Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogos, hogy nem segítettem neki?

Jogos, hogy nem segítettem neki?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy írjam le a dolgot úgy, hogy jól érthető legyen, mert nem akarok nagyon pontosítani, nem akarom, hogy fölismerjenek. Az egyik testvérem sokszor megkér, hogy segítsek neki olyan dolgokkal kapcsolatban, amit tanulok (pl. fordítsak le neki egy szakmai szöveget idegen nyelvre, olvassam át a dolgait) meg ilyenek. Volt, hogy emailben küldött ilyet, hogy holnapra nézzem már át, de annyit se írt, hogy mégis mi ez. Kiderült, mi az, csak én azért mégis úgy tartottam volna illendőnek, hogy elmeséli, hogy "képzeld, kellett írnom egy ilyet" stb. Én volt, hogy segítettem neki, volt, hogy nem. Ő is szokott egy-két dologban segíteni, amihez ért, pl. számítógéppel. De ma például megkért, hogy egy majdnem 200 oldalas szövegben ellenőrizzek valamit, aminek semmi köze ahhoz, amit tanulok. (Ellenőrizzem, hogy egyes dolgok nincsenek-e elcsúszva, meg ilyenek. Szóval az ilyen pepecselős munka, amit cégeknél lepasszolnak a titkárnőnek kábé.) Visszautasítottam. Jogosan tettem?
2017. jan. 3. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan tetted szerintem. A testvéri kapcsolat nem arról szól, hogy rálőcsöljük a másikra a kulimunkát.
2017. jan. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2017. jan. 3. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!