Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert nem tudnak sokan helyese...

Miert nem tudnak sokan helyesen irni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Engem nagyon idegesit, h facebookon is ha fent vagyok a legtobb ember nem tud irni. Foleg felnottek. Ennyire, h lehet a legtobb ember buta?

2017. jan. 22. 13:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ne dumálj, ha még a "hogy" szócskát sem tudod kiírni!
2017. jan. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Mi az a magányos h betű?

A Facebookot miért írod kis kezdőbetűvel?

miért hiányzik több helyről is egy-egy vessző?

A főleg felnőttek miért önálló mondat?

2017. jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem rosszúl közelíted meg ezt az egészet...

Igaz sok buta ember van de ezt ne a helyesírásra alapozd..

Én is gyakran félreírok vagy helytelenül írok le egy egy szót.

És ez nem azért van mert egy ostoba vagyok hanem azért mert vagy kapkodva írok vagy esetleg figyelmetlen vagyok. Tehát az, hogy valaki esetleg nem tökéletesen ír le minden egyes szót az nem jelenti azt, hogy "buta"....

Ne legyél ennyire szűk látókörű.

2017. jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Engem is idegesít, az is, ha valaki képtelen az írásjelek használatára, a szöveg központozására. Tinikre legalább annyira jellemző ez (sőt!), mint a felnőttekre.:-)


https://www.youtube.com/watch?v=A-dyKwSidio

2017. jan. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 piriiiii ***** válasza:
82%
Az utolsó mondatodba nem kell vessző...
2017. jan. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Trolling is art!


Mindenki azon húzza fel magát, amin éppen pattogni akar. Mások arra fókuszálnak, amik igazán fontos :)


Vannak olyan munkák, és hivatások, ahol teljesen figyelmen kívül hagyható, hogy valaki tud-e helyesen írni vagy sem.

Ami nem kell a túléléshez, azt egyszerűen elhagyja kényelmességi és energia spórolási okokból az emberi elme.

A másik oldala a dolognak, hogy elég magas szintű intelligencia szükséges ahhoz, hogy megértsél egy nem helyesen leírt mondatot, ami nincs meg mindenkinek :)


Számodra a helyesírás ilyen, számomra az olyan dolgok, mint:

- nem állok meg az ajtóban, hogy más is átférjen rajta

- nem köpök másikat arcon, amikor tüsszögnöm, köhögnöm kell, hanem teszek valamit a szájam elé.

- nem megyek bele olyan közlekedési szitukba, ahol ugyan elsőbbségem lenne, de látom, hogy megsérülhet valaki.


Mások ezeket megteszik és ez szerintem sokkal rosszabb dolog, mint az, hogy valakit nem érdekel a helyesírás.

2017. jan. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Az utolsó mondatodba nem kell vessző..."


Remélem, ezt a kérdezőnek írtad, oda valóban nem kell.:-)

2017. jan. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha már felteszel egy ilyen kérdést, írd ki helyesen. Ebbe beletartozik az ékezetek és a nagybetűk használata is. Csak egy tipp.
2017. jan. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"A másik oldala a dolognak, hogy elég magas szintű intelligencia szükséges ahhoz, hogy megértsél egy nem helyesen leírt mondatot, ami nincs meg mindenkinek :)"


A legtöbb esetben elég, ha pont annyira nem tud írni az olvasó, mint a sz..rul közölt szöveg írója.:-)

2017. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 piriiiii ***** válasza:
90%
Nyilvánvaló, hogy a kérdezőnek szántam.
2017. jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!