elég volt belőle, nem nekem találták ki. Nem azért,mert feladnám, egyszerűen nagyon távol áll tőlem az egész. Fociztam profi szinten régen, de abbahagytam, mert problémáim voltak.
2017. jan. 3. 16:34
 5/5 A kérdező kommentje:
Ami valamennyire visszavitt az "élők sorába", az a volt barátnőm volt, viszont kapcsolatba nem szeretnék kezdeni még évekig.
2017. jan. 3. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!