Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai feminizmus és sok...

A mai feminizmus és sok feminista miért ilyen gusztustalanul ellentmondásos, és kettős mércés?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy manapság sok habzószájú feminista nagyon álszent, ellentmondásos és szívesen alkalmaz kettős mércét? Miért fordult ki magából a feminizmus?


Mikre értem:

- sok feminista egyszerűen szexmániás disznónak titulálja az összes férfit, de habzó szájjal követelik, hogy ne általánosítsanak nőkkel kapcsolatban

- szerintük egy nő megüthet egy férfit mert egyenlőség van, de ha egy férfi pofont ad egy nőnek, az már bántalmazás

- harsognak a szexizmus ellen, közben sokan a férfiak véleményét el sem fogadják a témában, mert hát csak a női vélemény a mérvadó

- férfiakat inzultálni oké, nőket inzultálni szexista

- egyenlő bánásmód mindenhol, kivétel azokon a helyeken, ahol a nőket pozitív diszkrimináció éri

- egyenlő jogok de "nem üthetsz meg mert lány vagyok"

- a nők pozitív diszkriminációjával (pl, hogy ingyen bemehetnek valahova, míg a fiúknak fizetni kell) semmi gondjuk nincs

- ha egy filmben/játékban a nő nagy mellű, karcsú, szép, az szexista és gusztustalan ami ellen küzdeni kell, de ha egy izmos jóképű férfi van benne, az teljesen rendben van, az nem szexista


És még lehetne sorolni. Miért lett ilyen gusztustalan, kétszínű az egész, hogy már kb női felsőbbrendűség a cél? Az ilyen "feministák" nem érzik azt, hogy a kettős mérce egyáltalán nem elfogadható? vagy a kettős mérce miért csak akkor baj, ha ők vannak a mérce rossz oldalán?

Ha ők lehetnek szexisták, akkor miért baj az, ha mások is azok?


Nektek mi a véleményetek a mai feminizmusról, és az ilyen feministákról? Van értelme a feminizmusnak a fejlett országokban egyáltalán?

És itt most nem a hibbant ukrán Femen bandáról beszélek.



2017. jan. 13. 12:41
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
50%

"Egyébként igazad van, csak vannak olyan férfiak akik ezt a felfogást rohadúl nem bírják elviselni "nő vagyok, tehát minden az enyém" vagy micsoda ez.


Nem vagyok rá büszke, de voltam ilyen nővel hát mondanom sem kell hogy 4 hónap után úgy b**tam pofán, hogy egyből át értékelte a dolgokat (nem volt megoldás) meg szégyen stb stb...de egyből normális tudott lenni. 24f" Tessék mintapélda. White trash.

2017. jan. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
72%
Linkelnél ilyen oldalakat, ahol ez megy?
2017. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
62%

haveromnak egyszer mondta a csaj, nem üthetsz meg, mert nő vagyok, és ösze vissza verte, majd egyszer csak elszakadt a cérna a haveromnál.

szolid mázsa körül van,a csaj volt vagy 60 kg, de már a végén karmolta.

kapott egy barackot, olyan keményet, aminek még a magja is benne van, így keményen kell ütni hogy feltörjön, és a csaj aludt egész délelőtt.

Mire felkelt a cuccai össze voltak készítve, és mehetett is haza borsodba a putrijukba.

Utána rögtön törölte magát az összes közösségi oldalról is.

2017. jan. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
71%
Igazad van kérdező! A feminizmusnak nem a férfigyűlölet lenne a feladata! Ehelyett ők is azt csinálják, amit pont hogy nem szeretnek a férfiakban!
2017. jan. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
83%

Az egyik válaazoló is írta, minden ideológiának van szélsőséges megnyilvánulása. Amit te leírtál, nem feminizmus, annak maximum radikális formája. Intelligens ember ezt nem keveri össze a feminizmus valós törekvéseivel.


Nem tartom magam kifejezetten feministának, engem az egyenlőség és az egyenjogúság érdekel. Ha kicsit jobban utánaolvasnál a dolgoknak te is látnád, hogy amit leírtál, nagyon egyoldalú :) Nyilván van ilyen is, de ez -- hangsúlyozom -- nem a "normális" feminizmus.

2017. jan. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
89%
Minden izmus így műxik. Amikor elindul, addig megy előre, amíg útját nem állja valami.
2017. jan. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
31%

Nézd meg a jellemzően feminista nőket, mindent megmagyaráz.

Amikor mászkálok a fővárosban, simán kiszúrom az erre hajlamos nőket.

A többi, normális lány, nő, meg csak áll szerényen, normálisan valahol, csinosnak, nőiesnek felöltözve, és nem érti ezt a hülyeséget.

Iszonyat férfigyűlölet árad minden feministából, férfiakban is van ugyanilyen, akit borzalmas méreg tölt el bármilyen nő jelenlététől. Ismerek ilyet is, olyat is.


Agresszivitás az alap, egy nőnek nem kéne ilyennek lenni...

A feministák a nőket védik...

De a feministák nem nőiesek...

Akkor itt meg is rekedt a kérdés.

2017. jan. 15. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
74%

A feminizmusnak azért vannak ilyen szélsőséges követői, mert a fejlett országokban már nagyítóval is nehéz indokot találni a feminizmus létének szükségességére. Ezért a vad feministák már kínjukban a videójátékokba, filmekbe kötnek bele, és a természet törvényeit hozzák fel, hogy igazságtalannak tartják, hogy a nők szülnek. Szánalmas.

Mellesleg nekem is vannak hasonló ismerőseim, és én valahogy mindig azt látom, hogy nem épp a sikeres és normális életű nőkből lesz extrém feminista, vagy ha úgy tetszik femináci. Nem véletlenül terjedt el az a mém, hogy hogyan néz ki az átlagos feminista, mert sajnos ez az igazság. Az extrém feministák többsége igénytelen, nőietlen, már-már túlontúl férfias nőszemély, akik kibírhatatlanok, kiállhatatlanok és makacsak, emiatt a férfiak nem érdeklődnek irántuk, mert ezt még rövid távon is lehetetlen elviselni. Aztán a férfiaknál való sikertelenséget azzal kompenzálják, hogy a férfiakat kiáltják ki minden problémájuk forrásának.

Nem értem az ilyeneket. Ha gyűlölik a férfiakat, akkor miért akarnak velük egyenlőséget? Miért akarnak olyanok lenni, mint a férfiak?


A feminista youtube videóknál ugyanez van. Le vannak tiltva a kommentek, hogy még véletlenül se kelljen megmagyarázni, hogy ez a seggfájós, mindenbe-bele-kell-kötni magatartás mire jó, mi értelme van, és kedvelni/nem kedvelni sem lehet a videót, mert hát ők nem kíváncsiak arra, hogy hány nőnek nem tetszik a marhaságuk.


Én inkább azt nem értem, hogy ha már ennyire vad feministák, akkor miért nem az olyan helyekre mennek tüntetni, ahol tényleg elnyomják és szolgasorsba taszítják a nőket, értem én itt Afrikára, a muzulmán világra, vagy Indiára. Nem tudom felfogni, hogy ez miért élvez kisebb prioritást a gagyi videójátékoknál, filmeknél.

2017. jan. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem vannak egyrészt radikálisok, akik általában mindig eltúlozzák az eszméket. Én egyetértek a feminizmussal, de valóban könnyű túlzásba vinni. szerinte sok nő - ezt megfigyeltem korábban is - nem tudja kezelni az átmeneti időszakot. Úgy értem, hogy már kezd terjedni a feminizmus, de azért még simán vannak dolgok, amik zavarják a nőket. Pl. "- ha egy filmben/játékban a nő nagy mellű, karcsú, szép, az szexista és gusztustalan ami ellen küzdeni kell, de ha egy izmos jóképű férfi van benne, az teljesen rendben van, az nem szexista " - ez azért van, mert sok nő maga sem elég érett a feminizmushoz, ezt feministaként írom. Sokan nehezen egyensúlyoznak aközött, hogy kinyilvánítsák, ez miért rossz, vagy hogy akkor nekünk is szabad, akkor legyen rossz a férfiaknak is. Utóbbi a gyerekesebb, egyben könnyebb mód a dologra. Sokan úgy vannak vele, hogy akkor nekünk is legyen jó, ahelyett, hogy a problémát oldanák meg. Nem tudom, sikerült-e értelmesen fogalmazni. De amúgy tényleg ne általánosíts, az az igazság, hogy én pl. soha még nem láttam olyat, hogy egy nő valaha megütött volna egy férfit, csak amerikai filmekben. Persze ez az én véleményem.
2017. jan. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
16%

"Egy darabig köpni nyelni nem tudnak,aztán próbálják megmagyarázni,hogy az nem úgy van,az tulajdonképp egy "jó" tárgyiasítás...:D2



Én pl. nem értem, miért ne lehetne erre köpni-nyelni. Azért olyan alakú a vibrátor, mert ha gúla alakú lenne, vagy tetraéder, az fájna, és nem felelne meg a célnak. Ez nem volt bonyolult. Ez nem tárgyiasítás. Mire válaszolod ezt? Mert az bezzeg nem derült ki, mire hozod ezt fel ellenpéldának. Utánozni egy testet nem oylan tárgyiasítás, mint a személyt. Pl. amikor egy filmben egy nő úgy van megjelenítve, mint aki csak arra van, hogy megdugják, vagy pl. videóklippekben. itt se mindegy természetesen, hogy a dolog körbejár egy társadalmi témát, és azért van így megjelenítve, vagy mert a rendező tényleg így akarja megjeleníteni.

2017. jan. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!