Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért képes sok ember olyan...

Miért képes sok ember olyan szintű brutalitásra ami manapság látható az interneten?

Figyelt kérdés

Én nem tudom elhinni azt, hogy minden emberben meg van. Mindig azzal jönnek, hogy a rossz környezet, nehéz életkörülmények stb hozzák elő az emberből a szörnyeteget. De én ezt egész egyszerűen nem hiszem el, hisz valaki ugyanolyan szar körülmények között élve is megmarad embernek, mások pedig szörnnyé változnak.


Megbotránkoztatnak azok a videók amiket feltöltenek (most már HD minőségben) a netre az Iszlám Állam emberei vagy mexikói és dél-amerikai drogkartellek, vagy akár utcai igazságszolgáltatás videók is ázsiából, közel-keletről és dél-amerikából.


Aki látott illetve néz ilyeneket, ossza már meg a véleményét. Nem szükséges a genetikai elem? Nézzétek csak néhány mexikói drogkartell kínzás, lefejezés, élve megnyúzás, élve feldarabolás videóit. Maga a horror, rémisztő szörnyűség és borzalom keveréke. Hogyan képesek erre emberi lények? Ne mondjátok azt, hogy a nehéz gazdasági helyzet. Erre születni kell, ilyen nemű gonoszság, kegyetlenség nincs meg mindenkiben.


2017. jan. 6. 15:52
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Meg még azt hozzáfűzném, hogy ezek a videók is az igazolják amit már régóta vallok, hogy az emberek közel fele nem diagnosztizált pszichopata. Komoly teszteket kellene bevezetni, és szerintem megdöbbentő eredményre jutnánk az emberiséget illetőleg.
2017. jan. 6. 15:54
 2/26 anonim ***** válasza:
64%
Nem szoktam ilyeneken gondolkodni, mint amiket írtál, de volt, hogy a GTA vice cityt és a san andreast majdnem mindegyik küldetését láncfűrésszel csináltam végig, és mivel a játék adta ezt a lehetőséget, és jól elvoltam.
2017. jan. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
10%

Az a gond kérdező, hogy erről értő emberek egész könyvtárakat megtöltöttek már, de igazi válasz nemigen van.


Ott volt pl az a brit nő, Samantha Lewthwaite, aki egy tisztességes, jó anyagi körülmények között élő katonatiszt gyereke volt, de áttért az iszlámra és terrorista lett belőle, sajnos nem is akármilyen. Sőt terrorista vezér. Mindezt egy radikális muzulmán közegben egy fehér nő. Képzeld el milyen kegyetlen lehet (bár tudjuk, mert ő és az emberei 70 embert mészároltak le egy kenyai beváráslóközpontban pár éve).


De nem csak most, de régebben is a nemesi családokból származó, nevelt, tanult úriemberek voltak a legkegyetlenebb gyilkosok között. Gondoljunk csak a nemes angol lordokra, akik lemészárolták és kirabolták a fél világot.


Nagyon jó példa Adolf Galland, egykori kiváló vadászpilóta. Amikor Göring parancsba adta, hogy lőjék le a sérült gépekből kiugró szövetséges pilótákat, Galland nagyon dühös lett és úgy elküldte a főnőkét megelebb éghajlatra, hogy csak úgy sistergett:


"Én egy ilyen parancsot gyilkosságra való felbujtásnak tekintek, és azt fogom kérni az embereimtől, hogy tagadják meg a parancsot."


És Galland nem volt nemesi származású. Tanult volt, képzett, de nem a leggazdagabbak sorából került ki.


A környezet, meg a szocializáció nem minden. Hogy egy embert mi vesz rá ilyen kegyetlenkedésekre, erre szerintem senki nem tud biztos választ adni, még az ezzel foglalkozó nagy tudású orvosok se.

2017. jan. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
Ah
2017. jan. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
37%

2:

A majdnem minden költői túlzás lehet, hiszen a láncfűrésszel nem lehet sprintelni, a szamuráj kard annyira nem brutális, de azzal legalább lehet, ha már közelharc. Én meg mondjuk inkább gázoltam, ahol lehetett, ahol nem, inkább a lőfegyvereket pártoltam.


A Postal 2-ben meg az volt a legjobb, hogy előbb lehugyoztam az embereket, azok elokádták magukat, majd agyonvertem ütővel végül golfoztam a fejével. Vagy feldugtam a géppityut a macskának, így a macska néhány lövésig hangtompítóként funkcionált.


A Civilizationben meg mikor már alig volt ellenség, elkezdtem szórni atombombákkal, így a bolygó nagy része elkezdett lakhatatlanná válni, csak űgy pusztultak az én városaim is. A Black & Whiteban meg jól megszadiztam az embereket, feláldoztam az oltáramon a gyerekeiket, így aztán tiszteltek, mint istenüket. Warcraft 3-ban kitört a pestis járvány a városban, ezért Arthassal az összes fertőzöttet legyilkoltam.


Ja, amúgy teljesen 100-as vagyok.

2017. jan. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Ja, Postal 2-ben nem is ütővel, hanem lapáttal. Az ütő a GTA-ban volt.
2017. jan. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Az ember rugalmas a hasznosra és kevésbé hasznosra is . Típus és élethelyzet körülmény függvénye . Lehet jámborabb vagy de ha egy kutya rád ront és a 4 éves gyerekedre szétszaggatod .Ettől független az ember leépülhet , befolyásolható és létezik a született bűnöző gonosztevő is .
2017. jan. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

3:

Mi köze a nemesi szarmazásnak és a látszólag tisztességes polgári életnek az dmber valójához?

2017. jan. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
8-as. Épp az, hogy semmi. Csak kifelejtettem az előzőben. Csupán arra próbáltam rávilágítani, a kérdező írása alapján, hogy az ember kegyetlenkedésre való hajlama, nem igazán a neveltetés vagy anyagi helyzet függvénye. Erre írtam a példákat is.
2017. jan. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Illetve hozzátenném még, hogy nem is feltétlenül ennek a függvénye.
2017. jan. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!