Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túl lelkiismeretes vagyok,...

Túl lelkiismeretes vagyok, ezért folyamatosan stresszelek, hogy változtassak ezen? 23L

Figyelt kérdés

Az egyetemen jön ez elő. Sokat tanulok, mivel szeretnék minden vizsgán elsőre átmenni, ami gondot okoz. Egyrészt kimerültségig tanulok, másrészt amikor tanítás van, volt alkalom, hogy órák helyett otthon maradtam tanulni(nem léptem túl a hiányzásokat), viszont lelkiismeretfurdalásom volt, hogy nem voltam órán, mert tanultam és lehet, hogy semmit nem értem vele...

Hogy legyek lazább?


2017. jan. 9. 11:20
 1/8 llorTllorT ***** válasza:
reggel éhgyomorra 1 dl. unicum / nap.
2017. jan. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Tisztában kell lenni pár dologgal. Egyrészt azzal, hogy senki sem tökéletes. Te sem vagy az, és ezzel meg kell barátkozni. Mi történt, hogy otthon maradtál? Semmi! Összedőlt a világ? Nem!

A másik, amivel tisztában kell lenni, azok a képességeid. Ha gondot okoz elsőre átmenni a vizsgák nagy többségén, talán nem kéne egyetemre járnod vagy nem pont erre az egyetemre kéne járnod. Egy utóvizsga sem a világvége, szinte mindenkinek lesz 1-2 az évek során, de ha te minden tárgyból a 2-esért küzdesz, akkor keresni kellene inkább valami olyat, amiben sokkal nagyobb sikerélményt tudsz szerezni. Mert annak szerintem nincs értelme, hogy végigstresszelsz x évet, miközben nem vagy boldog, viszont tönkreteszed magad.

Mondom ezt úgy, hogy én is jártam egyetemre, és nem "büfészak" volt.

2017. jan. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2. Eddig minden vizsgám elsőre sikerült. Nem arra van szükségem,hogy valaki megkérdőjelezze azt, így ismeretlenül, hogy alkalmas vagyok-e egy egyetem elvégzésére vagy sem...

Tisztában vagyok a képességeimmel, viszont az idő nagy ellenségem. Nem bírok este 9 után már tanulni, előtte pedig nem sokra van időm, ha 7-8ig óràim vannak...

2017. jan. 9. 11:57
 4/8 A kérdező kommentje:
Amúgy nem kettesért, hanem 4-5ösétt kűzdök. Nem lehetek róla, de ilyen a természetem, szeretnék mindig mindenhol kiemelkedő lenni, és nem bírom, ha valami nem sikerül.
2017. jan. 9. 11:59
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Hát ha bele akarsz roppanni testileg és lelkileg is a folyamatos bizonyítási vágyba, akkor hajrá.

Nem attól leszel több vagy jobb ember, hogy minden vizsgád elsőre és ötösre sikerül.

2017. jan. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Psycho ***** válasza:
75%
A lelkiismeretesség jó tulajdonság, az egyetem pedig sajnos élből stresszes hely (főleg ha perfekcionista az ember), amit leírtál, szerintem normális. De mit is jelent számodra az, hogy lazább vagy? Miben nyilvánulna meg, ha holnap egyszercsak lazább lennél?
2017. jan. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy kíváncsi mások véleményére, akkor ne tegyél fel hülye kérdéseket, hanem menjél szépen tanulni. Bocs, de ahova én jártam, ott nem tanítottak gondolatolvasást, honnan kéne tudnom, hogy ha azt írod, hogy "szeretnék minden vizsgán elsőre átmenni, ami gondot okoz", akkor egyébként 4-5-ösöket kapsz?!

Ha tisztában lennél a képességeiddel, nem sértődnél meg egy abszolút segítő szándékú hozzászóláson.

Úristen...

2017. jan. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na mi lett azóta veled?
2022. szept. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!