Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szerezzem vissza a...

Hogyan szerezzem vissza a motivációm?

Figyelt kérdés

Elbuktam egy elég fontos tárgyat az egyetemen, ami miatt most csúszni fogok egy évet (másodéves vagyok, és van három második féléves, illetve hat harmadéves tárgy, ami erre épül, és nem vehetem fel, amíg át nem mentem ebből a tárgyból, de gyakorlat volt, és a pótzh-t is elbuktam).

Azóta napi 10-12 órát alszok, a munkahelyemen a minimumot teljesítem, ami szükséges ahhoz, hogy ne rúgjanak ki, pedig régebben gyakran túlóráztam, mert élveztem a munkám, olyan hasznosnak éreztem magam :)

Van még két vizsgám ebben a félévben, nem épül rájuk semmi, és semmi motivációm nincs tanulni, hiszen ha elbukom, úgyis ott lesz a plusz egy évem, hogy teljesítsem.

A következő félévet már elterveztem, felveszek minden tárgyat, aminek nincs előfeltétele, most azt várom, hogy megjöjjön a fizetésem, és vehessek színes mappákat meg füzeteket. De a bukott tárgy volt a kedvencem (egy idegen nyelv), és nagyon szomorú vagyok, amiért jövőre nem fogok beülni azokra az órákra, illetve mérges magamra, amiért megbuktam. A másik pedig, hogy eddig életemben egyszer buktam el egy forgalmi vizsgán, a következő meglett, az egyetemen is max 1-2 tárgyból buktam, amiből aztán átmentem a pótvizsgán, szóval ekkora kudarcélményem még nem volt, és ez most letaglózott.

Hogyan kellene villámgyorsan összekapni magam?


2017. jan. 24. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha szereted a tárgyat, akkor biztosan nem lesz motivációhiányod, most csak egy kis megingásod/elkeseredésed van, de ez múló állapot. Akkor van gond, ha olyan tárgy(ak)ból buksz meg amiket gyűlölsz (pl. én). Jelen állás szerint én is éveket csúszok, de úgy, hogy közben irtózom attól, amit tanulok. Jó lenne tudni, mit dolgozol, mert ha nem alja diákmunka és stabil fizetést jelent számodra, akkor nem szabad, hogy a tanulás rovására menjen. Mert csúszás esetén, adott esetben fizetősre is kerülhetsz (bár nem ismerem pontosan a szituációdat) és még levelezőn is be lehet fejezni a képzést. Fordított esetben viszont nem számíthatsz támaszra. Pályakezdőként már egyébként is nagyon számít a szakmai/munka tapasztalat, szóval ha tényleg nem valami kulimunkáról van szó, akkor nehogy kirúgjanak!

A kérdésedből ítélve csak el vagy keseredve és szerintem semmi okod az aggodalomra.

2017. jan. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 jeverezi ***** válasza:
menj el pszichiáterhez mert valószínűleg depresszióba estél a kudarcélmény hatására
2017. jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 jeverezi ***** válasza:
és jobbulást kívánok :)
2017. jan. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!