Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai feminizmus és sok...

A mai feminizmus és sok feminista miért ilyen gusztustalanul ellentmondásos, és kettős mércés?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy manapság sok habzószájú feminista nagyon álszent, ellentmondásos és szívesen alkalmaz kettős mércét? Miért fordult ki magából a feminizmus?


Mikre értem:

- sok feminista egyszerűen szexmániás disznónak titulálja az összes férfit, de habzó szájjal követelik, hogy ne általánosítsanak nőkkel kapcsolatban

- szerintük egy nő megüthet egy férfit mert egyenlőség van, de ha egy férfi pofont ad egy nőnek, az már bántalmazás

- harsognak a szexizmus ellen, közben sokan a férfiak véleményét el sem fogadják a témában, mert hát csak a női vélemény a mérvadó

- férfiakat inzultálni oké, nőket inzultálni szexista

- egyenlő bánásmód mindenhol, kivétel azokon a helyeken, ahol a nőket pozitív diszkrimináció éri

- egyenlő jogok de "nem üthetsz meg mert lány vagyok"

- a nők pozitív diszkriminációjával (pl, hogy ingyen bemehetnek valahova, míg a fiúknak fizetni kell) semmi gondjuk nincs

- ha egy filmben/játékban a nő nagy mellű, karcsú, szép, az szexista és gusztustalan ami ellen küzdeni kell, de ha egy izmos jóképű férfi van benne, az teljesen rendben van, az nem szexista


És még lehetne sorolni. Miért lett ilyen gusztustalan, kétszínű az egész, hogy már kb női felsőbbrendűség a cél? Az ilyen "feministák" nem érzik azt, hogy a kettős mérce egyáltalán nem elfogadható? vagy a kettős mérce miért csak akkor baj, ha ők vannak a mérce rossz oldalán?

Ha ők lehetnek szexisták, akkor miért baj az, ha mások is azok?


Nektek mi a véleményetek a mai feminizmusról, és az ilyen feministákról? Van értelme a feminizmusnak a fejlett országokban egyáltalán?

És itt most nem a hibbant ukrán Femen bandáról beszélek.



2017. jan. 13. 12:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
73%

"Volt egy nő, aki az egyik német repülőgép szerencsétlenség után kijelentette, hogy kvóta kéne a pilótáknak is, mert most is férfi pilóta vezette a gépet, ami lezuhant. És a nő, aki ezt kijelentette egy ronda, nőietlen, besavanyodott 50 éves némber volt, akinek soha nem volt párja, mert ilyen természetű embert senki sem visel el maga mellett hosszú távon. És a csalódottságát, a sikertelenségét a férfiakon éli ki. "



Ez pl. tényleg hülyeség.


Utolsó 3 válaszoló én voltam, 23/N.

2017. jan. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
62%

" én pl. soha még nem láttam olyat, hogy egy nő valaha megütött volna egy férfit, csak amerikai filmekben. Persze ez az én véleményem."



Ez félreérthetőre sikerült. Nem úgy értem, hogy nincs olyan, hogy a nő veri a férjét, hanem az ilyen kevésbé komoly hiszti izékre gondoltam.

2017. jan. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
33%
Csak nézd meg ezt az oldalt, hányszor olvasol olyan kérdést/választ, amiben férfiakat általánosítanak és hányat, amiben nőket? Kb. minden napra akad egy tucat nőgyűlölő hőbörgés.
2017. jan. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
72%
És ugyanannyi férfigyűlölő is...
2017. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
57%

Jellemző a férfiakra. Ők nem gyülölik a nőket, ők jók meg ők az egyenjogúság védelmezői. Persze. Csak éppen elnyomják a nőket és ilyen undorító kérdéseket írnak ki azzal a felháborodással, hogy vannak olyan csajok, akiknek ez nem tetszik. Te is biztos sok nő gyülölő kérdést olvastál, amikkel nincs semmi baj, de ahogy meglátod az első feminista szövegt rögtön fel vagy háborodva, hogy, hogy képzelik ezek a csajok. De a feministák ezzel azt akarják kifejezni, hogy a férfiak messzire mentek és, hogy ideje visszaharcolni az egyenjogúsági táblán a 90/10 - es arányt. Most Te gondolom láttál egy erről szóló szöveget és feldúltan jöttél fel a gyakorira, hogy milyen "undorító és gusztustalan" dolog kiállni nőként az egyenjogúságért.


Az egyetlen undorító ember itt Te vagy, akinek a neme a skála tetején van és mégsem vagy elégedett mert ilyen idiótaságokkal akarod a még ép eszű embereket a Te oldaladra át hívni.


Ha jól olvastad akkor nem tagadhatom: feminista vagyok, de SEMMI olyat nem említettem/akartam felfogatni Veled, amit a hülye kis szövegedben írtál.

2017. jan. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
62%

Bébike ne aggódj, hihetetlenül erősödök a jobb oldal, szóval nemsokára még a hozzád hasonlóak is láthatják majd, hogy mennyire van létjogosultsága a feminizmusnak. Trump anti-abortuszos húzásáról nem hallottál? Ha végeztél a redfemes oldalak böngészésével, nézz utána...

[link]


Amúgy meg egy ilyen világméretű mozgalomban jóhogy vannak balf...szok.

Hallottál az antifeministákról? Azon belül a puásokról? Na azok között alakult egy rengeteg taggal bíró, globális kis társulat, akik legalizálni akarták a nemi erőszakot. (guglizz rá, hogy hány országban szerveztek összejöveteleket, mert besz...rás)

Most akkor te rögtön ezekre asszociálsz, ha meghallod az antifeminista szót?

A tanulság az, hogy minden egyes mozgalom, - még az szándékait nézve normálisak is - tele vannak kicseszett idiótákkal, mert az emberiség nagytöbbség sajnos kicseszett idióta, amin még a legszebb és legigazabb eszmék sem változtatnak.

2017. jan. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mondatod egyik felével nem értek egyet. Bizonyos világnézetek jó irányba tudják formálni az ember viselkedését, ahogy bizonyos világnézetek épp ellenkezőleg tesznek.
2017. jan. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
51%

Hú de nagyon utálva leszek most, de ezen sarkallatos problémákra úgy érzem ki kell nyilvánítanom véleményem. Nem szeretnék senki lelkébe beletaposni, de...


"- sok feminista egyszerűen szexmániás disznónak titulálja az összes férfit, de habzó szájjal követelik, hogy ne általánosítsanak nőkkel kapcsolatban "


És te most nem általánosítasz velük kapcsolatban? Nekem nagyon úgy tűnik pont, hogy pont te alkalmazod a kettős mércét. A nők általánosítása hatalmas nagy probléma még mind a mai napig.


"- szerintük egy nő megüthet egy férfit mert egyenlőség van, de ha egy férfi pofont ad egy nőnek, az már bántalmazás "


Senki nem üthet meg senkit, stimt???????


"- harsognak a szexizmus ellen, közben sokan a férfiak véleményét el sem fogadják a témában, mert hát csak a női vélemény a mérvadó "


Ez az állítás igaz, de miért? Mert sok férfi beleszól olyan dologba, amihez leginkább csak egy nő ért. Csak egy nő érezheti át. Gondolok itt például a menstruációra, terhességre, abortuszra... Ne haragudjatok, de mindezen dolgokról jó ha kinyilvánítjátok a véleményeteket, de ilyenekben a férfiaknak nincs részük, mindezekről a nőnek kell döntést hoznia. Na jó, a menstruációról nyilván nem, az nem döntés kérdése :D Még jó, hogy az ilyen témákban a nő véleménye ér többet, bakker, hát mégis csak ők csinálják ezeket végig :D Vagy milyen kérdésekre gondoltál, ahol egy férfi szava nem ér annyit, mint egy nőé?


"- férfiakat inzultálni oké, nőket inzultálni szexista "


Nem oké férfiakat inzultálni, de egyébként ha már itt tartunk, 100 esetből 98 alkalommal ez úgy van, hogy a férfiak zaklatják és inzultálják a nőket. Ne mondd, hogy nem ez a gyakoribb, mert ránk szakad az ég :)


"- egyenlő bánásmód mindenhol, kivétel azokon a helyeken, ahol a nőket pozitív diszkrimináció éri "


Végeztél valamiféle felmérést? Láthatnánk erről statisztikát, hogy ez milyen közegben valósult meg?


"- egyenlő jogok de "nem üthetsz meg mert lány vagyok" "


Tehát ha nem lenne nemi egyenlőség, te simán bevernél egyet egy nőnek????????? Mert úgy van kedved??? Ez milyen érv???


"- a nők pozitív diszkriminációjával (pl, hogy ingyen bemehetnek valahova, míg a fiúknak fizetni kell) semmi gondjuk nincs "


No ez egy érdekes dolog, ezzel jó pár szórakozó helyen találkoztam már és tényleg így van, ebbe nem kötök bele :) Így is le leszek feminácizva, szóval javítom a képemet azzal, hogy ebben egyetértünk :)


"- ha egy filmben/játékban a nő nagy mellű, karcsú, szép, az szexista és gusztustalan ami ellen küzdeni kell, de ha egy izmos jóképű férfi van benne, az teljesen rendben van, az nem szexista "


Dehogyisnem az :) lehet nem fogod elhinni, de az utóbbi időkben már a férfiak ábrázolása is nagy átalakuláson ment keresztül. Ez a női színésznők/karakterek esetében nyilván látványosabb, de a férfiak részéről sem úgy megy már a dolog, mint pl húsz évvel ezelőtt. Nézz meg egy húsz évvel ezelőtti filmet és nézz meg egy mostanában készült filmet és vesd össze a férfi szereplőket...óriási különbségek vannak már az ideálok között.


A feministák soha nem a felsőbbrendűségükért harcolnak, hanem azért, hogy ne kelljen úgy élniük, mint egy szaud-arábiai nőnek. Feminizmus nélkül valószínűleg a nők még mindig házi rabszolgák volnának, teljes kiskorúságban tartva, minden joguktól megfosztva, alárendelve, megalázva, embernek nem tekintve. Kár is tagadni, a történelem erről szólt a nők számára...a totális kiszolgáltatottságról.

Van a feministáknak szélsőséges ága, de kérek szépen mindenkit, hogy ezeket az ágakat ne mossa össze a feminizmussal, ami azért jött létre, hogy a nőket is emberszámba vegyék.

Köszönöm.

2017. jan. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
22%

Utolsó, hidd el, hacsak nem még egy 10-en 20-on éves fiatal az adott nő, meg fogja tudni védeni magát.

Nem kell félteni a nőket, sokkal harciasabbak, mint hinnéd.

Találkoztam jópárral.

A gond abból van, hogy a feminizmusra hajlamos nők, mint te is, meglehetősen magas egoval rendelkeztek, talán neveltetés által, ezért bármilyen helyzettel találkoztok, az lealacsonyítónak fog tűnni.

Sok feministát figyeltem már meg, és szinte mindre igaz ez.

Hatalmas önértékelés, önbecsülés, önteltség, és iszonyat adag agresszivitás.

Nos, a legutóbbinak nem kéne jellemzőnek lenni egy nőre sem.

Az erre hajlamos nők sok dolog együtthatásának az eredménye.

https://www.youtube.com/watch?v=ttsrCxqKblc&t=301s


Nem hinném, hogy ez egy társadalmilag elfogadott norma, hogy ilyen elmebeli állapotban vannak nők.

És többnyire bíróságokon végzik az ilyenek komoly büntetési tétellel, nem hinném, hogy megéri.


Amit ti csináltok, nem a nőket védi meg, hanem szétrombolja a családokat, feszültséget gerjeszt, általánosít, demoralizálja a fiatalokat, ismerkedési szakaszukban lévő fiúkat, lányokat.

2017. márc. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
84%

Felhívnám a figyelmét a kérdés kiírójának és a kommentelőnek, hogy a példák, amiken felkapjátok a vizet, azok a femi-nácikra jellemzőek főleg, nem a feministákra. Ők a férfigyűlölők, nem a feministák. Ez olyan, mintha a koreaiakat azonos népnek tekintenétek a japánokkal, mert mindkettő népcsoport ázsiai és ebből fakadóan a vonásaikban van hasonlóság, az ilyen dolgoknak nem árt előtte utánanézni ;)


Persze a feministák között is akadnak ostobák, akik félreértelmezik az alapjait ennek az eszmekörnek. A FEMINIZMUS NEMEK KÖZÖTTI EGYENJOGÚSÁGOT JELENT, ergo egy valódi feminista a férfiakkal szembeni diszkrimináción, az ő tárgyiasításukon is ugyanannyira felháborodik, mint amikor egy nővel teszik ugyanezt, hiszen a feminácikkal ellentétben ők nem nőuralmat akarnak, hanem egy olyan normális társadalmat, ahol mindkét nem egyenrangú. Ha te a környezetedben az általad felsoroltakat tapasztaltad, akkor vagy bevallottan feminácikkal van bajod vagy inkompetens hülyékkel, akik azt se tudják, mit jelent a mozgalom, amivel takaróznak. Sajnos manapság az utóbbi kategória egyre népesebb, több híres színésznő és énekesnő is igazolja a megkérdőjelezhető kijelentéseit ezzel az eszmével, de akik a valódi feminizmust követik, azok le is oltották őket, hogy ostobaságokat beszélnek.


Szóval, ha el akarsz valakit ítélni emiatt a bánásmód miatt, akkor azt ne a feministákkal tedd, hanem a hülyékkel, akik nemtől és ideológiától függetlenül népesen élnek ezen a bolygón :)


A "- szerintük egy nő megüthet egy férfit mert egyenlőség van, de ha egy férfi pofont ad egy nőnek, az már bántalmazás" mondatodat pedig nem tudom mire vélni.

Miért kéne bárkinek is pofont adni a másiknak? o.O Elvileg értelmes lények vagyunk, akik kimagasló intelligenciájuknak és az ösztöneink, indulataink feletti uralom miatt emelkedtünk ki az állatvilágból... Egyik oldalról sincs rendben ez a magatartás, mindkét esetben bántalmazásnak minősül. Ha férfi teszi ezt, akkor szimpla logikán alapulva azért veszik "súlyosabbnak" az orvosok és a rendőrök, mert a legtöbb férfi fizikai fölényben van egy nővel szemben, ergo súlyosabb sérülést tud okozni egy ütéssel, mint egy nő egy férfinak, de mindig vannak kivételek és, mint írtam, ez a viselkedés egyik oldalról se okés.

2017. dec. 15. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!