Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek arról ha...

Mi a véleményetek arról ha valaki temetőből lop?

Figyelt kérdés
Van egy család akiknél kikapcsolták az áramot,nincs világítás. A temetőbe járnak gyertyát lopni. Erről mit gondoltok? Ezek nem félnek az Istentől vagy a halottak szellemétől?
2017. jan. 16. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekmeséket és hasonlóakat mellőzzük..

Egyébként: ha a részleteket nem tudnám, azt mondanám, hogy túl azon, hogy kegyeletsértő, elég szemét dolog.

Persze a körülmények sokban árnyalják egy tett megítélését. Azért lop, mert máskülönben nem tudnának világítani. És végső soron nem okoz olyan kárt, amivel mások életét nagyban megnehezítik. Sokkal nagyobb bűnöket is sokan elnéznek, ráadásul ez nem nyereségvágyból, hanem ha szabad úgy fogalmazni, szükségből történik.

2017. jan. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez nem gyermekmese. Van egy soktagú család, a szülők felnőtt gyermekei is ott élnek és még nekik is van kisgyermekük. Ahogy mondod abban a szituációban nem lenne ez akkora probléma,ha tényleg ennyire nem lenne pénzük. Csak az a felháborító , hogy a fiatalok amit keresnek pénzt ,azt elisszák. Inkább piát vesznek,minthogy azon lennének hogy visszaköttessék az áramot.
2017. jan. 16. 14:44
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Ritka paraszt dolog, de miért félne Istentől, ha ő nem valós személy?
2017. jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Az írásod alapján keresztény vagy, igaz?

Úgy megfordult a fejemben: vajon mi jutott eszedbe előbb: az, hogy a Bibliát követve, keresztényi kötelességedből segíts egy bajba jutott embertársadon, vagy az, hogy hogy tudnád egy internetes oldalon bemocskolni őket? Nem mint ha ne lenne elég bajuk így is.

2017. jan. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Keresztény vagyok, de nem vagyok az a nagy vallásgyakorló. Nem bemocskolni akarom őket ,csak felháborít,hogy arra nincs pénz ,hogy áram meg fűtés legyen,de borra meg bulira van! És nem csak egyszer kétszer,hanem folyamatos ivás megy.
2017. jan. 16. 14:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Apám sírjáról mindig lelopják a virágot. Egyszer direkt nagyon kicsire vágtuk a virágok szárát, erre pár nap múlva szét volt szórva a sírra a széttépett virág, plusz rászemeteltek. Mivel nem tudták hasznosítani, ezért még a sírt is meggyalázták. Sajnos az ilyen embereket nem tudom sajnálni. Krvára nem.
2017. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ezek nem félnek az Istentől vagy a halottak szellemétől?"

Ez a gyerekmese.

Egyébként a cigányok istenfélő emberek, de van az az "ár", amivel ez a félelem elnyomható.

2017. jan. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a ciganyok felnek az ilyenektol. Az a.legszebb az egeszben hogy ez a csalad magyar. Ilyenkor szegyellem hogy ilyen magyar emberek is vannak.
2017. jan. 16. 15:18
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg teljesen mindegy mennyire szorul rá valaki, temetőből lopni akkor is az egyik leggusztustalanabb és legszemetebb dolog. Mellesleg ha gyufára van pénzük, nem hiszem el, hogy mécsesre nincs, amikor a legalapabb kicsi gyertyacsomag (amiben ha jól tudom kb 10-20 darab van) is pár száz forint. Bár a történet egészét nem ismerjük, de nem hiszem el, hogy ételre meg mindenre van pénzük, 100 forintos mécsesre meg nem. Ez szimplán az az eset, amikor ezt a 100-200 forintot akarják úgy megspórolni, hogy másoktól lopkodnak. Ennél már csak a virágtolvajok szánalmasabbak.

A szegénység erre szerintem nem mentség. Én ha akármennyire is szegény lennék, eszembe sem jutna temetőből lopkodni, amikor más azért viszi ki a mécsest meg a virágot, hogy megemlékezzen az elhunyt szerettéről. Aki ezt lesz@rja az egy undok férek, szegénység ide vagy oda. A mamám sírjáról is eltűnt a virágcserép, a virág meg ki volt borítva. Gusztustalan. Az ilyennek törjön el a keze!


Jöhet a lepontozás!

2017. jan. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9 es teljesen egyetertek veled. Ment a zold kez
2017. jan. 16. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!