Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önsanyargató/motiválatlan...

Önsanyargató/motiválatlan emberként tényleg könnyebb az élet?

Figyelt kérdés
Az egész életem egy nagy kudarc, a szüzességemtől kezdve az egyetemi tanulmányaim sikertelenségén át a romlott személyiségemmel bezárólag. Tipikus pesszimista önsanyargató ember vagyok. Elviselem, ha sz*r munkát kell végezni, nem szövegelek vissza másoknak, lúzer módon többet kínlódok mindenben mint bárki más. Az sem érdekelne ha 80 ezret kapnék akármilyen munkahelyen, mert szinte semmi igényem nincs. Eszek, alszok, gépezek és néha tanulok mindezt a szüleim pénzéből. Nincsenek barátaim, nincs hobbim és célom. A jogsit is csak formalitásként szereztem meg, amúgy fél éve nem is vezetek. Az OKJ-s papírom is dettó ugyanez. Csak megszereztem, hogy legyen valami szakmám. Az egyetemen is csak azért vagyok még, mert...fogalmam sincs, csak bejárok és néha sikerül egy-egy vizsga illetve azért, mert nincs kedvem még dolgozni. Ettől függetlenül számomra egyáltalán nem büdös a munka. Több diákmunkát is végeztem már és kifejezetten élvezem az olyan munkákat, amelyeknél nem kell gondolkozni csak csinálni. Letelik a 8-12 óra fáradtan hazamegyek, az alapszükségleteimet elvégzem és hétvégén szintén pihi. Semmi felelősség. Mivel szüleimmel élek egy 80 ezer forint is számomra tökéletes lenne. Rezsire és kajára tökéletesen elég. Ilyen gondolkozással és igényekkel tényleg ilyen egyszerű az élet vagy előbb-utóbb pofára fogok esni? Ha van köztetek hasonló gondolkodású ember, akkor szívesen meghallgatom a történeteiteket.

2017. jan. 20. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, kevesebb a felelősség, akarat nincs, csalódás nincs, viszont minden xar alapjáraton, és piszkosul üres.
2017. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bár én máshogy vagyok ilyesféle típus. Jó tanulóként lediplomáztam. De sosem szerettem idegen munkahelyen dolgozni. Ezért munkanélküliként is nagyobb király szoktam lenni mint mondjuk egy olyan mérnöki pozícióban amire azt mondták ismerőseim mikor megtudták hogy: "Tényle-e-eg?". Mert szerintük az egy csúcs lehetett hogy rabszolgaként megvannak a jó anyagiak, magánélet és szabadidő meg nulla másodperc. Míg munkanélküliként szabadon meg kizárólag a saját életem építhettem. Számomra meg az volt az említett "Tényle-eg!", vagyis a csúcs. Például olyan elektronikai terméket fejlesztettem ki amit később gyártottam is. Ez további szabadságot biztosított. Vagy a szüleim gazdaságában tevékenykedtem és nem mások profitját termeltem. Vagy sokat utaztam a világban és úgy hogy sosem siettem, nem szabta meg senki hogy mire kellene hazaérnem mivel magam döntöttem úgy hogy évi 365 nap szabadságot adok magamnak. Ha éppen sok mozgásra vágytam akkor egy kényelmes kerékpáron indultam neki Európának. És jobban tetszett az út közben talált kristálytiszta patakban megfürödni mint korábban a céges bulik luxusszállodájában majmolni azt mint ha hű de élvezném. Nem értem mit kellett volna azon élveznem hogy láthattam azt hogy milyen pazarul mulatnak az egykori elvtársak a tisztességes dolgozók verítékéből miközben az ország nagy részének még a téli fűtés is gondot jelent. Na ezért nem élveztem az idegen munkahelyeket, a másoknak végzett munkát.

Ja és hogy pofára estem-e a leírt "lazaságom" miatt? Azért hogy korábban rabszolga voltam a diktatúrában, azért egyértelműen pofára esve érzem magam. De azért hogy a SZABADSÁG-ot választottam, életem legjobb döntése volt.

2017. jan. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Könnyebbnek lehet, hogy könnyebb, de biztosan nem jobb.

Semmi vágyad nincs a jövőre nézve? A szüleid nyakán akarsz lógni mindig? És ha ők már nem lesznek, egyedül megöregedni?

Nem akarsz párt magadnak, családot? Miben leled a boldogságod?

2017. jan. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!