Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyenek az angol emberek?

Milyenek az angol emberek?

Figyelt kérdés

2017. jan. 15. 09:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
Angolosak.
2017. jan. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De komolyan. Én nem tudom. Sok mindent mondanak rájuk. Tegnap egy német nm túl hízelgő véleményét olvastam róluk. Mondják, hogy hiúk, beképzeltek, nacionalisták, királypártiak, ugyanakkor becsületesek, szerények, ultraliberálisok, stb. A történelem talán legsikeresebb népe, ők adták a legnagyobb fizikust és művészt is (Shakespeare), övék volt a legerősebb birodalom. Ugyanakkor egyes háborúkban igencsak a rossz oldalon álltak, maga Churchill is azt mondta, hogy Németország az ellenségük, a német hegemónia, nem a nácizmus, de ezt már az 1. vh előtt is mondták az angolok.
2017. jan. 15. 09:31
 3/19 anonim ***** válasza:

Szóval te leírtad, hogy mit csináltak, és ebből akarod megtudni, hogy milyenek??? Mi köze van a kettőnek egymáshoz? Egy magyar fedezte fel a Rubik-kockát, de azért nem csupa játék és móka az életünk.


Amit viszont általánnosságban el lehet mondani, hogy a nagy részük kedves és segítőkész.

2017. jan. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Elsőt megerősítem. Angolok.
2017. jan. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A Rubik-kockát nem magyar találta fel, de ebbe ne menjünk bele, ahogy politikába se. A tettek a személyiségből fakadnak, ezt azért illene tudni.
2017. jan. 15. 09:58
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon jól beléjük rögződött az, amit én civilizált viselkedésnek hívok. Amikor egyszerre értünk egy telefonfülkéhez azzal az angol sráccal, akiről ránézésre azt hittem, szórakozásból fog megkéselni, morgott egyet, és intett, hogy menjek én elsőnek telefonálni. Fültanúja voltam odakint, amint nyelvtanulási céllal kintlévő magyar gyerekeknél az egyik feladat az volt, hogy délután menjenek el párban, állítsanak meg öt szembejövőt és kérdezzenek tőle valami mittudoménmit. A magyar reakció erre az volt, hogy: és ha nem áll meg? És na nem válaszol? Az angolok értetlenül néztek.:) Majd közölték, meg fog állni, és válaszolni fog. :)

Ha mélyebbre hatolsz, akkor azért kiderül, hogy ők még mindig a világ urai. Ha megkérded, mi a véleménye a franciákról, azt mondja, hogy semmi baj velük, Európa van, testvérvárosok, boldogság, aztán, ha hagyod beszélni, és a tisztaság szóba kerül, akkor közli, hogy egy franciához ne menj közel, ésígytovább végtelen sorban.

De ezt nagyon jól kezelik tehát, a felszínt egyáltalán nem befolyásolja, a pár neonáci és primitív és felheccelt emberen kívül tehát a társas érintkezés tökéletes. Nem lefojtott gyűlölet, egyszerűen nincs gyűlölet - csak a tudat. A módszerváltás után 2-3 évvel voltam Exeterben, ott már állt egy vén önkéntes nyanya, és volt nála ismertető lap a katedrálról az össze elképzelhető keleti blokkos nyelven, amit aktívan ajánlott mindenkinek (tehát még arról sem volt szó, hogy az egyház rárótta ezt a feladatot, és itt kell neki állnia, vegyen el mindenki, amilyen nyelven tud, és rohadjanak meg, semmi ilyesmi, elénkjött, megkérdezte, mosolygott, kiválasztotta, stb). Már majd elájultam a pozitív érzelmektől, végre, mondom, nemcsak másodrendű bolygólakók vagyunk, Attila nyilas barbárai, puszta, csikós, gulyás, hanem emberek, nagy E-vel! :). Mögöttem viszont jött egy le nem tagadhatóan angol pár, szintén vénségek, na, ezekhez fordulva megkérdezte mosolyogva, hogy: szlovák? magyar? És összenevettek.

2017. jan. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én is ezt hallottam róluk, 6-os, a fociban is híresek a fair playről, hogy keményen játszanak, de nem aljasan. Ugyanakkor ezt nehéz összeegyeztetni azzal, hogy túlságosan nacionalistának, büszkének, lenézőnek tűnnek. Ezt meg azzal, hogy ultraliberálisok, az sem zavarja őket, ha elpusztul a nemzetük, és bevándorlók veszik át az országot, sőt, mindent megtesznek ezért, bárkit angolnak tartanak, akinek köze sincs a régi Angliához vagy Európához. Meg azért az a gyarmatbirodalom sem volt kedves dolog, a múltkor láttam egy listát, amely a történelem leggonoszabb birodalmának nevezte. Az USA-t többször megtámadták, a VH-kat is csak azért akarták, hogy Németországot lenyomják, és ne nőjön túl rajtuk, és ezért 10 milliókat feláldoztak... Gyűlölték a németeket. Az angol akcentus amúgy nagyon csúnya az amerikaihoz képest.
2017. jan. 15. 11:09
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
"Rubik-kockát nem magyar találta fel" Újabb lángész....
2017. jan. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Újabb buta troll...
2017. jan. 15. 11:57
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondja aki ilyet ír...
2017. jan. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!