Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mitől lesz valaki...

Szerintetek mitől lesz valaki szorgalmas vagy éppen lusta tipusú ember?

Figyelt kérdés

2017. jan. 14. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Életkörülménytől függ. Ha olyan helyzetbe van az ember ahol nem nézik le, akkor ez adja neki a lendületet hogy szorgalmas legyen, de ha nincs senki aki elismerné, nem motiválja semmi, senki akkor lusta lesz
2017. jan. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanigy az igénytelenség, nincs kinek megfelelnie, elhanyagolja magát
2017. jan. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez ezer dolognak az együttes hatása, neveltetéstől kezdve a belső tulajdonságokig.


Az biztos hogy sok szülő már gyerekkorban bele neveli a gyerekébe a sikertelenséget. Lenyomják a torkán a politikai véleményüket, megtanítják a gyereket az örökös kifogáskeresésre. Ha folyton azt hallja a gyerek hogy "kidolgozom a belem mégsem jutok előre". Meg folyton csak a "gazdagok", politikusok, vállalkozók hibáztatása megy. Előre belekódolják a gyerekbe hogy mindenki hibás a szar életükért csak ők nem.


Legtöbb általános és középiskolás osztálytársam azt vallotta hogy "ki kell élni magunkat fiatalon mert később nem lesz életed a munka mellett". Persze részben igaz ez, másrészt kb elkönyvelték hogy inkább buliznak, piálnak, nőznek 20-on éves korukig és mennek gyárba a szalaghoz, minthogy tanuljanak és jobb életük legyen felnőttként.


Na meg legtöbb sikeres ismerősöm mögött ott van egy viszonylag biztos családi háttér, aki akár anyagiakban, akár lelkiekben és segítik elindulni az úton.

2017. jan. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Felnőtt korban viszont nagyrészt önfegyelem és akarat kérdése.


Én is hajlamos vagyok egész hétvégén a gép előtt dögleni, ahelyett hogy elmennék mondjuk kirándulni, síelni, vagy akárcsak edzeni egyet.

Inkább rendelek pizzát és várok rá 1,5 órát minthogy 20 perc alatt megfőzzek magamra.


Annyira kényelmes világban élünk, hogy hajlamos vagyok nem csinálni semmit. Pedig program az lenne dögivel.


Velem ellentétben munkatársam igazi pörgős ember. Nyáron bringával bejön dolgozni, hazafelé összefut haverjaival, elmegy focizni, utána még egy film a barátnőjével...vagy hétvégén kiugrik Svédországba a rokonaihoz.


Én meg döglök itthon...és még csak nem is a pénz tart vissza.

2017. jan. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
pl ha a cselekedetének nincs semmilyen pozitív hatása, akkor egy idő után nem fog cselekedni, mert minek?!
2017. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!