Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önbizalomhiányos vagyok mit...

Önbizalomhiányos vagyok mit tegyek? Van erre valami önfejlesztő gyakorlat ami segíthet ebben? 18/f

Figyelt kérdés
2017. jan. 26. 02:31
 1/2 anonim ***** válasza:
2017. jan. 26. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Van, és ráadásul olyan pofon egyszerű és hatásos is.


Pár szóban magamról: 44 éves ffi vagyok, nagyon hullámzó volt az életem. Kezdtem egy szegényes átlag családban, panelban, aztán jól menő cégtulajdonosok lettünk, aztán haláleset, elszegényedés. Majd kis fellendülés, aztán megint a béka schegge. Aztán ez a ciklus ismétlődik évek óta.

Ugyanez párkapcsolatilag is. Hosszú komoly kapcsolat, szakítás, teljes összeomlás 3,5 ŕve, aztán magány, futó kapcsolatok, megint magány.


Ezeket azért írtam csak le, mert szemléltetni akartam, hogy olyan az életem mint a hullámvasút, és az önbizalmamat ezek a mélyrepülések nagyon lerombolták.


Nagyon magam alatt voltam, amikor összeismertettek egy segítő mentorral.


Ő gyakorlatilag két technikát tanított meg még az elején és ha hiszed ha nem, az önbizalokhiány, az irreális mértékű gátlásosság megszűnt, sokkal könnyebben veszem az életet, nem fog el az utálat, mint régenm ha magamat kell visszahallgatni vagy látni fotón, videón, nem tartom magam csúnyának,mbátran ismerkedem, nem érzem magam 'ciki'-nek és 'gáz'-nak stb.


Na és a techika: állj a tükör elé, nézz a saját szemedbe és hangosan mondd magadnak:"Én vagyok a legszebb, a legjobb és a legokosabb"

Ennek az lesz a hatása, ha minimum 3-4 hétig tényleg minden nap megcsinálod, higy a tudatalattidba rögzül és tudattalatul is elhiszed, hogy a saját kis világodban te vagy a legjobb legszebb legokosabb. Így a saját világodból kilépve az emberek közé valóban úgy fogsz kilépni, hogy a kisugárzásod sokkal pozitívabb lesz, nem válsz beképzeltté, de a nagyon fontos ÖNSZERETET és helyes mértékű ÖNÉRTÉKELÉS meglesz.


Saját tapasztalat: MŰKÖDIK


Másik, szintén működő technika, a fentit kiegészítendőm az ún mantrázás.


Ha kérdés formájában naponta ahányszor csak el tudod ismételni hangosan, ha nyilvános helyen vagy magadban, este lefekvéskor akár diktafonról hallgatva is és abba aludni bele, hogy:

"Miért vagyok ilyen magabiztos, miért szeretem magam ennyire?" Illetve itt bármikyen célt be lehet állítani, pl "miért vagyok ilyen vonzó a lányoknál" vagy "miért ilyen jó a kapcsokatom xy-nal" pl ha valakivel össze vagy veszve stb stb.

A lényeg itt is a tudatalatti programozása. Amit sokat mondogatsz, mantrázol, az előbb utóbb beépül és működni kezd.


Egyetlen egy dolog kell ehhez, ami mindenkinek rendelkezésére áll, a kitartás. Ne légy türelmetlen, hetekbe, hónapokba is betelhet átírni a "programot", sok idő, mire az önutálatból szeretet lesz, de működik. Semmibe nem kerül,msemmi erőfeszítést nem igényel. Sok sikert és írd majd meg pl fél év múlva, hogy változott e az életed.

2017. jan. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!