Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki járt már így? 19 L

Valaki járt már így? 19 L

Figyelt kérdés

Sok dolgomat nagyon szeretem, legyen az ruha, cipő, táska, vagy akár bármilyen más tárgy.

Az a baj, hogy nagyon kötődök a tárgyakhoz is, mert annyira tetszenek vagy mert egy számomra fontos személytől kaptam azt.

Valószínűleg ezért is nagyon vigyázok mindenemre, talán annyira is hogy a legkedvencebbjeimet nem is nagyon hordom, plàne ha drága volt..


Mindig aggódok rajta mi van ha tönkre megy, elromlik, elfogy.

Ès esetleg nem fogok ugyan olyat találni.

Elgondolkodtam rajta, hogy még most újra veszem ameddig biztosan be tudom szerezni.


Szerintetek ez beteges?

Hogyan szokjak le róla?

Hogyan kötődjek kevésbè a dolgaimhoz?

Mire utal ez a viselkedés?



2017. jan. 3. 22:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Ez nem rossz dolog az biztos.Nagyon kötődő vagy ami nagy erény. Ezt lehet kezelni kellő önismerettel és toleranciával.
2017. jan. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ez rossz, ezek csak tárgyak. Arra valók, hogy használd őket, plane akkor a hülyeség, ha a legjobbakat nem használod pont emiatt.. Barátnőm is ilyen, mondjuk nem ennyire, nálunk ez úgy működik hogy ha valami elromlik, eltörik akkor is addig rakosgatja meg "búcsúzik" tőle, amig észre nem veszem, ilyenkor kidobom.
2017. jan. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Az mondjuk jó, hogy vigyázol a dolgaidra!

Sokan nem értékelik, amit kapnak.

2017. jan. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Ez jó is lehet meg nem is. Jó mivel megbecsülöd a cuccaidat és nem dobálod őket a földre meg ide oda. De viszont az nem jó hogy ennyire kötődsz hozzájuk minden tönkre megy egyszer főleg a ruhák ez ellen nem tudsz tenni semmit. Próbáld meg megtanulni hogy ha valami kivan lyukadva vagy szétesik azt egyből kidobod nem majd késöbb. Talán így nem kell egyszerre megválni nagyon sok használhatatlan darabtól hanem szépen aprólékusan.
2017. jan. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Amiket nem hasznàlok meg szoktam tőlük külömböző módon szabadulni, de egy nagy mániám, hogy mindig mindent lefényképezek. Hogy ha már kidobom, eladom, elromlott, stb akkor legalább legyen róla egy ilyen fajta emlékem. Ha veszek egy új dolgot az islefényképezem, ha pedig egy magamhoz kötödő régi dolgot találok azt is.

Erről mi a véleményetek?

2017. jan. 3. 22:26
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Fura vagy te nekem Lajcsi!
2017. jan. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Hmm, belegondoltam milyen lehet az a pulóver amelyik elfogy... :-) Amikor megveszem még az ágyékomig ér, egy év múlva pedig már csak a köldökömig, végül tíz év múlva teljesen felszívódik az éterben. :-( Mellesleg szerint ez egy nőnél nem számít betegesnek, természetes, hogy vigyázol arra amiben csinosnak, kellemes megjelenésűnek érzed magad. Egy férfinak is lehet persze kedves egy vagy több ruhadarab, nem azt mondom, nekem is vannak ilyen ruháim. Aki pedig nélkülöző (sajnos), annál természetes, hogy nagyon vigyázz arra az egyre vagy kettőre, amit nagy örömére meg tudott venni. A tárgyak meg gyakran emlékek, azért ragaszkodik hozzájuk annyira az ember.
2017. jan. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
11%
Mivel nekem nagyon fontos a külsőm (kb havi 150-200 at költök szépségápolásra) ezért alap hogy az öltözékemnek is kifogástalannak kell lennie. Ennek ellenére nem csinálok fesztivált belőle ha mondjuk tönkremegy egy blúzom. De vannak kedvenc ruhadarabjaim, kiegészítőim amikre jobban vigyázok. Pl a közel 400 ezer forintos Louis Vuitton táskámat imádom 😊 és nem hurcibálom magammal napi szinten hogy hamarabb "elhasználódjon" 
2017. jan. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%
Én a kadmiumtepsimmel vagyok ugyanígy, ami 900 000 Ft-volt, csak aranyöntéskor használom, amit még a derék ükapámtól tanultam Kóporrbaumföldön.
2017. jan. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azok a kommentek XD haha. Amúgy kicsit önbizalom hiányos lehetsz. Azok a te cuccaid, használd fel őket, kiérdemelted :) Ha megtartod akkor az idő rabja lesz :D
2017. jan. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!