Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A hétvégi tragikus buszbaleset...

A hétvégi tragikus buszbaleset kapcsán nagyon mélyen elgondolkodtam az élet értelmén. Más is tett így? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nem tudom, más is van-e így, vagy csak én, de eszembe jutott egy banális kérdés: "Hogyan, hogy én élek?" Számtalanszor meghalhattam volna. Én is utaztam busszal külföldön többször is, vezetek autót, kerékpározom, és itt vagyok... ők meg nincsenek többé...

Lehet, hogy ők sokkal értékesebb tagjai voltak a társadalomnak, mint én. Olyan igazságtalan az élet. Nyilván egyszer mind meghalunk, és az is érthető, hogy nem egyszerre. Ők nagyon fiatalon mentek el.

Az is igaz, naponta sokan meghalnak értelmetlenül, és nem tudunk róluk, mert nem hozzák le a hírekben. Volt, hogy felmentem ún. gyertyagyújtó oldalakra a neten, ahol mintegy virtuálisan gyertyát lehet gyújtani az elhunytakért. Többeknél szerepel fénykép és életkor. Nagy döbbenet fogott el, mert rengeteg a fiatalon elhunyt, egyeseknél ott áll az is, hogy balesetben haltak meg.

Egyszerűen nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy nekik ugyanannyi joguk volt élni, mint nekem. Elképzelni sem tudom, min mennek keresztül a hozzátartozók, és akik életben maradtak...



2017. jan. 24. 13:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Most amúgy mi a kérdés?
2017. jan. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Röviden annyi lett volna, ahogy a kérdés alatti első sorban írtam, mennyire vesztik természetes dolognak magát az életet, azt, hogy életben vagytok.
2017. jan. 24. 13:38
 3/25 A kérdező kommentje:
*veszitek
2017. jan. 24. 13:39
 4/25 anonim ***** válasza:
70%
Engem az szokott megdöbbenteni hogy valaki egyik pillanatban még él mint mi, egy következő pillanatban meg szó szerint eltűnt, semmivé vált. Mivel természettudományos értelemben a teste már csak tárgy. És az eredeti személy többé nincs sehol. Még egy 90 éves esetén is mindig úgy érzem hogy az élete csak pár század másodperc volt. Az Univerzumban évmilliárdok sem számítanak hosszú időnek, hisz például a világűrben lebegő elektron több százmillió év múlva sem változik semmit. Míg az emberi élet meg csak egy pillanat. Akkor érezhetnénk emberibbnek az életünket ha legalább 1000 évig élhetnénk fiatalosan. Sőt én a végtelen életet sem tartanám soknak, a DNS lefutóvezérlése helyett. És ne a természet döntse el hogy mikor halunk meg, hanem az ember, például ha már annyira megunt mindent akkor igya halálra magát vagy mit tudom én, de ne a természet szóljon bele az ember életébe. Ahogy a rákot is gyűlöljük mert jelenleg nem mi uraljuk hanem fordítva.
2017. jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%

Illúzió, hogy bármit is uralunk. Tetszik, nem tetszik, átutazók vagyunk itt a Földön, megpróbálhatjuk megvédeni magunkat, de az anyatermészet mindig erősebb lesz.

A kérdés adja azt a felvetést, hogy hiszünk-e a determinizmusban, vagy a vakszerencsét tartjuk a világ mozgatórugójának. Ez is az emberi élet egyik nagy filozofikus dilemmája.

2017. jan. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Igen, ez tényleg nagyon igaz, csak vándorok vagyunk a földi életben, és életünk olyan, mint egy virágé, kinyílik, és hamar elhervad, de ők szinte még ki sem nyílhattak...
2017. jan. 24. 13:51
 7/25 anonim ***** válasza:

Én abban sem vagyok biztos, hogy "csak" egy földi élet adatik. Onnantól pedig az egésznek nincs jelentősége, mert hol így, hol úgy. Ettől függetlenül az eset maga tragikus, a fájdalom és a veszteség valós, de ez alapján annak, aki ebben elhunyt, korántsem biztos, hogy mindössze ennyi adatott a Földön.


Ezt sokan megbotránkoztató vagy kapaszkodást jelentő nézetnek (="wishful thinking") tekintik, de nem annak szánom. Egyszerűen nem tudhatjuk. Ilyenkor mindig az ittmaradott, veszteséget és fájdalmat átélő embereket sajnálom, mert őket tényleg végigkíséri egy életen át ez a tragédia.

2017. jan. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Clay Morrow ***** válasza:
6%
Én nem, hidegen hagy ez a téma.
2017. jan. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Bevallom, én hívő ember vagyok, hiszek a feltámadásban, imádkoztam is értük. A családokat, osztálytársakat nagyon sajnálom, mélyen megrendített az eset..
2017. jan. 24. 14:12
 10/25 homo ludensz ***** válasza:
77%
Joguk volt élni? Furcsa felvetés ez számomra bár lesújt az értelmetlen halál egyetlen emberé is. Kaptak egy esélyt mikor megszülettek de az esély nem jog. A II. Magyar Hadsereg többnyire besorozott katonákból és tartalékos tisztekből lett feltöltve és nagy részük elesett,megfagyott pedig nekik is joguk lett volna élni.Itt egy véletlen baleset írta át az élethez való "jogot"míg ott egy ország vezetése. El kell fogadni hogy az élet egy veszélyes üzem és szerencsére nem tudjuk ki mikor ér a végére.Aki meghal az már nem érez semmit de aki hátramarad annak iszonyúan fáj a hiánya.
2017. jan. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!