Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen gonoszak az emberek?

Miért ilyen gonoszak az emberek?

Figyelt kérdés

A következő történt:

Olyan 1 hónappal ezelőtt munkába menet találtam egy pénztárcát benne kicsivel több mint 1400 fontot. Az én fizetésem 1370 font, szóval amit találtam az valakinek 1 havi fizetése is lehet. Nem tartom magam egy angyalnak, de ilyenkor az jut eszembe, hogy lehet olyan valaki veszítette el, akinek kisgyerekei vannak, és fontos lenne a pénz. Így jó cselekedetként vissza akartam adni a tulajdonosának. De sajnos semmi nem volt a pénzen kívül a pénztárcában. Semmi irat, semmi bankkártya, sőt még egy sima blokk sem volt. Semmi. Csak egy pénztárca, és benne a pénz. Ezért a következőt tettem. A facen 2 fiókoldalam van. Az egyik eredeti a másik "ál" oldal. Az ál oldalamat csak a játék miatt csináltattam, hamis név, cím stb. (másra nem használtam) De most ezzel az oldallal beléptem az városom létrehozott csoportjába, és leírtam, hogy találtam egy pénztárcát. Aki eltudja mondani a pénztárca jellemző tulajdonságait (szín, márka, stb) és, hogy mi volt benne, akkor a jogos tulajdonosának visszaadom. Ha azt mondom, hogy több százan írtak, akkor lehet keveset mondok. Hihetetlenül mocskosan hazudtak. Volt aki megfenyegetett rendőrséggel, hogy nem is találtam, hanem kizsebeltem őt. (na ekkor örültem, hogy nem az eredeti oldalammal indítottam el) Sokan ordenáré, trágár stílusban követelték a pénztárcát úgy, hogy le sem írtam, hogy mi volt benne. Volt aki közölte, hogy ha nem adom neki vissza, akkor bírósághoz fordul és 5000 font kártérítést követel majd rajtam. Még írhatnám.. De mondom senki nem adta meg a helyes jellemzést, egészen múlt héten szerdáig. Akkor írt egy pasas, aki pontosan leírta, hogy hol járt, és hol hagyhatta el ( nagyjából ott is találtam meg) aki pontosan leírta a pénztárcát, sőt egy kis szakadást is amit addig észre sem vettem. Leírta, hogy pénz volt benne. Sőt képet is küldött magáról amikor le lett fényképezve valahol ahol éppen a kezében van a pénztárca. Így a tárca visszakerült a tulajdonosához. (pénzével együtt) A csoportban leírtam, hogy meglett a tárca tulajdonosa, innentől kezdve már nem kell senkinek sem hazudnia, próbálkoznia. De még ma is kaptam üzenetet, hogy csalónak adtam a pénztárcát mert az bizony az övé, és most rajtam fogja leverni a pénzt. Most ez komoly?Miért ilyenek az emberek?

Az ember azt hinné az angolok nem ilyenek. Hozzáteszem, hogy a legtöbb fenyegetőző angol volt. Járt már valaki így?


2017. jan. 16. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Még sosem jártam így, mondjuk én nem kezdtem partizánakcióba, hanem a törvényes módon, a rendőrségen adtam le a pénztárcát, ahova nyilván csak az fog menni, aki elhagyta, random idegenek nem. Neked is ezt kellett volna tenned, mert hiába jó szándékkal tartottad magadnál, hiába hirdetted, hivatalosan talált pénzt eltulajdonítottál, ezért mertek fenyegetőzni a csalók. Te is sáros vagy a sztoriban.
2017. jan. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Én azért valamennyire értem. Te csak annyit írtál, hogy találtál egy pénztárcát és írják le a jellemzőit. Nem írtál semmi konkrétumot. Így biztosan sokan írtak, akik valóban elhagyták a pénztárcájukat, csak nem azt, amit te találtál meg. Ezért nem egyezett a leírás.

A fenyegetőzők között meg biztosan volt egy csomó troll. Minden oldalon vannak olyanok, akik csak veszekedni mennek oda.


Én egyszer találtam. Abban voltak iratok is. Név alapján megtaláltam fb-on. Írtam neki privátban. Megbeszéltük, hogy hogyan juttatom vissza neki, aztán szépen megköszönte. Ha nem találom meg fb-on, akkor tuti nem állok neki nyomozni, hanem leadom a rendőrségen.

2017. jan. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Legalább kiismerted az angolokat.
2017. jan. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy "ilyenek", mert az ember már csak "ilyen". De ezek még hülyék is!
2017. jan. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszadó.

Rendőrségre mentem, és ők tanácsolták, hogy a csoportban írjam meg, hogy találtam pénztárcát. Ugyanis a rendőrök tapasztalata szerint elveszett pénzért nem szoktak menni a rendőrségre, és ők sem tudnak mit kezdeni vele ha semmi más irat nem volt benne. A város csoportját is ők mondták, mert én nem foglalkoztam ilyen csoporttal, nem is tudtam, hogy van.

2017. jan. 16. 20:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Hazudj másnak. Az a folyamat, hogy leadod a talált értéket, és ha 3 hónapig nem jelezkezik érte senki, akkor a megtalálót illeti a dolog, tehát akkor értesítenek, hogy ha akarod, viheted te. És ha lettél volna valaha ilyen ügyben rendőrségen, akkor te is tudnád. Ennyit ér a szavad.
2017. jan. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!