Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most, hogy jönnek a mínuszok,...

Most, hogy jönnek a mínuszok, adtok valamit a csöveseknek?

Figyelt kérdés
Azért jutott ez eszembe, mert nekik ez az életet jelentheti a megfagyástól, és eldöntöttem, hogy ha látok egyet, aki úgy gondolom, megérdemli, adni fogok kivételesen, akár többüknek is.

2017. jan. 5. 09:54
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
96%

*hajléktalanoknak


És igen, én fogok, holnap elmegyek vásárolni (mert tervbe van a "nagy bevásárlás") és veszek egy tucat konzervet és kenyeret. Visszafelé a hajléktalanszállóra elviszem.

Nem szoktam nekik pénzt adni, nem akarom hogy az abból vett bortól elaludjon az ember aztán kihűljön...

2017. jan. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
Évszaktól függetlenűl rengetegszer adtam, használt ruhákat, süteményt sütöttem vittem, most nem tudok járni ezért most nem.
2017. jan. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
A hajléktalanszállókat felejtsd el. Ott kisemmizik a rendes, védtelenebb hajléktalanokat a többi csöves. Hallottam egy csövestől, hogy ilyen szállóba ő nem menne lakni pont emiatt.
2017. jan. 5. 10:09
 4/49 anonim ***** válasza:
56%
nem. nekem sem ad senki semmit.
2017. jan. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
55%
Ítéljetek el, de nem! Több ilyen is van a környékünkön. Mindnèl láttam már piát és cigit is. Menjenek kérjenek segítséget és dolgozzanak ők is. Ezekben én is segítenék de ameddig piál és cigizik nem!
2017. jan. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
40%
pontosan. 90%uk cigizik vagy iszik. ha erre ennyire szüksége van, akkor kajára meg ruhára nincs is. szívja el azt is
2017. jan. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
60%

Minfenki emögé takarózik h. nem ad penzt nehogymar italra költse .

Ez ócska szöveg.

Úgy segits , h ne itelkezz, ne kattogj azon h mire költi .

2017. jan. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
69%
nem kattog az agyam. ellenben ne mondd meg mit hogy tegyek. ha én segíteni akarom, elvárom hogy hasznos dologra költse, ne italra meg cigire. mivel ez szinte kizárt (és a csövik kb 70%-a önhibájából jutott oda ahol most van) ezért nem segítek. hamarabb adom állatmenhelynek. azok legalább valóban hálásak.
2017. jan. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
77%
HA valakinek ilyen fenntartásai vannak, az ne pénzt, hanem kaját adjon - akkor nincs az a kifogás, hogy piára költik.
2017. jan. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

Mindenkinek van igaza abban, amit mond. De nézzük mindkét oldalt árnyaltabban:


Aki a cigizés piázás miatt nem ad: nem tudjuk, milyen lehet az utcán élni, semmi élvezeti, örömforrás nélkül. Az egyetlen, amit megtehet, hogy jobb kedve legyen, hogy iszik. Vagy öngyilkos is lehet... Ezek olcsó megoldások, sokszor négyen isznak egy koccintós bort, hát egészségükre, ha tényleg ez az egyetlen igazi örömük!

Persze szívesebben adok olyan csövesnek, akinek a kezében még könyvet is látok.


Aki szerint ne nézzük, hogy miért adjuk a pénzt: Egyetértek, de a másik hozzászólóval is, aki szerint a csövesek nagy része önhibájából került oda, ahol van. Ezt nem tudjuk kiszűrni, de ha tudnád, hogy valaki lumpensége miatt került utcára, adnál neki pénzt?

2017. jan. 5. 10:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!