Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek közül ti melyik témából...

Ezek közül ti melyik témából írnátok pszichológia-házidogát?

Figyelt kérdés

Ezek közül melyik egyről?

-egy pszichológus munkássága

-érzékelés-észlelés

-figyelem

-emlékezés,felejtés

-képzelet

-gondolkodás

-intelligencia

-kreativitás

-tanulás

-motiváció

-tudatállapotok


Előre is köszönöm a tippeket! Aki tud és szeretne, írhat indoklást is!



2017. jan. 15. 16:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Az elején egyéni véleményt kell írni utánaolvasás nélkül, lehet, hogy esetleg talán jól jönne pár szempont is, hogyha megdobnátok vele, hálás lennék. Mármint szempont,hogy mi alapján írhatnék esetleg.
2017. jan. 15. 16:15
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy pszichológus munkásságáról írnék. Azért, mert nagyon sok ember nincs tisztában hogy mivel is foglalkozik egy pszichológus illetve kiken. Nagyon sokszor azt gondolják hogy csak beteg, elmebeteg emberek mennek oda, és nem ártana tisztázni a tényt hogy nem így van, és manapság egyre többen elmennek és mernek segítséget kérni. Persze , tudom hogy ez csak egy házidoga, és nem előadás de attól még lehet hasznos. A tudatállapot is egy érdekes dolog, de inkább az előző. :)
2017. jan. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Emlékezés, felejtés.

Bár nem értek a pszichológiához, csak érdekel, de ez elég sokrétű szerintem. Rendellenességektől kezdve (amnézia, demencia) az emlékek jelenben betöltött szerepén át a nosztalgiáig bármiről lehet írni, és kapcsolhatod hozzá a tanulás témakört is, mert emlékeken keresztül történik az is. Én nagyon érdekesnek tartanám, szívesen elolvasnám, ha kész. :)

2017. jan. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Osztom az előző ötletét. Ha nem írnám meg, egyszerűen csak annyit mondanák, hogy a "felejtés" témakörében értekeztem, amit a gyakorlatban is reprezentáltam avval, hogy elfelejtettem megírni az értekezést. :P


(Esetleg ha másnaposan esel be órára, akkor a sajátos tudatállapotok egyikét máris szemléltetheted. Bár maradj józan inkább. :-) )

2017. jan. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 piriiiii ***** válasza:

Emlékezés, felejtés - képzelet - gondolkodás - intelligencia - motiváció - tudatállapotok.

Ezek eközül az első és az utolsó foglalkoztat a leginkább.

Bár mindegyik érdekes tud lenni.

2017. jan. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem adok konkrét választ, nehogy meg is irasd velem, hogy milyennek képzelem el!

Te mindegyikkel tisztában vagy és egyformán fekszenek a felsorolt témák, hogy velünk akarod megszavaztatni, mivel brillírozz?

2017. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Te mindegyikkel tisztában vagy és egyformán fekszenek a felsorolt témák, hogy velünk akarod megszavaztatni, mivel brillírozz?"


Csak nem tudtam, melyikről tudnék, melyikről lehetne, lehet a legtöbbet írni. Hogy melyik lehet a leg kézenfekvőbb. De amúgy látod, hogy nem arra vonatkozik a kérdés, hogy írd meg helyettem, hanem, hogy te melyiket választanád. Az szerintem is béna, amikor úgy írják ki a kérdést, hogy arra irányul, hogy valaki írjon már meg neki egy A4-es oldalt holnapra, ráadásul még este 10kor teszi föl, mert akkor jut eszébe, és vár, abban reménykedve, hogy valaki megírja neki, ahhelyett, hogy elkezdené. Szóval ez nem ilyen kérdés.


Köszönöm az eddigieket, mentek a zöldek!

2017. jan. 15. 16:39
 8/8 A kérdező kommentje:
Az emlékezés-felejtést választottam.
2017. jan. 17. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!