Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Teljesen mindegy, mennyire...

Teljesen mindegy, mennyire szorgalmas és igyekvő az ember, úgysem számít semmit?

Figyelt kérdés

Jelen pillanatban az egyhónapos felmondási időmet töltöm és még fogalmam sincs, hogy mi lesz utána. A probléma oka, amiért ebbe kerültem, hivatalosan financiális okok miatti kényszerű leépítés.

A valódi oka azonban valószínűleg teljesen más. Bár el is bocsátanak a cégemnél embereket most így év végen, ugyanakkor vettek fel újakat is. Ugyanez történt az én részlegemen is, helyettem is kerül be valaki. Az illető egyik rokona már évek óta ott dolgozik és eléggé jóban van a főnökkel. Vagyis valószínűleg a jól ismert magyar jelenség történik most is. :(((

A legnagyobb baj az, hogy nem ez az első munkahelyem, ahol ez történik velem. Ráadásul sokáig voltam munkanélküli és nagyon keményen meg kellett küzdenem azért, hogy ide bekerüljek és bent is maradjak. Mindenki elismeri a hozzáállásomat, hogy mennyire lelkiismeretes vagyok.

Erre tessék...

Kívülről látszólag jól tartom magamat, de belül teljesen ki vagyok készülve, ahogyan telnek a napok, egyre jobban.

Soha nem lesz vége, mindig attól kell majd rettegnem, akárhová is kerülök, hogy mikor leszek onnan is kitéve, mert jön valaki, aki valakinek a valakije?



2015. dec. 6. 22:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Ez kellett az embereknek.Kapitalizmus,létbizonytalanság,protekció.
2015. dec. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen, ez Magyarországon pontosan így van. Ha nem vagy rokon, akkor akármilyen szorgalas is legyél, akármilyen jó munkaerő, bármilyen okos, akkor sem kellesz sehova. Sajnállak. Szeritem menj ki külföldöre. Én azt tettem.
2015. dec. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem teljesen mindegy. De sok helyzetben egyáltalán nem számít, igen ahogy mondod.
2015. dec. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Könnyen lehet, hogy az lesz!
2015. dec. 6. 23:08
 5/14 A kérdező kommentje:
1-es, a rendszerváltásnál még gyerek voltam.
2015. dec. 6. 23:11
 6/14 anonim ***** válasza:

Velem is ezt csinálták, csak épp külföldön. Felmondtak a próbaidőm leteltével, hogy ne kelljen utánam adózni. A kolléganők szerint már régóta nem vesznek senkit fel teljes állásba hosszútávra, csak a részmunkaidősök maradhatnak. Na, köszönöm szépen...


Szorítok, hogy találj mást!

2015. dec. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
Kérlek,ne vedd magadra,nem a te személyednek szól. Így trükköznek a cégek. Én 15 évig voltam egy helyen,9hónap alatt a 3.munkahelyem van. Nem,mert nem volnék jó. Addig kapnak térítést.
2015. dec. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
sajnos több helyen láttam az ismerősnek nem kell értenie az adott munkához csak a fizút tudja felmarkolni.
2015. dec. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
6: És a részmunkaidő nem elég a megélhetéshez? Én örülnék egy olyan rendszernek, ahol alkalmazzák a részidőt és a megosztott munkakört.
2015. dec. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy támogattok! Nemcsak a pénzről van szó egyébként! Miután hosszú idő után sikerült munkába állnom, hasznos embernek kezdtem érezni magamat, jó érzés töltött el. Most ismét úgy érzem magamat, mint akinek "üres a keze", nincs semmije.
2015. dec. 6. 23:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!