Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Családom sokszor a zárkózottsá...

Családom sokszor a zárkózottságom miatt bánt. Hogyan tudnék nyitottabb lenni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok társasági ember,sokszor elvagyok magamba.

A családom sokszor bánt emiatt,hogy zárkózott vagyok,de ilyen vagyok,olyan nagy változások már nem lesznek.

Ez a zárkózottság nem azt jelenti,hogy meg sem szólalok és folyton lehajtott fejjel megyek.

Az önbizalomhiány miatt sokszor az ismeretlen embereket jó ideig nem engedem magam közel,de ha megismertem őket akkor nyitottabbá válok és sokat poénkodom.

De sokszor undorodom az emberek kétszínűségétől,amikor a szemedben eljátsszák a jó barátot,utána a hátad mögött elhordanak minden parasztnak.



Sikerülne több önbizalmat szereznem és nyitottabb emberré válnom?


2017. jan. 22. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A családodnak meg kéne értenie, hogy ez nem így működik. Ha introvertált, zárkózott személyiséged van, akkor valójában sosem lesz belőled nyitott ember, hacsak nem erőltetsz magadra egy 180 fokos, megjátszott személyiségváltozást. Attól meg legbelül csak még rosszabbul éreznéd magad. Azzal alapvetően semmi probléma nincs, ha valaki jobban meg akarja ismerni az embereket, mielőtt megbízik bennük.


Nem kell foglalkozni mások elvárásaival, önbizalmat nem abból kell nyerni, hogy hogyan ítélnek meg.

Ha jobban érzed magad egyedül, és olyan hobbijaid vannak, hogy jól elvagy úgy is, akkor csak azért ne akarj megváltozni, mert mások bele akarnak szólni az életedbe.


Az emberek többsége manapság sajnos egyébként is végtelenül önző és rosszindulatú, felszínes érdekkapcsolatokat kötnek csak. Attól nem leszel sem boldogabb, sem jobb ember, ha ilyenekkel veszed magad körül. Hozzád hasonló érdeklődési körű, szintén introvertáltak társaságát kéne inkább keresned, akikkel hosszú távú kapcsolatot tudnál kialakítani és megértenek téged.

2017. jan. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szeretnél megváltozni, mert nem jó ez így neked, vagy a családod nyomására?
2017. jan. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is szeretnék változtatni,szeretnék nyitottabb ember lenni. Nyilván nem fogok 180fokos fordulatot venni,de azért szeretném jól érezni magamat a bőrömben,mert ez így nem jó.
2017. jan. 22. 18:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is egy nagyon zárkózott ember vagyok, de valamiért engem még sosem piszkáltak emiatt a szüleim, sőt semmilyen rokonom sem. Inkább csak segíteni szerettek volna mindig. Szerintem megkellene mondanod nekik határozottan, hogy szálljanak le rólad. Te ilyen vagy és kész. Ők nem tudnak mit tenni. Ha változást akarsz a személyiségedet illetően, annak érdekében csak te magad tudsz tenni.
2017. jan. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!