Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szánalmas, ha csak interneten...

Szánalmas, ha csak interneten tudok beszélgetni emberekkel?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok.


Nagyon introvertált vagyok, élőben nem merek és nem is tudok hosszabban/értelmesebben beszélgetni még a barátaimmal sem. Fárasztónak érzem és hiába tervezem el előre, hogy mit akarok mondani gyakran a legalapabb szavak nem jutnak eszembe/összekeverem őket, miközben elég bő a szókincsem... Általában csak akkor szólalok meg, ha nagyon muszáj, vagy, ha 1000% biztos vagyok abban, amit mondani szeretnék (de akkor is csak, ha megkérdeznek a dologról).


Mivel valamilyen szinten szükségem van a beszélgetésre, ezért mindig facebookon keresek általában teljesen idegen embereket, akikkel dumálhatok. Azért teljesen idegeneket keresek, mert velük kicsi az esély arra, hogy élőben is találkozzak.. Csalódás érné őket, ha kiderülne, hogy írásban milyen életvidám és beszédes vagyok, a valóságban meg egy 'Hogy vagy?' kérdést is eltudok rontani (volt rá példa). A barátaimmal/ismerőseimmel sem beszélgetek facebookon, pont emiatt.. Gáz lenne, hogy az interneten merek/tudok beszélni velük a valóságban meg nem. Inkább akkor nem kommunikálok velük sehol sem és keresek másokat ezen vágyam kielégítésére.


Szerintetek ez ciki?


(Jogos kérdés, hogy hogy lehetnek a barátaim, ha alig beszélgetek velük!? Erre igazából nem tudok válaszolni, de nagy szerencsém van, hogy így is befogadtak egy társaságba, és legalább van kikkel lógnom.)


2017. jan. 14. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Steven Hawking meg székben ül és gépre van kötve
2017. jan. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy cipőben járunk..

17F

2017. jan. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

17 éves vagy, majd kinövöd. Ne agyalj ezen meg ne akarj görcsösen változtatni! Ha így jól érzed magad, akkor sz..ard le mit gondolnak mások. Ha szánalmasnak gondolnak hát gondoljanak annak. Neked attól nem lesz rosszabb hiszen úgysem akarsz velük beszélgetni, nem? :D


Amúgy én is ilyen voltam régen aztán mostanra már egész jól kijövök az emberekkel. Az ember változik, te is fogsz. Addig meg élj úgy ahogy jól esik.

2017. jan. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak egy kis gyakorlat kell, többszöri asszociáció.

Én szívesen segítenék neked, amennyiben nyitott vagy rá.

Hogy ez miben is nyilvánulna meg?

Telefonbeszélgetésekre gondoltam, igen.. Messenger/Viber.

A közlékenységem változó, de általában szeretek, és szoktam is beszélgetni másokkal, akár ismeretlenekkel. Veled ellenben én jobban preferálom a 'valós' beszélgetéseket. De ismerek hozzád hasonlókat.

Szerintem ennek a leküzdésének a legjobb módja, ha eleinte interneten, telefonhívásban beszélgetsz emberekkel, így mivel ez csak a virtualitás keretein belül mozog, nincs okod az izgulásra, meg nincs az a "jaj, mi van ha beégek" feeling.

16 (lassan 17) éves lány vagyok, és a kedves kérdező mellett szívesen beszélgetnék mással is, aki hasonló helyzetben van. :)

2017. jan. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Clay Morrow ***** válasza:
Én szerintem nem az, én is sokszor csináltam ezt, de azért valamennyire megy az élőben való dumálás is, csak nem épp olyan jól mint írásban.
2017. jan. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!