Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért képes sok ember olyan...

Miért képes sok ember olyan szintű brutalitásra ami manapság látható az interneten?

Figyelt kérdés

Én nem tudom elhinni azt, hogy minden emberben meg van. Mindig azzal jönnek, hogy a rossz környezet, nehéz életkörülmények stb hozzák elő az emberből a szörnyeteget. De én ezt egész egyszerűen nem hiszem el, hisz valaki ugyanolyan szar körülmények között élve is megmarad embernek, mások pedig szörnnyé változnak.


Megbotránkoztatnak azok a videók amiket feltöltenek (most már HD minőségben) a netre az Iszlám Állam emberei vagy mexikói és dél-amerikai drogkartellek, vagy akár utcai igazságszolgáltatás videók is ázsiából, közel-keletről és dél-amerikából.


Aki látott illetve néz ilyeneket, ossza már meg a véleményét. Nem szükséges a genetikai elem? Nézzétek csak néhány mexikói drogkartell kínzás, lefejezés, élve megnyúzás, élve feldarabolás videóit. Maga a horror, rémisztő szörnyűség és borzalom keveréke. Hogyan képesek erre emberi lények? Ne mondjátok azt, hogy a nehéz gazdasági helyzet. Erre születni kell, ilyen nemű gonoszság, kegyetlenség nincs meg mindenkiben.


2017. jan. 6. 15:52
1 2 3
 21/26 llorTllorT ***** válasza:
nem értem a gugel yutub mizéria hogy engedi azokat a horror videokat .normális ember nem is bírja végignézni. más aki a juniot ,ormány királyt a pénzhatalmi elitet kritizálja kitiltják törlik mint erről a vicclapról is mondjuk ezek gondolom úgyanúgy befolyásolva vannak nem a pattanásos moderájorok tiltják a bizonyos témákat.
2017. jan. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

ezen nem ertem miert vagy meglepodve?

amiota ember van a foldon a brutalitas velunk van

csak az okorban meg nem volt lancfuresz meg feszbuk ahova feltolhattak volna a videot, amit a nem letezo telefonjukkal felvettek


hallottal a gladiator viadalokrol ugye? ugyanugy beult tobb100 ember nezni, ahogy allatok tepik szet az embert vagy ahogy ember embert belez ki


ma annyi a kulonbseg hgoy nem kell tobbedmagaddal elmenni az arenaba, hanem beulsz a fotelbe es jutubon nezed a dolgokat


ez nem mai hirek, mindig is allat volt az ember... elve elegetni mert biztos boszorkany? Felnegyelni mert nem a mi istenunkben hisz? SEMMI nem valtozott, az ember ugyanolyan beteg maradt, csak az eszkoz valtozott, amivel ezt kivitelezi, meg a media ahogyan eljut hozzad a sztori :(

2017. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 llorTllorT ***** válasza:
#22 mondjuk ez igaz csak mégis mindig le tudok döbbeni mennyire állat az ember.
2017. jan. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Az ember állat. Bármit megtesz, ha lehetősége van rá.

Egy börtönkísérletre vagy attól te is, hogy a legjobb kápó legyél. Mind ilyenek vagyunk, csak a civilizáció visszatart minket.


Nézz végig a történelmünkön. Hány népirtás, hódító háború van mögöttünk.

Auschwitz meg a Gulag után már semmin sem lepődök meg.

2017. jan. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

22


Nyilván az ókorban másként volt, de az Isten szerelmére, a 21-ik században vagyunk, elvileg felvilágosodtunk és kicivilizálódtunk. Nem jellemző ez a fajta kegyetlenség mindenkire manapság, de van egy réteg amely mégis ezt választja. Gondolom azért mert meg tudja tenni.


10-ből 9 ember szerintem nem lenne képes egy bottal addig ütlegelni valakit ameddig kimúlik. De 1 mindig kerül aki ezt meg tudja tenni. Érdekes. Sokan ezt erőnek nevezik, de szerintem ez egyáltalán nem erő, hiszen egy magatehetetlen ember kínozni a legnagyobb gyengeség. Tény, hogy hiányoznak emberi érzések belőle, de szerintem ez egyáltalán nem teszi őt erőssé, pusztán beteg szadistává. Az ilyeneket lehet én is tudnám kínozni...had éljék át ugyanazt ők is. Férgek. Féreg az akit bármilyen körülmény is rá tud venni arra, hogy feladja emberi mivoltát. Gyűjteni kéne az ilyeneket egy halomba és napalmot rájuk.


Sok ember rosszabb mint állat. Az állatokat magasabb rendű fajnak kellene nyilvánítani, hiszen nincs meg bennük a kegyetlenség. Hamar végeznek a prédával oszt felfalják. Tényleg nem értem, hogy miért gondoljuk azt, hogy az evolúciós létrán előbb lennénk mint például a elefánt. Amióta az ember él a földön csak pusztít. Szándékosan, nem pusztán élelemszerzés, létfenntartás céljából, hanem élvezetből. Akkora mértékű kárt és pusztítást semmilyen más állatfaj nem vitt véghez mint az ember állat.

2017. jan. 8. 19:48
 26/26 anonim ***** válasza:

Ahogy már előttem is említették,sok ilyen "ember" nem időben diagnosztizált pszichopata,skizofrén,vagy multiplex személyiségzavaros,és egyébiránt rendelkezik más mentális zavarokkal is.Ha meg mégsem,akkor valamiért agresszív.Szerintem jó környezetből is kerülhetnek ki agresszív "emberek",mert az ő szüleik is,vagy bármilyen rokonaik is lehetnek agresszívak,akár pedofilok,és gyakran előfordul,hogy adott egy gyerek,és megerőszakolja egy családtag,vagy akárki...és él benne mondjuk a bosszúvágy,és mellette kialakul valamely mentális zavar,mert nem tudja a traumát egyedül feldolgozni,ami valamilyen szinten-teljesen!-érthető,AZONBAN,az,hogy valaki ezekután gyilkolászni fog,az már elítélendő.Egyedül senki sem képes feldolgozni traumát.


Szerintem a mai világban bárki bármire képes,de tisztelet a kivételnek,szerencsére sok kivétel van.

Nekem egy közeli ismerősöm(sajnos családtag) mondott egyszer egy olyan brutális dolgot,hogy az emberhez nem méltó,és őt minősíti.Szerencsére ezt más is hallotta,így szem és fültanúja is volt a dolognak.Az eset tegnap történt,én köpni-nyelni nem tudtam,válaszolni pedig pláne nem.

Szögezzük le,hogy hál' istennek,engem örökbefogadtak,így hát genetikailag lehetetlen,hogy ehhez az "emberhez" semmi közöm,és szerencsére egy fedél alatt sem élek vele,különben szerintem,ahogy mondta is-már rég megfojtott volna-...és ezt így.Beakarták már zárni pszichiátriára,de ő a saját lábán jutott a kórházig,de nem akarta,hogy bezárják,és mivel a saját lábán ment be magasvérnyomás miatt(!!!),ezért elengedték,SAJNOS.Ki tudja,milyen brutalításra lenne képes ő is,ha néha nem lennének "tisztább" pillanatai,és nem tudná,hogy mik a következményei egy gyilkosságnak,vagy gyilkossági kísérletnek.


Mi tanultunk az iskolában arról is,hogy aki egy állatot-macskát,kutyát..stb.- ki tud végezni,az megtud ölni egy embert is,legalábbis akkoriban ezt tanították,és feltételezem,hogy ez igaz.

Legyet agyoncsapni nem nagy dolog,meg egy szúnyogot sem(bár ők is élőlények),de akkor is,látható az emberi agresszió megnyilvánulása.


És ott volt az MKUltra program is...és hadd ne soroljam.A brutalitás már megjelenik a mesékben,videójátékokban is.De teljesen más az,ha csak virtuálisan lövöldöz az ember hétvégi kikapcsolódás nyomán,attól ő még nem fog embert ölni a valóságban.Legalábbis én nem öltem embert,és képtelen lennék rá,egyszerűen szerintem ahhoz olyan mértékű őrület és agresszió kell,hogy azt el sem tudom a saját esetemben képzelni.


Vannak olyan gyilkosok,hogy élték a teljesen normális,hétköznapi emberek életét,például apák,vagy anyák,és aztán megtört bennük valami,vagy a tudatuk hasadt meg,a jóég tudja,de gyilkosok lettek.


Aki ilyet egyszer megtesz,azt biztosan valami vezérli...ez pedig a szándék.Olyan nincs,hogy "hopp,valakit véletlenül megölt"...az szándékból történik.A szándékhoz társul az elmezavar,és már kész is a gyilkos.


Szóval szerintem az elmezavar legjobb magyarázat.Ha pedig épelméjű,akkor az agresszió,de ahhoz,hogy gyilkos legyen valakiből,ahhoz tuti,hogy naaaagyon sok elfojtott agresszió és le nem vezetett stressz kell.


Mi,normális emberek pedig egész egyszerűen elképzelni sem tudjuk,mit élvez valaki a gyilkolászásban,vagy a kínzásban,esetlegesen az emberevésben,és hasonló szörnyűségekben.


Szerintem a gyilkosság a legszörnyűbb dolog,utána közvetlenül a pedofília,aztán a kannibalizmus....és a többi szörnyűség,amiket láthatunk ezeken az oldalakon.... és szörnyű,hogy ezek léthatóak bárki számára.


Ezeknek a dolgoknak NEM SZABADNA,HOGY NYOMA MARADJON,mert az én szememmel nézve ezek gusztustalanok,de láttam,hogy a dark weben vannak ilyenek,és kíváncsi voltam,hogy itt vajon(az általam használt weben) van-e ilyen....ÉS VAN,SAJNOS....

2017. ápr. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!